PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak stworzyć doskonałą fotografię ślubną – poradnik.
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak stworzyć doskonałą fotografię ślubną – poradnik.

Fotografia ślubna to bardzo duże wyzwanie i ogromna odpowiedzialność nie tylko dla początkującego fotografa, ale również i dla profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dobry fotograf na wesele powinien wiedzieć, jak wykonać spontaniczne zdjęcia Młodej Pary, pomysłowe zdjęcia grupowe rodziny i przyjaciół oraz oczywiście tradycyjne zdjęcia portretowe Państwa Młodych.

W przypadku fotografowania ważnych momentów na przykład przysięgi małżeńskiej, dobry fotograf ślubny nie może pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy i wszystko musi zostać wykonane perfekcyjne. Jeżeli chcą Państwo wykonywać nietuzinkowe fotografie ślubne, to warto poznać kilka sekretnych miejsc w Trójmieście, dzięki którym nasze zdjęcia wyróżniać będą się spośród setek innych fotografii.

Idealna sesja ślubna

Każdy profesjonalny fotograf ślubny w takich miastach jak Gdańsk powinien być w stanie znaleźć czarujące miejsce do sesji – atrakcyjnych lokalizacji są dziesiątki. W ostatnim czasie w Trójmieście bardzo dużą popularnością cieszą się fontanny. Jeżeli podobał się Państwu motyw zawarty w musicalu Singing in the rain i chcecie wykonać podobne fotografie, które wykorzystane są w dziesiątkach komedii romantycznych, to w Trójmieście bez żadnego większego problemu odnajdziecie wiele eleganckich fontann, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających i najbardziej wybrednych fotografów. W pierwszej kolejności polecamy Państwu fontannę na placu Wybickiego we Wrzeszczu oraz fantastyczną fontannę Czterech Kwartałów przy ulicy Grobla I w Gdańsku. Fotografom z Gdyni polecamy z kolei przepiękną fontannę w pobliżu Skweru Kościuszki.

Niepowtarzalna sesja ślubna na wydmach w Łebie

Dobry fotograf ślubny powinien pamiętać również i o tym, że to para młoda powinna być głównym tematem, a nie tło. W Trójmieście poza klimatami wodnymi, bardzo dużą popularnością cieszą się również wydmy w Łebie. Błękit nieba, drobna roślinność oraz szerokie połacie piasku, to idealny plener na niepowtarzalną sesję ślubną. W takim pustynnym otoczeniu, bez żadnego większego problemu uda nam się wyraźnie wyeksponować parę młodą.

f16foto.com_-_fotografia-slubna.jpg

Sesja ślubna z Bałtykiem w tle

Każdy szanujący się fotograf z Gdańska powinien wykonać parze młodej przynajmniej kilka zdjęć z Bałtykiem w tle. Niestety najpiękniejsze fragmenty bałtyckiej plaży są najczęściej oblegane przez turystów, którzy są prawdziwą zmorą, nawet dla najlepszych fotografów. Jeżeli chcecie wykonać wysokiej jakości zdjęcia i zapewnić parze młodej duży komfort, to najlepiej udać się na Wyspę Sobieszewską. Jest to przepiękne odludne miejsce, w którym Państwo Młodzi zachowywać będą się naturalnie i nie będą musieli przejmować się gapiami.

Sesje Plenerowe na Stoczni Gdańskiej

Przez wielu początkujących i doświadczonych fotografów do nie tak dawna, sesje plenerowe na Stoczni Gdańskiej stanowiły pewnego rodzaju ekstrawagancję dla Par Młodych o bardzo specyficznych gustach estetycznych. W dzisiejszych czasach coraz więcej fotografów odnajduje w estetyce industrialnej ukryte wnętrz, dzięki czemu jest w stanie w tym niesamowitym plenerze wykonać niepowtarzalne zdjęcia ślubne.

Orłowo i Park Oliwski

Każdy szanujący się fotograf z Trójmiasta nie może zapomnieć również o plenerach ślubnych w Orłowie i Parku Oliwskim, o którym krąży już masa legend. Jeżeli chcą Państwo wykonać zdjęcia w Parku Oliwskim, to niestety pamiętać należy o tym, że przyjdzie nam się zmierzyć z wieloma innymi fotografami. Pod pałacykiem w najbardziej oblegane terminy, może spotkać się nawet 20 par ze swoimi fotografami, przez co wykonanie znakomitych ujęć może być naprawdę utrudnione.