PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Gdzie szukać pracy przez internet?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Gdzie szukać pracy przez internet?

Dawno już minęły czasy, gdy podstawowym źródłem ofert zatrudnienia były powiatowe urzędy pracy i ogłoszenia w prasie drukowanej. Obecnie oczywistym standardem są wyspecjalizowane portale. Gdzie jednak szukać odpowiednich ogłoszeń?

praca.jpg

Sprawdzaj w więcej niż jednym miejscu

Jednym z najczęstszych błędów w trakcie poszukiwania zatrudnienia jest ograniczanie się tylko do jednego portalu, najczęściej któregoś z największych. Problem z takim podejściem polega na tym, ze nie każda firma rozsyła ogłoszenia do wszystkich możliwych miejsc. Powodów jest kilka, w tym między innymi koszt każdego kolejnego z nich oraz fakt, że z punktu widzenia pracodawcy trudno zadbać o obecność w bezwzględnie każdym możliwym miejscu.

Co więcej, obok portali pracy o najbardziej utrwalonej pozycji, istnieją także portale o określonej specjalizacji. Przykładowo mogą być to serwisy celujące w konkretną branżę, w poszukiwanie pracowników tymczasowych, w rynki lokalne lub – tak jak w przypadku portalu Jobsora – w obecność na wielu rynkach równolegle (przez co wygodne dla pracodawców poszukujących pracowników z kilku państw jednocześnie).

Warto przy tym sprawdzać, czy w danym portalu są obecne także duże firmy. Wbrew pozorom nawet wcześniej nieznane marki mogą okazać się całkiem atrakcyjne pod tym względem. Także wspomniana Jobsora posiada oferty od dużych, znanych marek – czym chwali się chociażby na swojej stronie głównej.

Przed wysłaniem oferty dopasuj swoje CV

Niezależnie od tego, z jakich portali pracy skorzystasz, bardzo ważnym momentem poszukiwania pracy jest dostosowanie treści swojego CV pod kątem konkretnego pracodawcy. Warto przejrzeć informacje nie tylko na temat poszukiwanego stanowiska, lecz również firmy, w której zamierzasz się zatrudnić. Dzięki temu możesz uzyskać istotne informacje na temat tego, jakie umiejętności mogą być szczególnie istotne i czy warto wyeksponować w CV uzyskane wcześniej w ramach różnych kursów kompetencje. Czasami pozornie nieistne umiejętności mogą okazać się w takim przypadku tym, co przeważy na Twoją korzyść.