PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak zorganizować pokaz pirotechniczny na wesele?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak zorganizować pokaz pirotechniczny na wesele?

Jednym z ostatnich hitów wśród weselnych atrakcji są pokazy pirotechniczne. Kolorowe rozbłyski na nocnym niebie mogą być wspaniałym podkreśleniem tej niecodziennej okazji. W jaki sposób możemy zorganizować wspaniały pokaz pirotechniczny, który uświetni przyjęcie weselne?

Pokazy pirotechniczne przede wszystkim kojarzymy z Nowym Rokiem, ale również z wieloma innymi ważnymi wydarzeniami. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby uświetnić swoje wesele takim wspaniałym show. Podstawa to uzyskanie zgody na jego organizację od właściciela terenu, na którym chcemy świętować. Gdy już wiemy, że możemy przygotować taki wyjątkowy pokaz, wówczas pozostaje odpowiedź na pytanie – jak się do tego zabrać?

Samemu czy w pomocą fachowców?

Przede wszystkim musimy zdecydować, czy chcemy zorganizować pokaz pirotechniczny samodzielnie czy też z pomocą fachowców. Mamy wobec tego trzy rozwiązania – zakupienie sztucznych ogni i ich odpalenie samodzielnie, zamówienie specjalnej palety baterii z fajerwerkami od wyspecjalizowanej firmy, a także zlecenie przygotowania pokazu zewnętrznej firmie.

pokazy-pirotechniczne.jpg

Najtańszym rozwiązaniem będzie zakupienie wszystkiego we własnym zakresie i samodzielne odpalenie fajerwerków, ale musimy też pamiętać o tym, że nie zawsze efekt, jaki uzyskamy, będzie podobny do profesjonalnych pokazów. Dodatkowo pozostaje też kwestia bezpieczeństwa, ponieważ samodzielna organizacja pokazu przez osobę, która nie ma w tym doświadczenia, może skończyć się poważnymi urazami.

Wobec tego wtedy, gdy zależy nam na atrakcyjnym rezultacie oraz na bezpieczeństwie, warto pomyśleć o organizacji pokazu z fachowcami.

Zestawy paletowe z fajerwerkami

Dzisiaj wiele firm zajmuje się przygotowywaniem specjalnych zestawów fajerwerków – składają się one z różnych połączonych ze sobą sztucznych ogni, które odpalamy poprzez podpalenie jednego lontu. To najlepsze wyjście wtedy, gdy nie mamy zbyt dużej sumy na taką atrakcję lub właściciel terenu nie wyraził zgody na duży pokaz, ale tylko na ten mniejszy.

pokazy-pirotechniczne2.jpg

Oferowane przez firmy pirotechniczne zestawy paletowe z fajerwerkami to bezpieczny wybór. Nie musimy wtedy każdorazowo odpalać każdego lontu, ponieważ wystarczy tylko jeden. Także nie musimy obawiać się o rezultat takiego pokazu – może być on również przygotowany na nasze indywidualne zamówienie w wyznaczonym budżecie.

Pokaz pirotechniczny zorganizowany przez profesjonalną firmę

Gdy zależy nam na tym, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, interesującą propozycją jest zlecenie przygotowania pokazu sztucznych ogni firmie, która zajmuje się tym od lat. Wtedy nie musimy zajmować się już niczym, ponieważ fachowcy zrobić to za nas. Do wyboru mamy także wiele różnych scenariuszy pokazu, na przykład może być on skoordynowany z podkładem muzycznym. Oczywiście, cena będzie także wyższa.

Do skorzystania ze swoich usług pirotechnicznych zaprasza PiroSklep.pl – sklep internetowy, który prowadzi sprzedaż artykułów pirotechnicznych on-line i zajmuje się organizacją pokazów sztucznych ogni.