wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak działa kwiaciarnia internetowa?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak działa kwiaciarnia internetowa?

Jeszcze niedawno trudno było nam sobie wyobrazić, jak można kupować ubrania lub jedzenie przez Internet. Dzisiaj wielu z nas właśnie tak robi swoje zakupy. Podobnie sprawa wygląda z kupnem kwiatów. Coraz popularniejsze stają się kwiaciarnie internetowe. Kwiaciarnia online może znacznie ułatwić zakup bukietu. Dodatkowo możemy to zrobić bez wychodzenia z domu, a kwiaty trafią dokładnie tam, gdzie sobie zażyczymy.

Jak wybrać kwiaciarnie?

W sieci można znaleźć różnego rodzaju kwiaciarnie internetowe. Większość z nich działa na arenie ogólnopolskiej. Niektóre również wysyłają bukiety za granicę. Warto zauważyć, że są też kwiaciarnie, które swój zasięg działania ograniczają do lokalnej społeczności. Dlatego też na wstępie zastanówmy się komu i gdzie chcemy przekazać bukiet. Pamiętajmy, że kwiaciarnia swoim zasięgiem musi obejmować miejsce zamieszkania osoby, którą chcemy obdarować. W dobie Internetu możemy wybrać kwiaty i zapłacić za nie przelewem, a kwiaciarnia dostarczy je do wybranej osoby (która mieszka tuż obok albo nawet setki kilometrów od naszego domu). Zamówienie nie sprawi problemów nawet tym, którzy nie kupują kwiatów na co dzień. Zazwyczaj można wybrać bukiet z dostępnych na stronie opcji. Jedną z firm działających na tej zasadzie jest kwiaciarnia 24 Amarant z Grodziska Mazowieckiego. Spośród szerokiej oferty warto zwrócić uwagę na wiązanki ślubne oraz inne dekoracje ślubne lub weselne.

Na czym polega wybór kwiatów?

Zazwyczaj na stronie kwiaciarni mamy zdjęcia bukietów, które możemy wybrać. Obok nich widnieją ceny, więc wszystko jest jasne i przejrzyste. Tego rodzaju zakupy w zasadzie niczym się nie różnią od zakupów w innych sklepach internetowych. Wybieramy asortyment, miejsce, czas i godzinę dostarczenia, opłacamy i już wszystko załatwione. Bardzo często możemy wybrać również napis na bileciku. Może to być osobiste wyznanie, życzenia lub zwyczajna informacja od kogo dla kogo jest bukiet. Dodatkowo większość kwiaciarni internetowych zapewnia system lojalnościowy, co oznacza, że każdy kolejny zakup może nam przynieść zniżki i rabaty. Zatem często takie zakupy są znacznie bardziej opłacalne niż te dokonane w tradycyjnej kwiaciarni.

wiazanka_slubna_i_panna_mloda.jpg

Jak to działa?

Bardzo wiele kwiaciarni internetowych zrzesza kwiaciarnie stacjonarne, dlatego też jeśli wyślemy bukiet z Warszawy do mamy mieszkającej np. w Krakowie, to kwiaty powędrują do niej z okolicznej kwiaciarni. Nie będą przewożone przez długie godziny. Dzięki temu mamy pewność, że są one świeże, a zamówienie zostanie zrealizowane na czas.

Asortyment kwiaciarni online

Bardzo często asortyment dostępny w tego rodzaju kwiaciarniach jest bardzo szeroki. Do wyboru mamy nie tylko dużą liczbę kwiatów, ale również dodatki do nich: różnego rodzaju ozdoby, wazony, upominki itp. Wszystko uzależnione jest od konkretnej kwiaciarni. Jeśli mamy problem co wybrać, to możemy zdać się na profesjonalistów. Część z kwiaciarni oferuje swoim klientom możliwość podania ogólnych wytycznych tzn. kwoty, koloru, wielkości bukietu oraz jego przeznaczenia. Resztę przygotowują floryści. Dzięki temu nie musimy się martwić, że nie będziemy wiedzieć, co jest odpowiednie np. na dzień matki lub z okazji rocznicy ślubu.