PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak ozdobić butelki z alkoholem na wesele?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
2024-01-12 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno
2024-01-04 Zespół Muzyczny TROLL Nasza oferta dotyczy 1 dnia grania na weselu, błogosławieństwo, transport do 200km od Warszawy gratis. Zespoły weselne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak ozdobić butelki z alkoholem na wesele?

Alkohol pojawia się na większości wesel. Jako że jest to wyjątkowa impreza, on również powinien spełniać określone wymagania. Warto nie tylko wybrać odpowiedni trunek, lecz także zadbać o jego prezentację. Butelki z alkoholem na weselnym stole nie muszą być nudne – w łatwy sposób można je udekorować. Jakie są popularne sposoby na ich ozdobienie?

Sprawdzony sposób, czyli spersonalizowane etykiety na butelki

Dobrze znaną i sprawdzoną metodą na ozdobienie weselnego alkoholu (którą warto wykorzystać także na innych tego typu imprezach) jest opatrzenie butelek specjalnymi etykietami. Bez problemu można zamówić je w drukarni. Doskonałym wyborem będą samoprzylepne etykiety papierowe, które wyróżniają się największą uniwersalnością. Warto pokusić się o ich odpowiednie spersonalizowanie – będą niepowtarzalne i dobrze wpiszą się w charakter imprezy. Nalepki na butelkach z alkoholem na wesele mogą zawierać np. imiona państwa młodych, ich fotografię, datę ceremonii ślubnej albo jakiś motyw kojarzący się z nowożeńcami. Tak przygotowane etykiety na pewno będą się ciekawie prezentować. Można dodatkowo ozdobić je poprzez uszlachetnienie druku. Dobrze sprawdzi się tu np. laminowanie lub złocenie wybranych fragmentów napisu czy grafiki.

„Ubrania” na butelkę

Innym pomysłem na udekorowanie weselnych trunków jest założenie na butelki specjalnych ubranek. To tekstylne nakładki, które najczęściej imitują strój pana młodego lub panny młodej. Można kupić je w sklepach z gadżetami weselnymi i ślubnymi. Taka ozdoba wygląda ciekawie – zarówno oryginalnie, jak i zabawnie. To propozycja dla osób z poczuciem humoru.

butelki-alkohole-2892.jpg

Zawieszki na butelki z alkoholem

Zamiast na etykiety czy ubranka, można postawić na zawieszki. To bardzo wygodne rozwiązanie – papierowe karteczki ze wstążką wystarczy zawiązać wokół szyjek butelek lub karafek. Tutaj również warto puścić wodze fantazji, ponieważ na zawieszkach może znaleźć się dowolny napis lub grafika. Standardowym rozwiązaniem jest podziękowanie dla gości za przybycie. Można też umieścić na nich krótki wierszyk weselny, zachętę do ruszenia na parkiet albo jakiś humorystyczny tekst.

Poza papierowymi zawieszkami można sięgnąć po modele wykonane z drewna. Oba rozwiązania będą prezentowały się wyjątkowo dobrze na imprezach weselnych urządzonych w modnym stylu boho.

Kwiaty przyczepione do butelek z alkoholem

Kolejnym ciekawym i bardzo estetycznym rozwiązaniem jest też wykorzystanie ulubionych kwiatów – naturalnych lub sztucznych. Wystarczy przyczepić do butelek małe bukieciki lub pojedyncze łodygi. Efekt będzie naprawdę ładny i uroczy. Warto do tego wykorzystać wstążki w odcieniu zgodnym z kolorystycznym motywem przewodnim imprezy weselnej. Wszystko będzie wówczas stanowiło spójną całość. To świetne rozwiązanie dla wszystkich fanów natury, a także stylu romantycznego, rustykalnego lub boho.


Polecamy
Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno