wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Iluzjonista na wesele — oryginalna atrakcja dla gości i młodych!
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-07-05 artMA Marcin Wiśnicki Zaproszenia ślubne
Lublin
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Iluzjonista na wesele — oryginalna atrakcja dla gości i młodych!

Często mówi się, że wesele to najbardziej magiczny moment w życiu. Dlaczego więc nie pójść o krok dalej i nie pomyśleć o iście magicznym punkcie wieczoru? Pokaz iluzjonisty to świetny sposób na urozmaicenie zabawy, który spodoba się zarówno małym, jak i dużym uczestnikom przyjęcia. Poniżej opowiemy, dlaczego warto wpleść odrobinę iluzji w ten wyjątkowy wieczór.

Dlaczego warto zainwestować w pokaz magii?

Iluzjonizm jest w naszym kraju stosunkowo niszowy, co sprawia, że pokaz magii jest dość nietuzinkowym punktem wesela i każdej innej imprezy. Może to być więc wspaniała niespodzianka dla Pary Młodej, która ucieszy także gości. Iluzja jest u nas na tyle rzadko spotykana, że z pewnością będzie to ciekawy punkt programu, który urozmaici tradycyjne weselne rozrywki. Pokaz iluzjonistów ma zazwyczaj tak skonstruowany program, że trafia zarówno do dorosłych, jak i dzieci — żadna grupa wiekowa nie będzie się na nim nudzić. Magiczne sztuczki to także przyjemne dla oka widowisko pobudzające wyobraźnię — pytanie „Jak on to zrobił?” z pewnością pojawi się w niejednej głowie. Ponadto pokaz iluzji na weselu to także niepowtarzalna możliwość zobaczenia magii z bliska i doświadczenia jej na własnej skórze — wiele sztuczek wykonywanych jest z udziałem publiczności. Poza tym występ iluzjonisty to także bardzo dobry pomysł na elegancki przerywnik. Magik może także stanowić zastępstwo Pary Młodej w zabawianiu gości, gdy ta np. uda się na sesję zdjęciową.

stuczkazkapeluszem.jpg

Rodzaje pokazów iluzjonistycznych na weselu

Weselne pokazy iluzji składają się zazwyczaj z dwóch części — stand-up i close-up.

W trakcie tej pierwszej iluzjonista występuje na środku sali, prezentując magiczne sztuczki ogółowi, angażując w pokaz wszystkich zgromadzonych. Część ta służy nawiązaniu więzi z publiką i przygotowaniu odpowiedniej atmosfery na dalsze punkty programu. Często jest ona wypełniona po brzegi humorem.

W trakcie drugiej części magik krąży po sali, prezentując triki przy stolikach indywidualnym uczestnikom imprezy. Iluzja dzieje się więc nie tylko tuż przed oczami widza, ale także często bezpośrednio na jego rękach. Ta część może być bez problemu wpleciona w inne atrakcje.

Ponadto wielu iluzjonistów ma także osobne programy dla dzieci lub punkty prezentowane wyłącznie z okazji wesela. Ostateczny przebieg pokazu zależy więc w dużej mierze od ustaleń między artystą a zamawiającym pokaz. Jednym z iluzjonistów zajmujących się wysokiej jakości pokazami weselnymi jest Mariusz Czajka. Jego występ z pewnością ubarwi ten wyjątkowy dzień, a bogaty program zapewni rozrywkę każdemu z obecnych.

karty.jpg

Kiedy jest najlepszy czas na występ?

Pokazy iluzji mają dość zróżnicowany czas trwania, na który wpływa m.in. ilość gości. Wszystko zależy od wspomnianych ustaleń i planu występu. W większości przypadków pokaz trwa około 30-60 minut. Jednak nie sama długość jest tutaj ważna — o wiele bardziej istotną kwestią jest znalezienie odpowiedniej chwili na przeprowadzenie takiego występu. Kiedy więc iluzjonista miałby pojawić się przed gośćmi?

W żadnym razie nie powinien być to sam początek — goście muszą mieć czas na rozmowę i zaaklimatyzowanie się na sali. Na pewno nie może też odbyć się zbyt późno. Czas tuż przed lub zaraz po oczepinach także nie wchodzi w grę. Za to już moment po pierwszym tańcu i posiłku będzie o wiele bardziej odpowiedni. Dobrym pomysłem może być też wprowadzenie pokazu np. po 2 lub 3 godzinach od rozpoczęcia przyjęcia — goście będą się już dobrze bawić, a jednocześnie wciąż będą świadomi wszystkich prezentowanych atrakcji.

Podsumowanie

Wesele to jeden z najbardziej niezapomnianych dni w życiu. Tak wyjątkowy dzień zasługuje na równie niepowtarzalną oprawę. Jedną z takich wyjątkowych rozrywek jest niewątpliwie pokaz iluzji. Iluzjonista i jego występy stanowią stylowe uzupełnienie wieczoru. Niewątpliwą zaletą takiego pokazu jest możliwość obcowania z magią z naprawdę bliska — widok iluzji dziejącej się tuż przed oczami zachwyci zarówno małych, jak i dużych obserwatorów.