PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jaki budżet przeznaczyć na fotografię ślubną?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jaki budżet przeznaczyć na fotografię ślubną?

Fotografia ślubna to niezwykła pamiątka, która nawet lata po tym wyjątkowym wydarzeniu, przypomina o jego przebiegu i towarzyszących młodej parze i jej gościom emocjach. Wielu narzeczonych zastanawia się, jaki budżet przygotować zarówno na fotografa w dniu ślubu, jak i późniejsze albumy, fotoksiążki, itp. Wiele par decyduje się także na bardziej nietypowe i budżetowe rozwiązania.

Koszt fotografa ślubnego

Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za fotografa, który robi zdjęcia w dniu ślubu, zależy od kilku czynników. Przede wszystkim czasu, który osoba ta ma poświecić nam, w tym wyjątkowym dniu. Niektóre pary decydują się na fotografa dopiero w kościele/urzędzie stanu cywilnego/miejscu ceremonii. Innym nowożeńcom fotograf towarzyszy już podczas przygotowań w domu, czy hotelu. Niektórzy wybierają pakiet zdjęć w dniu ślubu wraz z wcześniejszą sesją narzeczeńską, ponieważ wówczas często można liczyć na ciekawe zniżki. W każdym razie widełki cenowe na fotografa ślubnego wahają się od 2 do 8 tysięcy złotych

Odbitki zdjęć, albumy, wywołanie zdjęć - ile zapłacimy?

Większość fotografów ślubnych oferuje przekazanie gotowych zdjęć w formie elektronicznej, co wiąże się z mniejszymi kosztami i możliwością wyboru konkretnych ujęć, które mamy ochotę umieścić w albumie ślubnym. Czasem spotkamy się z ofertą promocyjną na wykonanie fotoksiążki, mini albumu lub na wywołanie kilku zdjęć w różnych formatach przez naszego fotografa ślubnego, jako pakiet usługi. Wiele z par młodych chce jednak samodzielnie stworzyć fotoalbum, co jest możliwe na wielu platformach internetowych z narzędziem do kreowania albumu. Koszt takiej pamiątki (zaprojektowanej własnoręcznie) waha się w okolicach od 50 do 300 zł. W wielu drukarniach, na stronach internetowych, czy u fotografa możliwe jest, aby zamówić odbitki zdjęć, które następnie możemy podarować bliskim, albo umieścić w tradycyjnym albumie. 

camera-514992_1280.jpg

Kreatywne rozwiązania

Wiele par decyduje się na dość nietypowe i ciekawe rozwiązanie. Jest nim samodzielny zakup aparatu typu polaroid, który drukuje odbitki chwilę po ich wykonaniu. Przez co goście mogą wklejać je do specjalnej księgi pamiątkowej. Koszt takiego aparatu waha się od około 100 do 500 zł. Koszt wkładów do aparatu to około 70 zł, za 20 sztuk (20 sztuk = 20 zdjęć). Inną ciekawą fotograficzną atrakcją jest fotobudka. Koszt fotobudki zależy od długości czasu, w jakim będzie ona do dyspozycji gości, a także od lokalizacji wesela, ilości urozmaiceń, przebrań, rekwizytów itp. dostępnych w pakiecie. Cena ta waha się od 250 do 600 zł za godzinę.