wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy?

Gorąca kawa o poranku jest pobudzająca i dodaje energii  niezbędnej do podjęcia działania. Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez tego aromatycznego napoju. Dlatego warto zapewnić sobie smaczną kawę każdego dnia i kupić do domu ekspres. Na rynku nie brakuje propozycji takich urządzeń, dlatego konsumentowi trudno jest dokonać wyboru ekspresu, który spełni wszelkie jego oczekiwania. Sprawdźmy, jakie kryteria są najbardziej istotne przy wyborze ekspresu do kawy.

Ekspresy przelewowe

Najprostszym typem ekspresów są ekspresy przelewowe, które wykorzystują do zaparzenia gorącego napoju kawę mieloną, zalewaną wrzątkiem. Wszystkie takie urządzenia są wyposażone w specjalne filtry, które powodują, że w filiżance nie znajdziemy fusów, a napój będzie bardzo aromatyczny, porównywalny z kawą po turecku. Dzięki szerokiej gamie urządzeń tego rodzaju dostępnych na rynku, doskonale możemy dobrać do naszych potrzeb przelewowy ekspres do kawy.

Jego mechanizm działania jest bardzo prosty. Wystarczy wsypać kawę mieloną do pojemnika, następnie nalać wody do zbiornika, włączyć ekspres i poczekać na zaparzenie kawy. Filtry w takich ekspresach mogą być jednorazowe, papierowe lub zintegrowane, stałe, mające postać siatki, którą po każdym użyciu należy dokładnie umyć.

ekspres-do-kawy-aa5239.jpg

Kawiarki

Smakowitą kawę przygotujemy również z wykorzystaniem ciśnieniowego urządzenia, czyli kawiarki, nazywanej też ekspresem niskociśnieniowym. Z jego użyciem możemy zaserwować domownikom i gościom mocny, aromatyczny napój, na wzór włoskich standardów.

Ekspresy automatyczne

Najprościej przygotować kawę możemy za pomocą ekspresów automatycznych. Wiele z nich oferuje swoim użytkownikom możliwość przygotowania wielu różnych rodzajów kaw, takich jak latte, cappuccino, czy espresso. Wybierając ciśnieniowy ekspres do kawy, znacznie możemy uprościć całą procedurę jej przyrządzania, bez uszczerbku na jakości.

Niemalże każdy automatyczny ekspres do kawy wysokiej jakości, nie dość, że sam, bez większego udziału użytkownika przygotuje kawę w pożądanym gatunku, to jeszcze na dodatek można go zaprogramować czasowo. Niektóre z nich posiadają dyszę do spieniania mleka oraz opcję samoczyszczenia. Użytkownik musi jednak pamiętać o ich okresowym odkamienianiu, aby niezmiennie, przez długie lata działały bezawaryjnie. To propozycja dla wygodnych. Wśród automatycznych ekspresów znajdziemy takie, do których wlewa się mleko, wodę, wsypuje się kawę oraz te, których działanie determinują kapsułki. Obsługa w obu przypadkach jest bardzo prosta - wystarczy przycisnąć guzik z pożądanym rodzajem kawy i gotowe. Oczywiście funkcje są zależne od danego modelu - można je dopasować pod nasze oczekiwania, a zróżnicowanie możliwości jest ogromne.