PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jaki album ślubny wybrać?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jaki album ślubny wybrać? Rad kilka dla nowożeńców

Jest ostatnim składnikiem ślubu i wesela. Pamiątką na całe życie. Zbiorem obrazów, do którego chętnie wracamy po latach w gronie najbliższych – album fotograficzny. Jak wybrać ten idealny dla siebie? Poniżej przedstawiamy kilka cennych porad, które pomogą dokonać najlepszego wyboru.

album1.jpg

Układ albumu

Albumy choć z pozoru różnią się tylko okładkami, kryją w sobie znacznie więcej różnic. Podstawową jest sposób dodawania zdjęć. Są albumy fotograficzne tradycyjne, gdzie do przyklejania zdjęć na kartach służą np przylepce HENZO wygląda to wówczas profesjonalnie i estetycznie. Tradycyjne albumy fotograficzne pozwalają na stworzenie własnej, unikatowej kompozycji zdjęć, ponieważ można w nich umieszczać fotografie w różnych formatach, np. 9x13, 10x15 czy też 13x18 cm. Poza tym do tego typu albumów można doklejać listy, bilety czy zaproszenia. Takiej możliwości nie dają natomiast albumy kieszeniowe, które stanowią drugą grupę albumów fotograficznych. Zdjęcia dodaje się do nich poprzez umieszczenie fotografii w specjalnie przygotowanych na to „kieszeniach”. Jest to na pewno szybszy sposób zawierania zdjęć w albumie, choć jak już zostało wspomniane, ma pewne ograniczenia.

album2.jpg

Album ślubny wybiera się raz w życiu…

dlatego nie warto kupować czegoś, co może być niskiej jakości. Przecież to ma być pamiątka na całe życie. Dobrze by było, gdyby piękne zdjęcia, które wykona dla nas fotograf, znalazły się w równie pięknym albumie. Przeglądając ofertę sklepów internetowych z albumami fotograficznymi natknęliśmy się na ekskluzywne albumy ślubne.
Wybierając album ślubny trzeba pamiętać, że powinien być to raczej album na przynajmniej 50 kart - trzeba się liczyć z tym, że zdjęć ze ślubu i z wesela będzie co najmniej kilkadziesiąt o ile nie ponad sto. Taki elegancki album w dowolnym kolorze, na 50 kart można już kupić za około 200 złotych, co jest jak najbardziej przystępną ceną adekwatną do jego jakości. Gdyby ktoś chciał zaszaleć i sprawić sobie cudeńko wykonane przez mistrzów introligatorstwa z Płw. Apenińskiego powinien koniecznie przejrzeć kategorię albumy włoskie.
To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie staranność wykonania i oryginalne wzornictwo – krótko mówiąc są to ekskluzywne albumy ślubne. W tej kategorii przeważają albumy tradycyjne z kartami oddzielonymi subtelnym pergaminem. W ofercie sklepu jest również dużo albumów spośród polskich produktów, kolekcja Exclusive oraz art deco,
które są w nowoczesnych wzorach i najróżniejszych kolorach, także w bieli podkreślającej wyjątkowy charakter ślubu. Warto również wspomnieć o tym, że klienci sklepu albumstyl.pl mają możliwość skonfigurowania własnego albumu ślubnego. Od koloru okładki, poprzez karty na eleganckim opakowaniu kończąc. Można to zrobić >>TUTAJ<<

album3.jpg

To tyle, jeżeli chodzi o ważniejsze rady dotyczące wyboru albumu ślubnego. Wzornictwo, kolorystyka i układ zależą od osobistych gustów i preferencji. Chociaż w małżeństwie ciężko czasem uzyskać kompromis, to na pewno jest to łatwiejsze gdy ma się z czego wybierać…a wierzcie nam, że tym sklepie naprawdę jest z czego wybierać.

album4.jpg