wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Garnitur ślubny dla pana młodego - na co zwracać uwagę przy wyborze?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
2020-05-08 DAMAcouture.pl - Suknie Ślubne Warszawa Suknie ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Garnitur ślubny dla pana młodego - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Garnitur do ślubu musi być elegancki i szykowny. Pan młody, razem z panią młodą, to najważniejsze osoby na uroczystości, dlatego wzrok wszystkich gości weselnych będzie się skupiał na nich. Na ślub najlepiej wybierać klasyczne kroje garniturów w ciemnych odcieniach. Nieodłącznym elementem stroju ślubnego są: biała koszula, mankiety, krawat bądź muszka oraz eleganckie skórzane buty.

Jaki garnitur dla pana młodego? - materiał i krój

Wybór garnituru do ślubu to kwestia indywidualna i nikt nie jest w stanie zabronić panu młodemu ekstrawaganckiego kroju czy koloru. Kierując się jednak klasycznymi zasadami mody ślubnej, męski garnitur powinno się wybrać w odcieniach czerni bądź granatu. Jeżeli para młoda po uroczystościach kościelnych bądź wizycie w urzędzie stanu cywilnego, nie planuje przyjęcia weselnego, wtedy można sobie pozwolić na nieco jaśniejsze kolory. Dodatki, takie jak poszetki, nie powinny być w tym samym kolorze, co krawat. Najbardziej klasyczne i uniwersalne kroje marynarek to te zapinane na dwa guziki. W zależności od indywidualnych upodobań bądź predyspozycji sylwetki można zdecydować się na garnitur zapinany na jeden guzik lub trzy. W dniu ślubu, aby czuć się dobrze, warto wybierać strój z naturalnych tkanin bądź z domieszką poliestru, dzięki temu garnitur będzie się lepiej układał. Materiał może mieć delikatne wzory. Do stroju ślubnego wybiera się klasyczną, elegancką białą koszulę.

garnitur-slubny-dla-pana-mlodego-na-co-zwracac-uwage-przy-wyborze.jpg

Garnitur do ślubu a typ sylwetki

Dobrze dobrany garnitur, nie tylko podkreśli męskie atuty sylwetki, ale również zapewni swobodę ruchów. Marynarka nie może być zbyt obcisła, jednak musi przylegać gładko do ciała. Odpowiednia długość rękawów sięga około 1,5 centymetra powyżej mankietu. Dobierając spodnie do garnituru, należy zwrócić uwagę, czy nie tworzą się na nich załamania, a nogawka sięga maksymalnie połowy cholewki. Warto korzystać z usług krawieckich, które zazwyczaj oferuje każdy salon z garniturami ślubnymi. Profesjonalna krawcowa w razie potrzeby skróci nogawki lub rękawy, bądź zwęzi marynarkę czy spodnie. Szczupli i wysocy panowie wyglądają dobrze niemal w każdym modelu garnituru. Osoby niższe powinny raczej unikać jednoguzikowej marynarki i zamiast niej wybrać zapinaną na dwa guziki. Dwurzędzowa marynarka daje optyczne złudzenie szerszych ramion i bardziej męskiej postury. Mężczyźni przy kości najlepiej wyglądają w trójwarstwowych garniturach. Kamizelka wyszczupla sylwetkę i tuszuje nadmiar kilogramów.

Garnitur ślubny – dodatki

Drobne dodatki sprawiają, że stylizacja weselna pana młodego będzie wyglądać wyjątkowo. Nieodłącznym elementem stroju są: spinki do mankietów, krawat lub muszka, elegancki pasek i zegarek oraz wypastowane skórzane buty.