wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać dobry odkurzacz?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2019-10-06 Krzysztof Jaskólski Fotografia Specjalizuję się w fotografii ślubnej, reportaże oraz plenery ślubne wykonuję w Koninie, Kaliszu, Poznaniu, Gnieźnie oraz całej Wielkopolsce. Fotografia ślubna
Konin
2019-09-13 ZESPÓŁ MUZYCZNY OSCAR Oscar to profesjonalny zespół z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze muzycznej wszelkiego rodzaju imprez. Skład naszego zespołu tworzy czterech utalentowanych muzyków. Gdziekolwiek gramy stawiamy sobie zawsze za cel rozbawienie i roztańczenie publiczności. Zespoły weselne
Siemianowice Śląskie
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać dobry odkurzacz?

Odkurzacz to nieodłączny element domowego wyposażenia. Dziś, na całe szczęście mamy w czym wybierać. Wśród cieszących się największą popularnością sprzętów wyróżniamy odkurzacze ręczne, automatyczne, cyklonowe, workowe, a nawet te łączące w sobie kilka funkcji. Czysta przyjemność odkurzania w każdych warunkach.

Technologia prężnie się rozwija. Na całe szczęście, ponieważ to dzięki niej możemy skutecznie ułatwić sobie prace domowe. Odkurzacz to już nie zwykły, często ciężki i ogromny "klocek", a poręczne, lekkie i ciche urządzenie, dzięki któremu odkurzanie to kwestia chwili. Wybierać możemy w tych bardzo małych i poręcznych, których nie trzeba podłączać do prądu, po duże urządzenia, które nie tylko dokładnie wyczyszczą najdrobniejsze zanieczyszczenia, ale i służą do prania dywanów czy zasłon. Odkurzacz jest jednym z podstawowych urządzeń AGD w domu. Pamiętajmy, aby wybierać odkurzacz uwzględniając jego typ, moc silnika, siłę ssania oraz system filtracji.

Szczegolnie zwróćmy uwagę na:

  • Moc silnika i mocy ssania - powinny być one dostosowane do wielkości odkurzanych pomieszczeń i rodzaju powierzchni. Najlepsze odkurzacze mają 2200 W mocy silnika i 500 W mocy ssania. Szcegolnie ważne jest również, aby odkurzacz miał regulację mocy ssania. Mając taką funkcję za pomocą suwaka lub pokrętła szybko i precyzyjnie dostosujesz sposób pracy odkurzacza do rodzaju sprzątanej powierzchni.

    Jak wybrać dobry odkurzacz?

     

  • System filtracji - najlepiej zanieczyszczenia zatrzymają filtry wodne oraz antyalergiczne (polecane filtry HEPA H 13).Ważne jest, aby odkurzacz nie tylko skutecznie zbierał zabrudzenia, ale również dokładnie zatrzymywał je wewnątrz urządzenia. Dlatego jedną z ważniejszych cech, która odróżnia od siebie różnorodne modele odkurzaczy, jest wspomniany system filtracji wydmuchiwanego powietrza. W jego skład najczęściej wchodzą: filtr wlotowy umieszczony przed silnikiem, worek, pojemnik na zanieczyszczenia oraz filtr wylotowy.
  • Wyposażenie- obejmuje liczbę i rodzaje końcówek. Najlepsze modele mają elektroszczotkę lub turboszczotkę. Solidny odkurzacz powinien mieć rurę teleskopową lub metalową, duży zasięg pracy oraz schowek na akcesoria.          Fot. Depositphotos
  • Poziom hałasu emitowanego przez urządzenie - jest to ważny parametr, który pozwoli sprzątać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, bez obawy że obudzimy dziecko. W najcichszych modelach poziom hałasu wynosi 72 decybele (dB).
  • Długość przewodu zasilającego wraz z długością rury i węża - detal, ale warto zwrócić na niego uwagę. Przewód powinien mieć co najmniej 6 metrów długości. Jeżeli mamy duży dom wybierzmy odkurzacz z najdłuższym, 9-metrowym przewodem. Swobodnie posprzątamy powierzchnię w odległości około 12 metrów od gniazdka.