PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak zaskoczyć gości na weselu?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak zaskoczyć gości na weselu?

Każda para stara się jak może, żeby ich wesele było wyjątkowe. Ta niepowtarzalna okazja, to najczęściej najważniejszy dzień w życiu nowożeńców, ale jak sprawić, żeby i dla gości okazał się to dzień godny zapamiętania? Pomysłów jest wiele, najważniejsze to dopasować wybrane atrakcje, żeby znalazło się coś dla każdego.

Już podczas wchodzenia na salę weselną można zaskoczyć przybyłych gości, sprawiając, żeby czuli się częścią dnia nowożeńców. Przy wejściu może czekać unikalna księga gości. Jej funkcję może pełnić specjalnie przygotowany plakat, na którym można zostawić swój odcisk palca, za pomocą specjalnych farb. Innym pomysłem jest przygotowanie ciekawych przedmiotów, na których można zostawić podpis, takich jak globus, instrumenty muzyczne, kartki pocztowe, korki od wina i wiele innych! Księga gości to dla wielu bardzo ważna tradycja – często po weselu staje się dekoracją w domu Młodej Pary, przypominając o wyjątkowym dniu. 

Upominek Powitalny

Gdy goście usiądą do stołów, może na nich czekać kolejna miła niespodzianka w postaci upominku powitalnego. Ten mały gest z pewnością od początku wprawi wszystkich w dobry nastrój. Podarować można małe słoiczki miodu, kawy, drobnych cukierków, małe buteleczki nalewek. Ciekawym pomysłem jest przydzielenie każdemu z gości zadania weselnego, z którego trzeba się wywiązać do końca zabawy. Takie zadania mogą polegać na wzniesieniu toastu za Parę Młodą, poproszeniu Pani Młodej do tańca lub odkryciu kawałka historii o tym, jak nowożeńcy się poznali!

Motyw przewodni 

pieknewesele.jpg

Jednorazowe aparaty

Wyjątkowym pomysłem jest pozwolenie gościom robić zdjęcia podczas wesela, używając jednorazowych aparatów na klisze. Sprawi to, że poczują się częścią tego niezwykłego wydarzenia i z pewnością po wywołaniu zdjęć Para Młoda zostanie z miłą pamiątką. Robiąc zdjęcia takim aparatem, nie widzimy ich od razu, dlatego równie ciekawą alternatywą może być udostępnienie gościom aparatu polaroidowego – w ten sposób szybciej zobaczymy rezultaty.

Pokaz gotowania na żywo

Dobre jedzenie to podstawa udanego wesela, dlatego uwagę z pewnością przyciągnie pokaz gotowania na żywo. Ta propozycja ma wiele atutów. Po pierwsze widzimy proces przygotowania jedzenia, który bardzo często jest wręcz zjawiskowy. Dodatkowo mamy możliwość kontroli nad składnikami oraz możemy się dowiedzieć nowych, ciekawych informacji o przygotowywanych potrawach od samego szefa kuchni! 

Wesele w plenerze

Gości można również zaskoczyć nietypową lokalizacją zabawy. Oryginalnym pomysłem jest zorganizowanie wesela w plenerze. Może to być nad stawem, w ogrodzie, na plaży, czy na polance. Popularnym sposobem na organizację takiego wydarzenia jest wynajęcie specjalnego namiotu, gdzie można ustawić stoły i krzesła dla gości. Równie częstym rozwiązaniem jest poszukiwanie sal organizujących część zabawy na zewnątrz, a część w środku. Można znaleźć taką salę weselną w Warszawie i okolicach.

Dzieci na weselu 

Wspaniałym pomysłem, który docenią najmłodsi goście, jest wynajęcie animatora lub animatorki do zabawy z dziećmi. W ten sposób dzieci będą mogły świetnie się bawić, a rodzice mogą mieć spokojną głowę. Przykładowe zabawy, w jakie można zaangażować najmłodszych to kącik plastyczny, malowanie twarzy, wspólne zabawy na świeżym powietrzu, sztuczki z balonami. Na takim weselu na pewno dzieci nie będą się nudzić!

Wspólne świętowanie i radość ze szczęścia nowożeńców zbliży wszystkich obecnych, a przy tylu niespodziankach goście weselni z pewnością będą równie długo pamiętać ten dzień co Para Młoda.