PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak dobrać ubiór do okazji? Ślub i mężczyzna, czyli trudne przygotowania
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak dobrać ubiór do okazji? Ślub i mężczyzna, czyli trudne przygotowania

Wydawać by się mogło, że to przed Panną Młodą największe wyzwanie - odnalezienie tej jedynej sukni, idealnego welonu oraz butów, w których tanecznym krokiem wejdzie w nowy etap życia. Nic bardziej mylnego! Kobieta spośród miliona propozycji odnajdzie wiele takich, które będą świetne dla sylwetki i niezależnie od wyboru, w każdej będzie wyglądać pięknie. A co z mężczyzną? W końcu nie każdy przez połowę życia planuje co założy w tym jednym, wyjątkowym dniu. Garnitur? Smoking? A co z koszulą i dodatkami? Oto jest dylemat!

Zacznijmy od garnituru

Podstawowym pytaniem jest - garnitur czy smoking? Jedna i druga wersja jest bardzo elegancka, jednakże mężczyźni to pragmatycy, którzy myślą o korzyściach z danego rozwiązania. Smoking jest najczęściej zarezerwowany dla wielkich przyjęć, balów i podniosłych sytuacji, natomiast dobry garnitur sprawdzi się w każdej sytuacji - ślub własny, znajomych, rozmowa o pracę, konferencja czy wyjście z żoną do restauracji. Nie trudno więc się domyśleć, że wybór najczęściej pada na te rozwiązanie.

Jednak, trzeba pamiętać, że dzień ślubu raczej nie powtórzy się w życiu drugi raz. Dlatego, podobnie jak Panna Młoda i Pan powinien pomyśleć o czymś.. wyjątkowym. Coś, co wskaże na podniosłość sytuacji, a garnitur jest w końcu taki praktyczny, taki klasyczny, taki.. prosty. Od czego mamy więc dodatki?

koszula-511-822.jpg

Dodatki, które wzbogacą męski garnitur podczas ślubu

Jak myślimy o dodatkach dla mężczyzny, przed oczami mamy eleganckie buty, zegarek, jednak.. brakuje nam tutaj jeszcze jednego elementu! Fakt - buty są podstawą, a te porządne, eleganckie znowu będą praktyczne i przydadzą się jeszcze w wielu sytuacjach. Zegarek - może kosztować tyle, co sama suknia Panny Młodej, a dobrej klasy to inwestycja na całe życie. To jednak nie wyróżnia Pana Młodego od całej reszty, dlatego kolejnym elementem, o którym nie wolno zapominać są spinki do mankietów, a całkiem spory wybór jest dostępny w tym miejscu: https://www.galante.pl/spinki-do-mankietow.

Trzeba jednak pamiętać o zakupie odpowiedniej koszuli, która umożliwi założenie spinek. Wśród propozycji znajdą się eleganckie, tematyczne, związane ze ślubem czy z pasjami. Tutaj wybór powinien być prosty - od serca. Jeżeli Para Młoda jest lekka duchem, lubi kolory, muzykę, mężczyzna powinien wybrać coś, co to podkreśli. W końcu w tym dniu jest miejsce na odrobinę szaleństwa, nieco charakteru i wprowadzenia czegoś "własnego", które będzie towarzyszyć nawet po ślubie.