wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak powinna być wyposażona idealna sala bankietowa?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak powinna być wyposażona idealna sala bankietowa?

Salę bankietową wynajmujemy z okazji urządzania przyjęć imieninowych czy urodzinowych, imprez integracyjnych, balów, a także wesel, komunii czy chrztów.

Z szerokiej oferty miejsc pozwalających na zorganizowanie takich wydarzeń trzeba wybrać jedno, które spełnia nasze oczekiwania. Sprawdźmy, w co standardowo powinna być wyposażona każda sala bankietowa?

Stoły i krzesła

Jeśli chodzi o wyposażenie sali bankietowej to podstawą są stoły i krzesła, za którymi zasiąść mogą goście. Liczba posiadanych mebli powinna odpowiadać ofercie danego miejsca. Przekłada się ona bowiem na liczbę gości, jaka może znaleźć się w sali w jednym momencie. Na przykład sala bankietowa w Opolu –  DeSilva oferuje organizację przyjęć do 120 osób i dysponuje dodatkowymi stołami pozwalającymi na przygotowanie np. stołu wiejskiego czy słodkiego kącika w ramach urozmaicenia przyjęcia.

Dekoracje sali

Prócz stołów i krzeseł, sala powinna zapewniać również gustowną dekorację. Elementy stałe to rzecz jasna żyrandole, lustra lub obrazy na ścianach, chodniki lub dywany, ale także świeczniki, obrusy i pełna zastawa stołowa – talerze, miski, sztućce i wyroby szklane. Zapewnienie eleganckiego, kompleksowego nakrycia stołów dla wszystkich gości to już standard w całej Polsce, który spełnia również wspominana sala bankietowa w Opolu.

exclusive-bankiet-432434-443-222.jpg

Najważniejsze kwestie techniczne

Wystrój, meble i dekoracje to jedno, ale sala bankietowa powinna też zapewniać komfort i bezpieczeństwo wszystkich gości. Nigdy nie wiadomo, jaka aura będzie panowała na dworze, ale zarówno w czasie siarczystych mrozów, jak i upałów, przyda się na sali klimatyzacja. Klimatyzowana sala pozwala gościom na większe poczucie komfortu, nawet wtedy, gdy za oknem żar leje się z nieba.

Dla bezpieczeństwa w budynku muszą być wyznaczone wyjścia ewakuacyjne. Dodatkowym atutem byłyby czujniki dymu czy nawet system przeciwpożarowy, które zdecydowanie zmniejszają ryzyko pożaru.

Wielkość sali powinna być dopasowana do liczby gości zaproszonych na wesele lub bankiet. Na przykład sala bankietowa w Opolu na 120 osób będzie optymalna na taką liczbę gości, choć jeśli będzie ich nieco mniej, np. 100, to umiejętne ustawienie stołów sprawi, że sala będzie wyglądać równie dobrze.