PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jaki materac kupić w Jeleniej Górze?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2021-06-12 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2021-06-12 Merkury - moda męska Męska moda ślubna
Wrocław
2021-04-25 DAMAcouture.pl - Suknie Ślubne Warszawa Suknie ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jaki materac kupić w Jeleniej Górze?

Planowanie wesela może być stresującym zadaniem, a najlepszy relaks zapewnia długi i głęboki sen. Taki komfort znajdziemy na odpowiednim materacu. Jednak jaki materac będzie tym, który posłuży nam najlepiej? Jest tyle ich rodzajów, że czasem trudno zdecydować się na konkretny model. Z tej racji podpowiemy, jak wybrać odpowiednie dla nas posłanie, które zostanie z nami na lata. Na początek trzeba się jednak zastanowić, co sprawia, że materac jest odpowiedni.

Odpowiedni materac - co go charakteryzuje?

Nie istnieje materac idealny, który sprawdzi się przy każdej osobie. Nie znaczy to jednak, że nie istnieje materac adekwatny właśnie dla Was. Każde posłanie musi być dostosowane pod użytkowników, a wymogów jest wiele. Materac powinien być przede wszystkim wygodny, ale nie zawsze ta wygoda, do której jesteśmy przyzwyczajeni, będzie dla nas dobra. Co to znaczy? Jeśli jesteśmy przyzwyczajeni do źle dobranego materaca, taki będzie odpowiadał naszym preferencjom. Problem ten nabiera na wadze, jeśli masz partnera i oboje macie inne preferencje. Dobry materac powinien mieć dobraną pod użytkownika twardość, jak i materiał. Gdy nie jesteśmy pewni, jaki produkt najlepiej nam posłuży, warto zaufać doświadczonym firmom, takim jak producent materacy Hilding, czyli marka znana i popularna w wielu krajach

materac.jpg

Twardość materaca - jak ją dobrać?

To, jak miękki bądź twardy będzie materac, będzie miało wielki wpływ na jakość naszego snu, a więc i następującego po nim dnia. Nikt nie lubi budzić się z bólem w krzyżu, psującym cały dzień. Przyjęło się, że twardość materaca zależy od wagi użytkowników - im więcej ważymy, tym twardszy materac powinniśmy wybrać. Wszystko dlatego, że materiał musi być w stanie utrzymać prawidłową krzywiznę naszego kręgosłupa. Ze względu na różnice wagowe, które często występują wśród przyszłych małżonków, warto wybrać dwa małe materace o różnej twardości. Mała szczelina pomiędzy nimi może irytować, ale jest to zdecydowanie zdrowsza opcja dla kręgosłupów obu osób.

Specjaliści określili pewne widełki wagowe, które określają, jaki materac będzie dla nas odpowiedni. Jeśli ważymy powyżej 90 kg, powinniśmy rozglądać się za materacem twardym. Jeśli masa naszego ciała mieści się poniżej tej granicy, powinniśmy skupić się na zakupie materaca średnio-twardego - tutaj świetnym wyjściem będzie Hilding Rumba z termoelastyczną pianką dostosowującą się do danego ciała. 

Co jednak z materacami miękkimi? Jest to opcja, która najbardziej polecana jest dzieciom, jak i osobom ze schorzeniami kręgosłupa. Dla dzieci polecanym modelem jest Hilding Dobranocka, który zapewni odpowiedni komfort każdej pociechy.

Rodzaj materaca - jakie ma znaczenie?

Twardość materaca jest wyznaczana często przez materiał, z którego jest wykonany. Najczęściej na rynku możemy spotkać się z kilkoma rodzajami materacy - piankowymi, sprężynowymi, jak i lateksowymi. Czym się one różnią?

Materace piankowe są opcją, która zdobywa coraz to większą popularność, a to za sprawą jej wielkiej uniwersalności. Występują najczęściej w modelach średnio twardych - świetnym przykładem jest Hilding Salsa z pianką Visco, która zapewni odpowiednie dopasowanie do kształtów ciała. Piankowe rozwiązania dobrze sprawdzą się też dla par, gdyż nie przenoszą drgań drugiej osoby - materac do łóżka 120x200 będzie tutaj idealnym wyborem, jeśli spełniamy warunek podobnych mas ciała.

Jeśli chodzi o materace sprężynowe, takie jak Hilding Lambada, to są one świetnym rozwiązaniem, jeśli ważymy więcej niż graniczne 90 kg. Technologia kieszonkowa pomoże utrzymać każdy odcinek ciała w odpowiedniej pozycji.

Materace lateksowe są świetnym wyjściem dla alergików, gdyż są w pełni hipoalergiczne. Dokupując pokrowiec Elips, możemy zapewnić najwyższy poziom higieny snu.