wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak przygotować przyjęcie weselne?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak przygotować przyjęcie weselne?

Przygotowanie przyjęcia weselnego to niemałe przedsięwzięcie wymagające czasu, pomysłowości, a często również umiejętności pójścia na kompromis. O czym warto pamiętać organizując przyjęcie weselne? Jak wybrać stylizacje, salę, motyw przewodni i kiedy zacząć przygotowania?

Od czego zacząć?

Jeśli rodzice przyszłych Państwa Młodych się nie znają, na rok przed planowanym ślubem warto zorganizować spotkanie najbliższych rodzin. Będzie to świetna okazja, aby omówić kwestie związane z konkretną datą lub wyborem sali weselnej. Dobrym rozwiązaniem jest też stworzenie specjalnego kalendarza przygotowań do ślubu. Dzięki rozplanowaniu w czasie konkretnych działań zyskacie pewność, że nie pominiecie żadnych formalności, co pozwala zminimalizować stres związany z przygotowaniami. Jeśli ślub planowany jest w miesiącach letnich, warto odpowiednio wcześnie zarezerwować terminy w domu weselnym i u fotografa oraz DJ’a– wakacje to gorący okres, więc nie warto z tym zwlekać.

przyjecie-weselne94435.jpg

Stroje Państwa Młodych

Na ok. 10 miesięcy przed uroczystością warto zacząć poszukiwania sukni ślubnej i zastanowić się nad strojem Pana Młodego, zwłaszcza jeśli ma to być garnitur szyty na miarę. Im więcej czasu na realizację indywidualnego zlecenia, tym większa pewność, że kreacje Państwa Młodych będą prezentować się nienagannie, a przede wszystkim spełnią oczekiwania samych zainteresowanych. Panie muszą pamiętać, że do przymiarek potrzebne będą buty ślubne, dlatego warto kupić je wcześniej. Jeśli cenicie dodatki personalizowane, możecie zdecydować się na obuwie z wyhaftowanymi inicjałami lub datą ślubu. Taką możliwość oferuje marka YES I DO.

Pół roku do ślubu

To odpowiedni czas na wybranie świadków i potwierdzenie ich kandydatury. Na sześć miesięcy przed planowaną uroczystością warto mieć już ustaloną listę gości i rozejrzeć się za zaproszeniami. Trzeba też pamiętać, że Wasi bliscy i znajomi mogą dużo wcześniej planować wakacyjne wyjazdy lub długie weekendy. Jeśli więc chcecie pobrać się latem albo w pierwszym tygodniu maja, zaproszenia lepiej wysłać odpowiednio wcześniej. Pomyślcie też, czy chcecie, aby Wasze wesele miało motyw przewodni – nawiązujące do niego elementy powinny znaleźć się już na zaproszeniach.

4-3 miesiące do ślubu

Na 3-4 miesiące przed ślubem należy zamówić obrączki i oddać je do grawerowania. Pamiętajcie też o formalnościach – odpisy kościelne tracą ważność po trzech miesiącach, dlatego nie ma sensu spieszyć się z ich uzyskaniem, ale też nie warto zwlekać z tym do ostatniej chwili. Na cztery miesiące przed ślubem można zaplanować podróż poślubną oraz kupić strój Pana Młodego, jeśli nie wybrał on garnituru szytego na miarę. Jest to też czas na znalezienie pojazdu wiozącego Was do ślubu i zaplanowania noclegów dla gości.

Ostatnie dwa miesiące przygotowań

To na pewno najbardziej intensywny czas przygotowań do ślubu i wesela. Należy przeznaczyć go na dopracowanie szczegółów dotyczących wystroju sali, muzyki, dekoracji, menu, dodatków oraz fryzury Panny Młodej i jej bukietu. Pamiętajcie jednak, aby znaleźć czas dla siebie i na relaks – nadmiar stresu niepotrzebnie odbierze Wam radość z przygotowań do jednego z najważniejszych dni Waszego wspólnego życia.