PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Idealne kolczyki do ślubu
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Idealne kolczyki do ślubu

Kolczyki typu nausznice

Nie ma wytycznych, które określają jak powinna wyglądać biżuteria ślubna jednak bez konkretnych wskazówek nie wybierzemy dobrych dodatków. Sprawdziliśmy, które kolczyki są trendy oraz jakie modele najlepiej nadają się na ważne uroczystości. Specjalnie dla Was dowiedzieliśmy się jaki typ biżuterii robi ostatnio największą furorę. Przeanalizowaliśmy wyniki, a one doprowadziły nas do nausznic.

Kolczyki typu nausznice są strzałem w dziesiątkę. Nie mówimy o modelach z łańcuszkami, tylko o eleganckiej i wysmakowanej biżuterii w klimacie ślubnym. Takie kolczyki zaprojektowała Ania Kruk. Charakterystyczne dla nausznic jest to, że zakrywają one większość ucha. W przypadku modelu z wyjątkowej kolekcji Paris Paris, ozdobiony jest cały płatek ucha. Kolczyk jest długi na 1,5 cm, a dzięki solidnej budowie nie musimy martwić się, że nam spadnie. Ozdoba jest stabilna, a co za tym idzie, na pewno się nie zsunie. Kształt nie jest zbyt wymyślny, nausznicę lekko wygięto w łuk. Duże wrażenie robią za to cyrkonie, które zdobią kolczyk na całej jego długości. Srebro doskonale pasuje do ślubnej bieli, a rzędy błyszczących kamieni idealnie ją uzupełniają.

kolczyki-sbi-ks0650-c-aniakruk-pl-30.jpg

Równie ciekawą propozycją są nausznice w kształcie gustownych liści z kolekcji Laura. Ten sam, charakterystyczny układ kolczyków świadczy o popularności tego typu modeli. Laur symbolizujący bohaterski czyn (zamążpójście) precyzyjnie udekorowano małymi cyrkoniami. Drobne kamyczki zwycięsko połyskują i delikatnie odbijają światło od srebrnych wykończeń ozdoby. Nausznica ma 2 cm, więc gałązka lauru sięga górnej części ucha. Kolczyki w kształcie liści znakomicie dopełnią suknię z haftowanymi motywami, np. popularnej latorośli lub koronkowych wzorów kwiatowych.

kolczyki-sbi-ks0120-c-aniakruk-pl-30.jpg

Połyskujące kolczyki koła

Biżuteria ślubna to przede wszystkim obrączki. Co by było, gdyby ich kształt powielił się w przypadku kolczyków? Kombinacja doskonała. Prezentujemy dwa modele inspirowane symbolem małżeństwa. Srebro pokryte złotem stanowi subtelny kontrast dla śnieżnobiałej sukni i jasnego welonu. Kolczyki mocowane są na sztyfcie i składają się z dwóch ozdobnych elementów: koła i uroczej łezki. Całą ozdobę wyłożono filigranowymi cyrkoniami.

kolczyki-sdv-ks0230z-c-aniakruk-pl-30.jpg

Bardzo oryginalnym rozwiązaniem dylematu dotyczącego wyboru biżuterii ślubnej, są kolczyki z podwójnymi kołami. Ozdoba kojarzy się z parą obrączek, które sprytnie ze sobą spleciono. Ten dożywotni układ gwarantuje szczęście i pomyślność. Kółeczka są nietuzinkowe ze względu na kolor cyrkonii: większy element wyłożono białymi kamieniami, a mniejszą część ozdobiono cyrkoniami w odcieniu czerni. Jedno koło zawiera się w drugim, co symbolizuje nierozerwalny związek. Kolczyki nie są długie (1,1 cm) i idealnie dopełnią ślubną fryzurę.

kolczyki-sbi-ks0390-c-aniakruk-pl-30.jpg

Po więcej ślubnych inspiracji zajrzyj do butiku Ani Kruk, która przygotowała specjalne kolekcje na tę uroczystość.