PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać fotografa ślubnego w Toruniu?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2019-08-06 Czekoladowa Fontanna, Fotobudka !!! Wypożyczalnia czekoladowych fontann. Zaskocz swoich gości niecodzienną atrakcją. Obsługujemy wesela, bankiety, komunie, studniówki i przyjęcia z każdej innej okazji. Do dyspozycji różnego rodzaju czekoladowe oraz alkoholowe fontanny w różnych pakietach obsługi. Nowość w naszej ofercie - FOTOBUDKI! Atrakcje weselne
Kraków
2019-07-30 FAKT STUDIO.PL Spełniamy wasze oczekiwania- w 100%. Oferujemy Państwu filmowanie oraz fotografię ślubną uroczystości ślubnych,komunii, studniówek oraz uroczystości rodzinnych. Clip Narzeczeński i sesja zdjęciowa w najpiękniejszych miejscach plenerowych oraz interaktywną czołówkę oraz fajne pomysły ciekawego filmu. Wideofilmowanie
Giżycko
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać fotografa ślubnego w Toruniu?

W dniu ślubu młodej parze towarzyszą liczne emocje. Łzy wzruszenia przeplatają się z radością, stresem i miłością, a także z dumą rodziców. Choć wydaje się, że tak wyjątkowy dzień łatwo zapamiętać, wcale nie jest to proste - dobry fotograf jest jednak w stanie uchwycić wszystkie wyjątkowe momenty w zachwycających kadrach. Jak znaleźć fotografa, który przygotuje doskonałe ślubne zdjęcia?

Reportaż, sesja plenerowa czy sesja w studiu?

Najważniejszą kwestią podczas wyboru fotografa ślubnego jest podjęcie decyzji na temat tego, jak ma wyglądać sesja. Jeżeli chce się przygotować album z reportażem ślubnym, konieczne jest znalezienie fotografa, który przygotowuje sesje w takim stylu i jest gotów robić zdjęcia przez kilkanaście godzin - od chwili przygotowań do ślubu, przez ceremonię ślubną, skończywszy na zabawie weselnej. Koszt sesji reportażowej jest dość wysoki, jednak zdjęcia są pełne naturalności i emocji, jakie towarzyszą parze młodej i gościom przez cały dzień i noc.

Jeśli woli się tradycyjną sesję w studiu lub sesję plenerową, zdjęcia ślubne będą kosztować nieco mniej. Sesję tego typu można wykonać zarówno w dniu ślubu, jak i kilka tygodni później, gdy para młoda jest mniej zmęczona, a stres zniknął. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które są nerwowe i obawiają się, jak wypadną w dniu ślubu.

glowne_fotografia-slubna-torun.jpg

Styl fotografa

Bez względu na to, który rodzaj sesji się wybierze, powinno się zwrócić u wybranych fotografów szczególną uwagę na jeden aspekt - styl, w jakim jest utrzymana fotografia ślubna. Toruń jest na tyle dużym miastem, że bez trudu znajdzie się co najmniej kilku fotografów, których styl pracy będzie odpowiadał młodej parze. Sposób kadrowania i rodzaj wykonywanych ujęć można poznać, przeglądając galerię ze zdjęciami danego fotografa. Jest to najszybszy i najprostszy sposób, by przekonać się, jak pracuje twórca - w galerii zobaczy się, czy stawia on na miękkie i naturalne kadry, czy też na żywiołowe ujęcia, pełne intensywnych barw. Dodatkowo, zauważy się, jak duża jest ingerencja fotografa w zdjęcie po jego wykonaniu - jedni fotografowie korzystają z programów graficznych w niemalże niezauważalnym stopniu, inni tworzą dzięki nim bajkowe scenerie.

Po wybraniu kilku fotografów powinno się spotkać z nimi osobiście i sprawdzić, czy łatwo nawiązuje się z nimi kontakt. Jest to ważne, by w czasie sesji poczuć się swobodnie. Otwartość w czasie wykonywania sesji ślubnej sprawia, że zdjęcie są dokładnie takie, jak chce tego para młoda, a fotograf jedynie pomaga uzyskać wymarzony efekt.