wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać pierścionek zaręczynowy
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Zaręczyny to bardzo istotne wydarzenie w związku. Mężczyźni starają się w rozmaity sposób podkreślić wagę tego momentu. Piękne lub nietypowe okoliczności, czy też niezwykła chwila zaręczyn, mają sprawić, że na długo pozostaną one w pamięci ukochanej osoby. Najtrwalszą pamiątką pierwszej obietnicy jest pierścionek zaręczynowy.

Panowie często mają kłopot z wyborem pierścionka zaręczynowego. Podpowiadamy, jak stanąć na wysokości zadania i zachwycić narzeczoną dobrym gustem.

Rozmiar pierścionka

Jeśli zaręczyny mają być utrzymane w tajemnicy, ustalenie rozmiaru palca narzeczonej może być nieco problematyczne. Najlepiej, noszony przez ukochaną pierścionek zmierzyć suwmiarką lub dostarczyć go jubilerowi, który dokona sam pomiaru.

Które złoto wybrać?

Dla większości mężczyzn, nie ulega wątpliwości, że pierścionek zaręczynowy musi być wykonany ze złota. Złoto nie tylko podkreśla wagę chwili, ale również jest bardzo trwałym materiałem, gwarantującym niezmieniony wygląd biżuterii, nawet po latach używania. Kwestią do rozstrzygnięcia jest  wybór pomiędzy złotem żółtym, a białym.

Panie o klasycznych upodobaniach, z pewnością będą zadowolone ze złota w kolorze żółtym. Kobiety, które lepiej czują się w srebrnej biżuterii, docenią pierścionek ze złota białego. Mężczyźni, których partnerki nie mają sprecyzowanych preferencji, mogą zdecydować się na wybór pierścionka ze złota dwukolorowego.

Fason

Warto przyjrzeć się biżuterii, którą narzeczona nosi na co dzień. Czy są to ozdoby klasyczne, wyszukane, nieszablonowe, czy  może jest to biżuteria o prostej formie?

Jeśli pierścionek ma uosabiać klasyczną elegancję, proponujemy wzór z diamentem osadzonym w centralnej części, z zastosowaniem ciekawych wzorów zdobień wokół kamienia. Sugerujemy również wybór złota w kolorze żółtym.

ring-631383_1280.jpg

Białe złoto i oszczędne zdobienia to cecha biżuterii futurystycznej. Wybór takiego pierścionka będzie naszym zdaniem najtrafniejszy, w przypadku kobiety ceniącej prostotę formy. Diament ujęty wyłącznie w szatonową oprawę jest niezwykle subtelnym i pięknym symbolem niezwykłej obietnicy.

Mężczyźni, którzy chcieliby podarować swojej narzeczonej wyszukaną biżuterię, mogą pochylić się nad wzorem łączącym w sobie piękno perły i diamentów. Z pewnością dobrym wyborem będzie prosty w formie pierścionek z kosztownym brylantem. Szczególnie bogata wersja pierścionka zaręczynowego to połączenie zmyślnego wzoru z kilkoma brylantami.

Cena pierścionka zaręczynowego

Przyjęło się, że tego typu biżuteria musi być niezwykle droga. W skrajnych przypadkach Panowie są skłonni brać na ten cel kredyty. Czy takie poświęcenie jest potrzebne? Wiele pracowni sprzedaje swoje wyroby poprzez długi łańcuch pośredników. Tanie pierścionki zaręczynowe można odnaleźć w internecie.

Radzimy odwiedzić kilka sklepów z biżuterią, zanim podejmą Panowie ostateczną decyzję o zakupie pierścionka. Warto, by ten drobiazg był cenny ze względu na piękne wspomnienia, a nie na koszty jego zakupu.