wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać zaproszenia ślubne
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać zaproszenia ślubne

Ślub jest wydarzeniem, które zarówno Para Młoda, jak i jej najbliższa rodzina zapamiętują na całe życie. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie elementy ceremonii współgrały ze sobą, a jednocześnie całkowicie odpowiadały Nowożeńcom. Jedną z pierwszych rzeczy, jaką zobaczą wszyscy goście, są zaproszenia ślubne. Czym się kierować, aby wybrać idealne?

Czy warto sugerować się modą?

Jednym z elementów, które mogą wpłynąć na wybór zaproszeń, jest oczywiście aktualna moda. Dane kolory lub wzory mogą być popularne lub nie, więc jeśli Para Młoda chciałaby być trendy, z pewnością powinna zwrócić na te kwestie swoją uwagę.

Nie każdy jednak sugeruje się wyłącznie tym, co jest aktualnie modne w środowisku czy wykreowane przez opiniotwórcze media, potrafiące narzucać innym swój styl. Czym wówczas może kierować się Para Młoda?

Postaw na swój unikatowy styl

Przede wszystkim wszyscy Narzeczeni mają swój własny, unikatowy styl, który oni i ich najbliżsi znają najlepiej. Niektórzy wpisują się w ogólnie przyjęte trendy, innych cechuje ekstrawagancja. Za przykład można wziąć subkulturę gotycką, której członkowie preferują charakterystyczne stroje, makijaż i czerń. Pragnąc wyrazić siebie, mogliby wybrać nietypowe – w porównaniu do tych tradycyjnych – zdobienia i czarne tło zaproszeń.

Kierowanie się tym, co najbardziej odpowiada gustowi Pary Młodej, gwarantuje, że będzie w pełni zadowolona. Jednocześnie cała uroczystość nabierze zindywidualizowanego i niezapomnianego charakteru. Idąc tym tropem, można spodziewać się, iż pozostałe elementy, takie jak wystrój miejsca uroczystości, również będą dopasowane do stylu Narzeczonych, a zaproszenia stworzą z nimi piękną, harmonijną całość.

rttto-01333.jpg

Uwzględnij kolor przewodni uroczystości

Nie każdy posiada styl tak wyrazisty, jak podana w przykładzie subkultura, dlatego wiele osób zamiast nawiązywać do swojej osobowości czy zainteresowań, decyduje się na wybór charakterystycznego koloru przewodniego. Umieszczając elementy w tym właśnie kolorze, można uzyskać klasyczne, eleganckie zaproszenie, od razu sugerujące gościom klimat planowanej uroczystości.

Zadbaj o zapisaną treść

Oprócz pięknego wyglądu, zaproszenie musi także zawierać treść z podstawowymi informacjami dotyczącymi wydarzenia. Mogą być one ubrane w klasyczne słowa, nawiązywać do wspomnianego już indywidualnego stylu nowożeńców albo zawierać elementy humorystyczne.

Niezależnie od doboru słów, ważne jest, aby zostały one zapisane w estetycznej, ale jednocześnie łatwej do odczytania formie. Tekst nie powinien przeplatać się z nadmiarem kolorów i wzorów, a czcionka powinna być nie tylko efektowna, ale również wyraźna i czytelna.

Gdzie można znaleźć idealne propozycje zaproszeń?

Ostatnią decyzja do podjęcia jest wybór wykonawcy zaproszenia. Z pomocą Narzeczonym przychodzi firma JDStyle oferująca szeroki wybór zaproszeń ślubnych. W ofercie można znaleźć różnorodne wzornictwo oraz kolorystykę, które odpowiadać będą zarówno klasycznym, jak i nowoczesnym czy ekstrawaganckim gustom. Propozycje można sprawdzić na stronie internetowej www.jdstyle.pl.