wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać ślubnych usługodawców, aby zaplanować uroczystość swoich marzeń?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-02-14 JDSTYLE - zaproszenia ślubne i dodatki weselne Ekskluzywna papeteria ślubna, ogromny wybór zaproszeń ślubnych i dopasowanych stylistycznie dodatków na wesele - sklep internetowy producenta. Zaproszenia ślubne
Witkowo
2020-02-14 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
2020-02-14 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać ślubnych usługodawców, aby zaplanować uroczystość swoich marzeń?

Wiele osób traktuje swój ślub i wesele jako najważniejszy dzień w całym życiu, dlatego nikogo nie dziwi standard, jakim stało się powierzanie większości związanych z organizacją uroczystości zadań profesjonalnym firmom. Zamawiamy makijażystkę, fryzjerkę, fotografa, a nawet choreografa, który opracuje dla nas perfekcyjny pierwszy taniec. Chociaż mogłoby się wydawać, że wybór zawodowca to gwarancja stworzenia wymarzonej oprawy dla swojego przyjęcia weselnego, to jednak w praktyce bardzo często finalny efekt zdaje się znacząco odbiegać od naszych oczekiwań. Jak zatem wybierać dostawców usług ślubnych, aby zarówno Pan Młody, jak i Pani Młoda wspominali dzień swojego ślubu z poczuciem całkowitej satysfakcji?

Ustalenie wspólnych oczekiwań

Bardzo często ciężar planowania ślubu i wesela spoczywa na barkach przyszłej Panny Młodej. Tymczasem jedyną indywidualną decyzją przyszłych małżonków powinien być wybór sukni ślubnej oraz garnituru. Wszelkie pozostałe decyzje para musi podejmować wspólnie - rozmawiając, przedstawiając swój punkt widzenia i oczekiwania, dążąc do kompromisów. Tylko wtedy zamówione usługi będą w stanie spełnić oczekiwania obojga partnerów. Unikniemy zatem niedomówień i rozczarowań, a nawet niepotrzebnych sporów. 

Zapoznanie z cennikami

Nie każda para może pozwolić sobie na wystawny ślub ze swoich marzeń. Bardzo często decyzje podejmowane są zatem w oparciu o dostępny budżet. Dogłębne zapoznanie się z cennikami różnych usługodawców może pomóc w wyborze najkorzystniejszej cenowo oferty. To także dobry sposób, aby zwyczajnie nie przepłacić za popularność konkretnej firmy. Często okazuje się bowiem, że nawet początkujący przedsiębiorcy, którzy nie mają zbyt wygórowanych cenników zapewnią nam tą samą jakość za znacznie mniejsze pieniądze, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do rezygnacji z wymarzonego filmu ślubnego czy dodatkowej usługi cateringowej.

d33eporros_71445-655.jpg

Portfolio najlepszą reklamą usługodawcy

To nie opis oferty usługodawcy czy pochlebne komentarze (często sztuczne) dostępne na jego stronie internetowej powinny decydować o wyborze konkretnej firmy. Prawdziwe umiejętności fotografa, makijażystki czy fryzjerki poznamy poprzez obejrzenie ich portfolio. Ta swoista wizytówka to najlepsza prezentacja możliwości danego usługodawcy - jego doświadczenia, kreatywności czy profesjonalizmu. Warto zapoznać się z nim wspólnie z partnerem, biorąc pod uwagę ustalenia, jakie zostały dokonane jeszcze przed rozpoczęciem poszukiwań. Jeśli jedno z Was ma konkretną wizję odnośnie zdjęć czy dekoracji sali weselnej to najlepszy moment, aby przedstawić je drugiej osobie, znaleźć kompromis i odszukać usługodawcę, który oferuje identyczny lub przynajmniej zbliżony do ideału efekt. 

Umówcie się na spotkanie

Opis oferty oraz prezentacja dotychczasowych realizacji to jedno, zaś relacje międzyludzkie i podejście do klienta to zupełnie co innego. Jeśli partnerzy decydują się na kilka ofert różnych usługodawców, warto zweryfikować wizję przyszłej współpracy podczas bezpośredniego spotkania i rozmowy. To doskonała okazja, aby poznać przedstawicieli firmy lub prywatnego przedsiębiorcę, przekazać mu swoje oczekiwania i przekonać się, czy rzeczywiście jest w stanie spełnić nasze marzenia. Takie spotkanie pozwoli również na ewentualne negocjacje wysokości wynagrodzenia. Jeśli rozmowa będzie przebiegała gładko, możemy mieć pewność, że dalsza współpraca okaże się owocna i całkowicie bezstresowa.

Jak znaleźć idealnego dostawcę usług ślubnych?

Wyboru idealnego usługodawcy nie poleca się dokonywać w oparciu o opinie znajomych czy rodziny. Bardzo często mają oni bowiem zupełnie inne oczekiwania odnośnie swojego ślubu i wesela, dlatego ich zdanie nie powinno stanowić dla przyszłych małżonków w pełni bezstronnego źródła informacji. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertami usługodawców, którzy reklamują się na serwisach ogłoszeniowych, takich jak Pokato.pl. Ogłoszenia ślub i wesele to zróżnicowana kategoria, w której znajdziemy zarówno początkujących, samodzielnych przedsiębiorców, jak i doświadczone, profesjonalne firmy. Szeroki wybór ofert oraz łatwość ich segregowania to doskonały sposób na znalezienie dokładnie takiego usługodawcy, na jakim nam zależy, a także na rezerwację usługi w najkorzystniejszej cenie.