PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak przygotować udaną imprezę?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak przygotować udaną imprezę?

Marzeniem każdego organizatora imprezy okolicznościowej, jest zadowolenie gości. Dokłada on wszelkich starań, by zabawa się udała. Jednym z zabiegów, który jest często wykorzystywany do tego, by przyjęcie zostało zapamiętane, jest urządzenie go według ustalonego motywu przewodniego. Nie jest to jednak jedyna recepta na sukces. Niewątpliwie, na imprezie musi pojawić się dobre jedzenie i muzyka.

Najpopularniejsze tematy przyjęć

Do najmodniejszych motywów przewodnich należą lata 60, czasy hipisów i dzieci-kwiatów. Nieodłącznym elementem takiej imprezy są kolorowe stroje: dzwony, lenonki, czy koszule z kwiatowymi wzorami. Dodatkowo, musi pojawić się muzyka z tamtego okresu: swing, twist i rock’n’roll. Bardzo popularne są również przyjęcia w klimacie PRL-u, gdzie pojawiają się charakterystyczne dekoracje np. hasła robotnicze i goździki. Najlepiej jeśli w menu znajdą się dania wydawane na kartki. Często wykorzystywanymi tematami przewodnimi są też postaci z bajek, dziki zachód i klimaty hawajskie. Urządzenie przyjęcia w konkretnym stylu sprawi, że będzie ono oryginalne i interesujące. Z pewnością każdy z uczestników będzie się na nim świetnie bawił. Jeśli jednak, goście nie zechcą się przebierać, można zastosować motyw kolorystyczny, który ubarwi całe spotkanie.

Tematyczne menu

Na dobrej imprezie, nie powinno zabraknąć smacznego jedzenia. Jeśli przyjęcie posiada motyw przewodni, najlepiej jeśli menu również będzie przyrządzone w tym klimacie. Przykładowo na imprezę w stylu „Hollywood” warto przygotować drinki z szampana, roladki z łososia i ptysie z pieczarkami. Na zabawie hawajskiej z pewnością sprawdzą się dania z owocami: kurczak z ananasem, sałatka z arbuzem, czy pstrąg po hawajsku. Jeśli przygotowujemy spotkanie firmowe, przy organizacji warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Firmy specjalizujące się w eventach zatroszczą się nie tylko o dekoracje, ale również odpowiednie menu i oprawę muzyczną. Świetnym przykładem firmy organizującej imprezy okolicznościowe jest whatevent.pl. Agencja gwarantuje, że jest w stanie zorganizować wszystko. Jej pracownicy dokładają wszelkich starań, by uczestnicy imprezy wyśmienicie spędzili czas. W swojej ofercie firma posiada m.in. przygotowywanie eventów firmowych, wyjazdów i imprez tematycznych.

fioletowa-zastawa-stolu.jpg

Odpowiednia oprawa muzyczna

Bardzo istotnym elementem każdej imprezy, jest odpowiednia muzyka. Dobrze dobrany repertuar, na pewno umili gościom czas. Warto przygotować playlistę zawierającą utwory z różnych gatunków muzycznych. Dobierając oprawę, trzeba pamiętać o grupie docelowej, czyli gościach. Jeśli impreza posiada motyw przewodni, najlepiej jeśli aranżacje muzyczne również będą utrzymane w tym klimacie.

Najważniejsze, by impreza miała spójny charakter, wówczas, na pewno będzie mile wspominana przez uczestników. Smaczne jedzenie, przyjemna muzyka i miły klimat, są elementami gwarantującymi udane przyjęcie.