PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak portale randkowe zmieniły sposób znajdo-wania partnerów & Najlepsze Portale Randko-we w Polsce
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak portale randkowe zmieniły sposób znajdo-wania partnerów & Najlepsze Portale Randko-we w Polsce

Poszukiwanie partnerów w czasach sprzed wynalezienia internetu oraz kiedy portale randkowe nie były znane, z reguły odbywało się w najbliższej okolicy, bowiem większość osób zostawała albo w domu rodzinnym, albo znajdowała własne lokum w pobliżu rodziców. Oczywiście, nie zawsze tak się działo, jednak w większości przypadków wygrywała chęć pozostania z rodziną oraz strach przed pozostaniem samotnym w nowym miejscu. Przez to, wybór partnerów, szczególnie na wsiach czy w małych miejscowościach, był bardzo ograniczony i niejednokrotnie młodzi ludzie dobierali się w pary z rozsądku - wychodząc z założenia, że lepiej być z kimkolwiek niż samemu.

Jeszcze wcześniej, za wybór przyszłego męża dla kobiety odpowiadała najczęściej jej rodzina, starając się wydać ją za mąż za odpowiednio majętnego oraz szanowanego mężczyznę, który zapewniłby jej spokojną i dostatnią przyszłość. Z reguły przez całe życie zawierano dwa małżeństwa ze względu na śmierć współmałżonka, jednak rzadko były to małżeństwa oparte na uczuciu - przeważały związki z rozsądku.

Dla nas, żyjących w dobie internetu, jest to bardzo odległa historia!

Czas sprawdzić, jak portale randkowe zmieniły sposób znajdowania partnerów.

  27662229900.jpg

CO TO SĄ PORTALE RANDKOWE? 

Najogólniej mówiąc, są to strony internetowe, które umożliwiają osobom z każdego zakątka świata poznać wymarzoną drugą połówkę. Przy zakładaniu konta na takim portalu, wypełnia się łatwą ankietę, która ma za zadanie określić nasze cechy charakteru i ułatwić programom wybranie odpowiednich kandydatów na drugą połówkę.

Takie portale sprawiają że to, co kiedyś było nieosiągalne, znajduje się na wyciągnięcie ręki. 

ODLEGŁOŚĆ TO NIE PROBLEM! 

Kiedyś, bez możliwości kontaktowania się on-line, znalezienie dla siebie idealnego partnera z drugiego końca Polski było bardzo trudne, a dla wielu mniej majętnych osób wręcz nie do zrealizowania. Związki na odległość powstawały rzadko, ze względu na utrudniony kontakt między partnerami (w końcu połączenia telefoniczne były drogie, a tempo działania poczty skutecznie studziło gorące uczucia kochanków), a także przez niechęć obydwu stron do zbytniego oddalenia się od rodziny i wyjechania "w nieznane".

W dobie smartfonów, komunikatorów internetowych czy portali społecznościowych, a także powszechnego posiadania prawa jazdy i prywatnego samochodu przez większość, odległość kilkuset kilometrów schodzi na drugi plan, gdy pozna się idealnie dobranego partnera. Obecnie coraz powszechniej pary poznają się w internecie i decydują się osiąść albo w miejscu zamieszkania jednego z nich, albo w zupełnie nowym miejscu.

Właśnie to umożliwiają strony randkowe: spotkanie idealnego, wymarzonego partnera, niezależnie od odległości, jaka Was dzieli.

A CO Z OSOBAMI NIEŚMIAŁYMI?

Bez wątpienia, portale łączące singli stanowią duże ułatwienie także dla osób nieśmiałych, mających spore kłopoty w zapoznawaniu się z nieznajomymi twarzą w twarz. Możliwość poznania nowej osoby przy pomocy internetu pozwala pokonać stres i - jeśli się na to zdecydujemy - spotkać potencjalną drugą połówkę na żywo.

Choć obecnie zaciera się ten pogląd, kiedyś powszechnie uważano, że to mężczyzna powinien "zdobywać" kobietę, to on powinien podejść do wybranki i zapoznać się z nią. Dla wielu osób borykających się z nieśmiałością taka przeszkoda była niemalże nie do przeskoczenia. Obecnie, kiedy do poznania wspaniałej partnerki czy partnera wystarczy wypełnić swój profil na portalu randkowym i swobodnie wymieniać wiadomości z nowo poznaną osobą, nieśmiałość nie staje już na drodze.

Kontakt za pomocą portalu randkowego, bez początkowego spotkania twarzą w twarz, pozwala na wytworzenie więzi oraz powstanie nici sympatii i porozumienia zanim dojdzie do osobistego spotkania, dzięki czemu osoby onieśmielone zapoznawaniem się z nowymi osobami mogą odetchnąć z ulgą i przyjść na randkę, znając potencjalnego partnera lub partnerkę choć trochę.

635643646436.jpg

IDEALNY SPOSÓB DLA TYCH, KTÓRZY NIE PRZEPADAJĄ ZA GŁOŚNYMI KLUBAMI

Poza internetem, najłatwiej poznać nowe osoby w barach, pubach czy klubach podczas imprez. Jednak niektórzy zamiast tańca w tłocznym klubie wolą spokojny wieczór w zaufanym gronie znajomych, gdzie rzadko pojawiają się nowe twarze, umożliwiające spotkanie wymarzonej drugiej połówki. Strony randkowe są idealnym rozwiązaniem dla takich osób: bez opuszczania domowego zacisza pozwalają poznać osoby o zbliżonych preferencjach, co bez portali randkowych byłoby bardzo trudne, o ile nie niemożliwe.

Osoby uwielbiające wspólne wypady na weekendowe imprezowanie również powinny skorzystać z portali randkowych: czyż nie przyjemniej bawić się do białego rana w towarzystwie odpowiadającego nam pod każdym względem partnera, którego kiedyś być może nawet byśmy nie poznali ze względu na dzielącą nas wcześniej odległość?

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Nie trzeba już tracić dni, tygodni czy nawet miesięcy na poszukiwania. Strony zapoznające osoby samotne umożliwiają, dzięki profilowaniu, odnalezienie wymarzonego partnera w dużo krótszym czasie. Zaoszczędzony czas można spożytkować dużo przyjemniej - oddając się wspólnym pasjom, podróżując czy zwyczajnie ciesząc się wspólną codziennością.

ZAPOMNIJ O JEGO WIECZNIE POROZRZUCANYCH SKARPETACH I JEJ POUPYCHANYCH WSZĘDZIE KOSMETYKACH! 

Cenisz sobie minimalizm? A może jesteś wielbicielem porządku? Teraz to żaden problem. Podczas zakładania profilu na portalu randkowym jesteśmy proszeni o wypełnienie krótkiej i prostej ankiety, która ma za zadanie określić dominujące cechy osobowości przyszłego użytkownika. Na podstawie wyników testu, dobierane są osoby, których charakter odpowiada naszym upodobaniom.

Wiele związków rozpada się, bo - choć osoby łączy gorące uczucie - nie pasują one do siebie charakterem. Dla jednego nie do przejścia będzie niechęć do imprezowania drugiej połówki, kto inny - nie zniesie bałaganiarstwa. Dzięki portalom randkowym, ryzyko poznania osoby, której charakter po zniknięciu pierwszego zauroczenia będzie nas bardzo drażnił - spada do minimum. 

Tylko pamiętaj: nie oszukuj! Robisz to dla swojego dobra: jeśli nie jesteś fanem dalekich podróży, nie pisz, że marzysz o wakacjach w Kuwejcie, a jeżeli wiecznie zapominasz odstawić kubki do zmywarki i otacza Cię artystyczny nieład, nie określaj siebie mianem "fana harmonii i porządku"! W randkowaniu szczerość ma znaczenie - tylko tak dajesz sobie szansę na poznanie idealnego partnera :)

ZMNIEJSZONE RYZYKO ROZPADU ZWIĄZKU

Dzięki temu, że strony dla singli bazują na specjalnie opracowanych systemach, dobierających użytkowników w dobrze dopasowane pary, ryzyko że osoba, z którą zdecydujemy się związać "na dobre i na złe" okaże się kimś innym, jest znikome. Wypełniając ankietę osobowościową, zwiększamy pewność, że oprócz uczucia, z drugą osobą połączy nas również nić porozumienia związana z odpowiednio dopasowanymi do siebie charakterami. 

Nie można uzyskać 100% gwarancji, że przez portale randkowe znajdziemy wymarzoną drugą połówkę, jednak zdecydowanie jest to metoda, której warto spróbować. Jest to nie tylko doskonała oszczędność czasu, co ma duże znaczenie w dzisiejszym, zabieganym świecie, ale również szansa na spotkanie prawdziwej miłości. A jeśli nawet nie znajdziemy drugiej połówki on-line - być może trafimy na świetnego przyjaciela lub przyjaciółkę?