wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak zorganizować przyjęcie w domu
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak zorganizować przyjęcie w domu

Każdy z nas lubi imprezy i spotkania towarzyskie. To chwila, w której możesz się zrelaksować, spotkać się ze znajomymi i poznać nowych ludzi. Problem zaczyna się wtedy, gdy to ty organizujesz takie wydarzenie i kiedy sam musisz zatroszczyć się o to, by gościom było jak najmilej. Jak zatem przygotować eleganckie i wytworne, lecz domowe przyjęcie, aby pokazać się z jak najlepszej strony i nie popełnić żadnego faux pas?

Kluczem do sukcesu każdej imprezy, spotkania czy wydarzenia jest nie tylko atmosfera, właściwa muzyka i towarzystwo, lecz przede wszystkim – dobre jedzenie, które będzie swoistą „kropką nad i” i ukoronowaniem całego wieczoru. Czy jednak warto spędzać długie godziny nad blatem w kuchni? Może warto zdać się na sprawdzony catering i nie przejmować się, że coś pójdzie nie tak? W materiale podpowiadamy na co jeszcze należy zwrócić uwagę podczas przygotowań do wielkiego dnia.

Bądź gospodynią idealną

Bycie gospodarzem imprezy to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa, jednak każda z nas będzie musiała się prędzej czy później z nim zmierzyć. Urodziny, chrzciny, ważny jubileusz – bez odpowiedniego przygotowania, te uroczystości mogą okazać się jedną wielką katastrofą. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu i olśnić swoich gości, przygotuj plan działania i zapoznaj się choćby z podstawami savoir-vivre’u. Taka wiedza na pewno nie zaszkodzi, a może przysłużyć się do lepszej organizacji imprezy. Przyjmowanie gości to również sztuka.

catering-poznan-do-domu.jpg

Szczegółowy plan działania

Niezależnie od rodzaju przyjęcia jakie planujesz, musisz podejść do niego strategicznie, zrobić listę zakupów, wysprzątać dom, czasem zaplanować także motyw przewodni imprezy. Zwróć szczególną uwagę na detale i pamiętaj, że czystość i porządek świadczą nie tylko o tobie i kulturze w twoim domu, ale również tworzą nastrój podczas bankietu. Wspomniane już wcześniej jedzenie, choć jest sprawą priorytetową, nie musi być twoim największym zmartwieniem. Jeśli nie masz chęci, siły, albo zdolności na przygotowywanie posiłków samodzielnie, możesz je zamówić, np. w Restauracji Raut - http://www.raut.pl/catering. Każda szanująca się restauracja posiada w swoim asortymencie, również menu cateringowe, w którym znaleźć można dania z regularnego menu restauracyjnego, jak i potrawy specjalnie przygotowane na potrzeby bankietów i imprez. Nie zapomnij również o przemyślanym usadzeniu gości i zmrożeniu alkoholu, jeśli będzie podawany na przyjęciu.

Jeśli uda ci się choć w znaczniej części dopilnować tych aspektów, udane przyjęcie masz w kieszeni.