PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
2024-01-12 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

Przebarwienia na twarzy to zmiany o szerokiej etiologii. Niestety nie wszystkie z nich można trwale usunąć, ale pewne zabiegi kosmetyczne mogą zmniejszyć ich widoczność. W rozjaśnianiu rumieni i różnorodnych plam na twarzy bezcenna jest pielęgnacja skóry z zastosowaniem dermokosmetyków.

Pielęgnacja skóry w domu

Przebarwienia na twarzy bywają nie tylko defektem estetycznym. Mogą także wskazywać na pewne zaburzenia pracy organizmu różnej etiologii wymagające leczenia. Chcąc zmniejszyć widoczność plam, najlepiej zasięgnąć porady u dermatologa czy lekarza rodzinnego w celu ustalenia źródła problemu i opracowania toku postępowania. Bez względu jednak na to cera obciążona zmianami tego typu wymaga odpowiedniej pielęgnacji, która przede wszystkim wpłynie korzystnie na pigmentację cery i napięcie naczynek krwionośnych w okolicy twarzy, a przy okazji ukoi podrażnienia i suchość naskórka oraz zabezpieczy skórę przed nawrotem dolegliwości. 

Planując zabiegi oczyszczania, najlepiej sięgnąć po dermokosmetyczną emulsję lub piankę, która łagodnie, ale przy tym skutecznie usuwa zanieczyszczenia zalegające na powierzchni skóry. W pracy nad zmniejszaniem widoczności przebarwień niezbędny jest też specjalny tonik na przebarwienia. Zawiera on składniki odżywcze stymulujące aktywność komórek barwnikowych, działa wzmacniająco na szczelność i elastyczność naczyń krwionośnych oraz przywraca równowagę pH naskórka. Ostatnim, ale równie ważnym elementem domowej pielęgnacji przebarwień jest nawilżanie. Na tym etapie również warto postawić na dermokosmetyczne kremy dobrane do potrzeb i typów cery. 

przebarwienia-na-twarzy.jpg

Co jeszcze na przebarwienia?

W poprawie biochemicznej skóry istotne znaczenie odgrywa profilaktyka przeciwsłoneczna. Stosowanie odpowiednich zabezpieczeń cery przed działaniem promieniowania UV i wiatru czy temperatur sprzyja stopniowemu, ale i trwałemu zmniejszaniu się widoczności nieestetycznych plam. Warto ograniczyć bezpośrednią ekspozycję twarzy na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, stosując dermokosmetyczne kremy z filtrem SPF o odpowiednim faktorze ochrony. W okresie letnim optymalną wartością filtru jest 30–50 SPF, natomiast w zimowym to 20–30 SPF. 

Dermokosmetyczne kremy ochronne mają w składzie odpowiednią dawkę filtru SPF, który wraz z innymi składnikami (z witaminami, minerałami i kwasami organicznymi) odpowiada za zabezpieczenie ciała przed czynnikami zewnętrznymi. Dermokosmetyczne kremy z filtrem SPF można stosować przez cały rok. To produkty pielęgnacyjne, z których korzysta się także w miejscach z klimatyzacją takich jak auta, biura, magazyny czy sklepy. Co więcej, bogaty skład dermokosmetycznych kremów tego typu sprzyja uzupełnianiu warstwy lipidowej i usprawnianiu procesów regeneracyjnych komórek naskórka. Dzięki temu kremy nie tylko chronią przed działaniem czynników chemicznych i cieplnych, ale też zabezpieczają przed tymi o charakterze mechanicznym, sprawiając, że skóra staje się mniej podatna na uszkodzenia.