wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

W natłoku rzeczy, które należy przygotować żeby ten jeden dzień był idealnym nie można zapomnieć o zaproszeniach.

Choć może się wydawać to mniej istotne od reszty, jednak to równie ważne co dekoracja sali weselnej. Wszystkie elementy powinny współgrać i tworzyć doskonałą całość.

W nowoczesnym stylu

Osoby zaproszone na ślub swoje pierwsze wrażenia i odczucia dotyczące uroczystości będą mogli wyrazić już po otrzymaniu zaproszeń. Dlatego należy przemyśleć jaki styl mają reprezentować i jednocześnie komponować się z pozostałymi elementami uroczystości. Dostępny jest bardzo szeroki wybór zaproszeń ślubnych na rynku i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto również pomyśleć o innych akcesoriach takich jak: winietki na stół, księga gości czy podziękowania, które będą jednolite w stylu z zaproszeniami.

zaproszenie-slubne-z-koperta.jpg

Zaproszenia ślubne powinny oddawać poniekąd charakter i zainteresowania pary młodej. Nawet jeśli w danym sezonie króluje styl glamour, który jest nam daleki – nie idźmy w tą stronę. Należy wybrać zaproszenia takie jak odpowiadają osobowościom przyszłych małżonków, np., w stylu nowoczesnym lub industrialnym. To obecnie równie często wybierany styl dla dodatków oraz dekoracji sali weselnej. Pozwoli nadać niepowtarzalny charakter wnętrzu i wykonać piękne minimalistyczne zaproszenia, które zapadną na długo w pamięci gości.

Kolejna rzecz jaką należy wziąć pod uwagę to wybór koloru przewodniego dla całej uroczystości i wszystkiego co jej dotyczy. Oczywiście nie należy się ograniczać do jednego koloru, ale raczej wybrać z palety pasujące barwy. Ważne, aby wszystko ze sobą grało i idealnie pasowało, a z pewnością pozwoli to stworzyć oryginalne i niebanalne zaproszenia na ślub, które jednocześnie będą odzwierciedlać styl przyszłych małżonków.

Ważna sprawa to jasna forma i czytelna treść zaproszenia. Wpływa na nią wybór czcionki, ponieważ litery nadmiernie ozdobne mogą wprowadzić chaos. Pełna dowolność jest także przy wyborze wielkości oraz kształtu zaproszeń. Należy starannie dobrać format, aby zwieńczył całość dzieła.