wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak powinny wyglądać idealne zaręczyny?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak powinny wyglądać idealne zaręczyny?

Oryginalnie czy tradycyjnie? W towarzystwie rodziców przyszłej narzeczonej czy w intymnej atmosferze spotkania we dwoje? Przy lampce wina czy na koncercie ulubionego zespołu? Zobacz, jak powinny wyglądać idealne zaręczyny!

Kiedy się oświadczyć?

To pytanie, które wielu panom spędza sen z powiek. Niepotrzebnie. Nie ma reguły, która definiowałaby „odpowiedni moment” na zaręczyny. Jedynym wyznacznikiem odpowiedniego czasu na ten krok jest pewność łączącego Was uczucia i gotowość do podjęcia decyzji o budowaniu wspólnej przyszłości i rozpoczęciu przygotowań do zawarcia związku małżeńskiego. Czy gotowość ta pojawi się po kilku miesiącach czy po kilku latach wzrastania miłości, pozostaje kwestią indywidualną. Jak rozpoznać, że Ona też jest już gotowa na kolejny krok? Jeśli temat zaręczyn przyjaciółek wzrusza Ją i chętnie Ci o nich opowiada, jeśli swobodnie rozmawiacie o swoim związku, a wzmianki o wspólnej przyszłości nie powodują zmieszania, a wywołują delikatny uśmiech i blask w Jej oczach, wspomina mimochodem o pięknych pierścionkach zaręczynowych, jakie ostatnio widziała – wszystko wskazuje na to, że możesz zacząć rozglądać się za pierścionkiem z brylantem.

Idealne miejsce na zaręczyny

Na pustej, dzikiej plaży, pod górskim, rozgwieżdżonym niebem, w ulubionej restauracji lub na szczycie wieży Eiffla – możliwości są nieograniczone. A może dla Was najbardziej romantyczne miasto świata znajduje się zupełnie gdzie indziej? Jeśli pamiętasz, gdzie pierwszy raz Ją zobaczyłeś, gdzie poszliście na pierwszą randkę, gdzie pierwszy raz Ją pocałowałeś lub powiedzieliście sobie słowa, które na zawsze zapadły w Waszej pamięci, możesz zabrać ukochaną właśnie tam, w sentymentalną podróż do miejsca, w którym rozpoczęła się Wasza wspólna bajka.

pierscionek-aclari.jpg

Dla niektórych dziewczyn oświadczyny, którym przygląda się tłum ludzi, mogą być nieco krępujące, a dla drugich – owacje na stojąco w towarzystwie pozostałych gości restauracji będą spełnieniem marzeń. Jeśli wiesz, że Twoja dziewczyna uwielbia niespodzianki i ekstremalne doświadczenia, poproś Ją o rękę na pokładzie samolotu tuż przed wspólnym skokiem ze spadochronem. Możesz także wysłać Jej przez kuriera ogromny bukiet Jej ukochanych kwiatów z dołączoną mapką wskazującą drogę do miejsca, w którym będziesz czekał z pierścionkiem.

Jak się oświadczyć?

Pamiętaj, że to wyjątkowy dzień, który zasługuje na odpowiednią oprawę. Główną rolę odegra bez wątpienia pierścionek zaręczynowy. Bohaterem drugoplanowym niech będzie coś, czym udowodnisz, że wiesz co sprawi Jej przyjemność – piękne kwiaty, ulubiony smakołyk, zapach wspomnień, „Wasza” piosenka w tle.

Oświadczyny w obecności rodziców przyszłej narzeczonej są coraz rzadziej praktykowane. Jeśli jednak wiesz, że rodzina Twojej dziewczyny chętnie kultywuje tradycje, a Twoja ukochana jest w dobrych relacjach z najbliższymi, oficjalnie poproś rodziców o rękę ich córki. Nie zapomnij o bukiecie kwiatów dla mamy przyszłej narzeczonej. Dzięki temu z pewnością zyskasz przychylność przyszłych teściów. Zdecydowana większość par woli jednak podzielić się z rodzicami tą radosną informacją już po zaręczynach.

Jak się zachować, prosząc dziewczynę o rękę? Wzniośle czy z humorem? Jeśli na co dzień zarzucasz ukochaną dowcipami, pełna powagi przemowa zaręczynowa wyda się nienaturalna i sztuczna. A przecież, jeśli na co dzień zaśmiewa się do łez z Twoich żartów, poczucie humoru jest właśnie tą cechą, która ją w Tobie urzekła. Nie musisz używać skomplikowanych metafor i figur retorycznych, żeby podbić Jej serce. Ono przecież należy już do Ciebie. Przede wszystkim – bądź sobą. Warto jednak przemyśleć, co, w tak ważnym dla Was dniu, chciałbyś Jej powiedzieć. Możesz być pewny, że te słowa zapamięta do końca życia. Przypomnij sobie, co dla Ciebie znaczy, jak zmieniło się Twoje życie, odkąd Ją poznałeś. Wyobraź sobie swoje życie bez Niej i to, jak czujesz się, gdy jest blisko. Emocje i uczucia wywołane tymi myślami pomogą Ci dobrać najlepsze słowa. Teraz pozostaje tylko przyklęknąć na prawe kolano, wyciągnąć ukradkiem pudełeczko z pierścionkiem i… zadać, być może najważniejsze, pytanie w swoim życiu.

Pamiętaj, że nawet jeśli mimo największych starań i misternego planu, nie wszystko pójdzie tak, jak to sobie zaplanowałeś, najważniejsza jest odpowiedź, którą otrzymasz i której nie zmieniłoby żadne potknięcie tego cudownego dnia.