wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać odpowiednie dekoracje weselne, czyli diabeł tkwi w szczegółach
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać odpowiednie dekoracje weselne, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Moment zaślubin to niepowtarzalna chwila dla każdego, dlatego warto zadbać o to, aby wszystko związane z uroczystością weselną zostało dopięte na przysłowiowy ostatni guzik. O tym, jak ogólnie będzie wyglądało Twoje przyjęcie decyduje nie tylko serwowane na stołach jedzenie, muzyka grana przez orkiestrę, czy sala, w jakiej odbywa się zabawa, ale także drobiazgi, które przesądzają nierzadko o profesjonalizmie organizacji tego typu przedsięwzięć. Dlatego też, robiąc listę rzeczy do załatwienia w związku ze zbliżającą się datą własnego wesela, nie możesz pominąć doboru należytych na tę okazję dekoracji. Jak się jednak za to zabrać, kiedy wokoło jest tak wiele przeróżnych ozdób ślubnych? Na co zwrócić szczególną uwagę? Gdzie rozpocząć poszukiwania?

Nie tylko standardowy „must have”

Dekoracje na przyjęcia weselne to cała masa rozlicznych elementów wystroju zarówno całego pomieszczenia z zewnątrz i wewnątrz, w którym impreza jest przygotowywana, jak także wiele ciekawych opcji fantazyjnych ozdóbek na stoły, przy których posadzimy naszych gości. Do standardów, wykorzystywanych praktycznie masowo, na każdym jednym wydarzeniu w tym charakterze zaliczyć należy niewątpliwie klasyczne balony z nadrukami, pudełeczka na tzw. „szyszki”, serpentyny oraz bukieciki z kwiatów. Wszystkie te drobiazgi, idealnie dobrane do rodzaju wnętrza oraz kolorystycznie dopasowane do odcieni dominujących w lokalu weselnym pozwalają na świetne dopełnienie wizualnej oprawy wyprawianego przyjęcia. Niemniej jednak wyżej wspomniane dodatki to zaledwie podstawa tego, co można dziś zamówić w renomowanych i kreatywnych firmach drukarsko-graficznych specjalizujących się w realizacjach gadżetów reklamowych i okolicznościowych takich jak przykładowo flasz.pro. Możliwości jest co nie miara – od efektownie prezentujących się poduszeczek na obrączki z urokliwymi motywami kwiatowymi w tle, przez drzewka pamiątkowe, księgi gości i aż do dziękczynnych dyplomów dla rodziców oraz tub z życzeniami. Pamiętaj, że ślub to jednorazowe wydarzenie w Twoim życiu, dlatego warto zatroszczyć się o to, by była to impreza nie tylko niepowtarzalna w swym charakterze, ale i doskonale zorganizowana i elegancka. Uzupełnienie sali i stołów nietuzinkowymi bibelotami z pewnością doda Twemu przyjęciu unikatowości, wytworności i oryginalności.

slub34460886.jpg

Mix praktyczności i estetyki

Dobierając konkretne dodatki weselne, dobrze jest kierować się staropolskim powiedzeniem – dwie pieczenie na jednym ogniu. Jak to porzekadło ma się jednakże do organizacji potężnego przedsięwzięcia na kilkaset osób? Otóż najważniejszą zasadą okazuje się inwestycja w takie dekoracje, które będą z jednej strony efektowne wizualnie, a z drugiej przydatne. Dla przykładu, organizując modne dziś przyjęcia w namiotach, na świeżym powietrzu, możemy postawić na przepiękne latarenki, lampiony, czy świece. Nie tylko będą one oświetlały miejsca biesiadowania, ale także pozwolą stworzyć niesamowity klimat, zapewniając niezwykłą oprawę. Podobnie praktyczną ozdobą w przypadku imprez weselnych w namiotach są bibułkowe kule, papierowe rozetki oraz kolorowe wstążki, delikatnie powiewające na wietrze, a tym samym dodające lekkości oraz ożywiające przestrzeń. Zanim jednak cokolwiek zaczniesz planować w zakresie wystroju sali, koniecznie skup się na wydrukowaniu zaproszeń. Zaskocz zapraszanych niesztampową papeterią ślubną, którą na Twoje specjalne życzenie mogą wykonać profesjonalne firmy trudniące się produkcją gadżetów reklamowo-weselnych takie jak m.in. wcześniej wymieniony flasz.pro. Wielu usługodawców proponuje również kompleksowe pakiety dekoracji różnego typu, które są unikatowe, bowiem tworzone od zera, z uwzględnieniem preferencji i zapotrzebowania klientów.