PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać idealne perfumy na ślub
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2019-08-06 Czekoladowa Fontanna, Fotobudka !!! Wypożyczalnia czekoladowych fontann. Zaskocz swoich gości niecodzienną atrakcją. Obsługujemy wesela, bankiety, komunie, studniówki i przyjęcia z każdej innej okazji. Do dyspozycji różnego rodzaju czekoladowe oraz alkoholowe fontanny w różnych pakietach obsługi. Nowość w naszej ofercie - FOTOBUDKI! Atrakcje weselne
Kraków
2019-07-30 FAKT STUDIO.PL Spełniamy wasze oczekiwania- w 100%. Oferujemy Państwu filmowanie oraz fotografię ślubną uroczystości ślubnych,komunii, studniówek oraz uroczystości rodzinnych. Clip Narzeczeński i sesja zdjęciowa w najpiękniejszych miejscach plenerowych oraz interaktywną czołówkę oraz fajne pomysły ciekawego filmu. Wideofilmowanie
Giżycko
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać idealne perfumy na ślub

Nawet jeśli panna młoda ma swoje ulubione perfumy, których używa na co dzień, powinna się dobrze zastanowić, czy będą pasowały na ten niepowtarzalny wieczór i noc. Będzie przecież przyjmowała życzenia, witała i żegnała gości i… każdy poczuje jej zapach. Dlatego użyte tego dnia perfumy powinny być tak delikatne i dyskretne tak, by każdy miał ochotę drugi raz sprawdzić, czy ten cudowny zapach to na pewno perfumy panny młodej.

Ciężkie, duszące perfumy nie sprawdzają się praktycznie nigdy, a już na pewno nie w dniu ślubu. Nawet jeśli panna młoda lubi wyrafinowane zapachy, to lepiej zostawić je na noc poślubną. W trakcie ślubu i wesela lepiej sprawdzą się delikatne kompozycje kwiatowe i owocowe, pachnące świeżością i przywodzące na myśl raczej wiosenną łąkę niż ogród zimowy.

Przed panną młodą cała noc. Niewątpliwie godna zapamiętania, wyjątkowa, ale też trudna. Jako gospodyni przyjęcia musi do rana wytrzymać w dobrej kondycji i… zapachu. I chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by w dyskretnym miejscu schowała flakonik, po który będzie mogła sięgnąć w razie potrzeby, to tego wieczoru powinna postawić przede wszystkim na jakość. Sklepowe półki w drogeriach co prawda uginają się pod ciężarem niedrogich wód perfumowanych, ale na ślub i wesele dobrze jest zaopatrzyć się w prawdziwe, trwałe, oryginalne perfumy. I chociaż mały flakonik może kosztować stosunkowo wiele, to warto ten koszt ponieść. Przy innych wydatkach związanych ze ślubem i weselem nie będzie to nawet jeden procent, a może znacząco zmienić samopoczucie panny młodej. Każda kobieta lubi dobrze pachnieć. Warto też postawić tego wieczoru na prawdziwie eleganckie perfumy. Niektóre zapachy są dość charakterystyczne i na pewno zostaną rozpoznane przez żeńską połowę gości.

perfumy-slub.jpg

Warto także pamiętać, że perfumy to nie jedyny pachnący element stroju panny młodej. Tego dnia będzie trzymała w dłoni mniej lub bardziej okazały i wonny bukiet. Nie ma nic gorszego niż zapach perfum gryzący się z wonią kwiatów. I chociaż wiązanka nie towarzyszy pannie młodej całą noc, ten wydawałoby się banalny szczegół wyprawy ślubnej, trzeba wziąć pod uwagę.

Perfumy to nie tylko dodatek do sukni, fryzury i wiązanki. Mózg ludzki jest niesamowitą zagadką i to właśnie zapach podsunie jako najsilniejsze skojarzenie z dniem ślubu. Można zapomnieć o fryzurze, kwiatach, nawet kroju sukni, ale wystarczy odkurzony po latach zapach starych perfum, by przypomnieć sobie ten moment, gdy narzeczeni przestali być narzeczonymi a stali się małżonkami. Dlatego perfumy panny młodej nie powinny być wybrane na chybił-trafił.  Ich zapach przestanie być zapachem z buteleczki, a stanie się zapachem ślubu, warto zadbać, by był naprawdę wyjątkowy.

Wybierając ślubne perfumy, można skorzystać z podpowiedzi, jakie niosą flakoniki, a ściślej rzecz ujmując, ich kolory. Delikatne róże i pastele zazwyczaj skrywają słodkie, kobiece zapachy. Zielone w naturalny sposób kojarzą się z wiosenną łąką i takie też zapachy w sobie kryją. Fioletowe, granatowe, purpurowe i czarne są domem dla pefrum mocnych, o zdecydowanym, ostrym zapachu. Świetnie będą się nadawały na noc poślubną, ale na sam ślub niekoniecznie.

Wybór okazuje się zbyt trudny? Warto spytać o zdanie narzeczonego, w końcu to on przez cały wieczór i noc będzie najbliżej swojej wybranki.