wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak przygotować listę prezentów ślubnych?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak przygotować listę prezentów ślubnych?

Czy wiesz, że listy ślubnych prezentów powstawały już w 1928 roku? Na pomysł ich przygotowania wpadł właściciel pewnego sklepu z odzieżą i akcesoriami do domu. Dziś, prawie 90 lat później, narzeczeni nadal chętnie spisują to, co chcieliby dostać z okazji ślubu. Mówi się, że od nadmiaru głowa nie boli, jednak nietrafione lub zwielokrotnione podarunki mogą przyczynić się do prezentowych rozczarowań młodej pary. A w najważniejszym dniu w życiu to ostatnia rzecz, o jakiej marzysz.

Przygotowanalista prezentów ślubnych to nie tylko ułatwienie dla zaproszonych gości, lecz także doskonałe rozwiązanie dla młodej pary, która otrzyma dokładnie to, czego chce i potrzebuje. Koniec z sześcioma żelazkami, pięcioma identycznymi kompletami zastawy stołowej lub czterema odkurzaczami. Lista prezentów ślubnych to Twój sposób na zapanowanie nad upominkowym chaosem. Black Red White podpowiada, jak ją przygotować i co warto na niej umieścić.

Praktyczne prezenty ślubne – znajdź dla nich miejsce na liście prezentów

Już za kilka miesięcy Twój ślub? To naturalne, że odczuwasz niepokój, czy wszystko uda się dopiąć na ostatni guzik. Znajdź jednak chwilę, żeby usiąść razem z narzeczonym i wspólnie pomyśleć o prezentach ślubnych, które niebawem dostaniecie. O ile zagraniczna wycieczka czy pobyt w spa dla dwojga mogą znaleźć się w Waszym ślubnym spisie, o tyle jednak tego typu niestandardowe upominki nie powinny go zdominować. 

Jeśli planujecie zakup mieszkania i urządzanie wnętrz, pomyśl nie tylko o dekoracjach do wnętrz, lecz także praktycznych upominkach. Automatyczny odkurzacz, designerska lampa stojąca do salonu, a może komplet sztućców i kieliszków? To tylko niektóre z propozycji prezentów ślubnych. Wśród często wybieranych praktycznych przedmiotów znajdują się także dodatki do kuchni i jadalni takie jak:

thk-060775_elfayeqweawzrmdiqihtf.jpg

Black Red White, komplet sztućców Gerlach Antica – 24 el 

patera.jpg

Black Red White, patera niklowana, 3 poziomy, 149 zł

Zadbaj o wygodne zakupy online i offline – wybierz jeden sklep

Masz liczną rodzinę, którą zapraszasz na ślub? Ułatw im zakup prezentów na uroczystość, przygotowując listę upominków. Poza tym dodatkową pomocą z Twojej strony będzie wybór jednego sklepu, w którym bliscy i dalsi krewni bez problemu kupią wszystkie prezenty. 

Kuzynka nie wyobraża sobie zakupów, gdzie indziej niż w internecie, ale dalsza ciocia woli tradycyjne sposoby, czyli odwiedziny w stacjonarnych placówkach? Rozwiązaniem może być jeden sklep, który spełni oczekiwania wszystkich i w którym goście skompletują różne prezenty na swoją listę. W takim zestawieniu mogą się znaleźć nie tylko akcesoria kuchenne, lecz także tekstylia do salonu i sypialni. Na Twojej liście ślubnych prezentów nie powinno zabraknąć:

 

maralla.jpg

Black Red White, poduszka dekoracyjna Maralla, 69,90 zł

roses.jpg

Black Red White, narzuta dekoracyjna Roses, 109 zł

Wybieraj prezenty z różnych przedziałów cenowych

O tym, czy prezent będzie udany, nie świadczy jego cena. Tworząc listę ślubnych prezentów, weź pod uwagę, że nie każdy z rodziny będzie dysponował dużym budżetem. Zadbaj więc o zróżnicowane przedziały cenowe, tak by goście w zależności od tego, ile mogą wydać, bez problemu wybrali prezent z listy. Pamiętaj też, że na liście powinno być więcej prezentów niż zaproszonych gości, żeby każdy miał swobodę wyboru.

Chciałabyś mieć nową elegancką zastawę stołową? Możesz dodać do listy jeden taki prezent lub wybrać bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Zdecyduj się na komplet porcelany, który jest dostępny na sztuki, i umieść na liście osobno filiżanki, talerze oraz miseczki. Dzięki temu kilka osób może łatwo stworzyć zestaw, nie wydając przy tym fortuny. Pojedyncze elementy dostępne są np. w serii porcelany Gold, Claudette lub Roma.

 

roma.jpg

Black Red White, zestaw obiadowy Roma – 42 elementy

Poinformuj o przygotowanej liście prezentów ślubnych

Do zaproszenia ślubnego, które powinnaś wysłać minimum 3 lub 4 miesiące przed planowaną uroczystością, dołącz list lub karteczkę z informacją, że przygotowałaś wraz z narzeczonym listę prezentów. Pamiętaj też, żeby powiadomić gości, u kogo jest ona dostępna lub gdzie. Możesz ją wysłać mailem lub umieścić na Facebooku, ale miej na uwadze, że nie każdy korzysta z internetu, zwłaszcza starsi członkowie rodziny. Dobrze też, jeżeli masz kogoś bliskiego, kto zgodzi się czuwać nad listą i jej udostępnianiem gościom. Dzięki temu skoncentrujesz się na innych ważnych rzeczach, których przed ślubem nie brakuje.

Ślub to najistotniejsze wydarzenie w życiu dwojga ludzi. Prezenty są miłym dodatkiem, a odpowiednio ułożona lista zaoszczędzi niepotrzebnych stresów, czasu oraz kłopotów zarówno Tobie, jak i gościom.