wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Fotoksiążka ślubna - jak powinna wyglądać i na co zwrócić uwagę przy jej zamawianiu?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Fotoksiążka ślubna - jak powinna wyglądać i na co zwrócić uwagę przy jej zamawianiu?

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. To nie tylko wyjątkowo wzruszający moment, w którym młoda para wreszcie przysięga sobie miłość na wieczność, ale również to dzień pełen zabawy, radości i dzielenia się tymi wspaniałymi chwilami wraz z najbliższymi gośćmi i rodziną. Nie powinno więc nikogo dziwić to, że w ferworze przedślubnych przygotowań, należy również pamiętać o tym, aby wybrać sposób, który pozwoli na zawsze uwiecznić te niezapomniane momenty. Idealnym rozwiązaniem okaże się więc przygotowanie fotoksiążki ślubnej. Na jakie elementy należy jednak szczególnie zwrócić uwagę? Jak powinna wyglądać, aby stała się niezapomnianą pamiątką na całe życie?

Czym tak naprawdę jest fotoksiążka i jak wygląda?

 Fotoksiążka to w rzeczywistości bardzo praktyczne połączenie klasycznej książki ze zdjęciami z profesjonalnym albumem fotograficznym. Największą zaletą fotoksiążki jest jednak jej całkowita personalizacja i dostosowanie ostatecznej formy do własnych potrzeb oraz upodobań. Cały proces projektowania takiej pamiątki jest również wyjątkowo łatwy. Używając odpowiedniego kreatora, krok po krok można stworzyć unikalną fotoksiążkę. Ważne jest również to, że nie musi ona zawierać wyłącznie wydrukowanych zdjęć. Mogą się tutaj również znaleźć grafiki, obrazki, a także cytaty i teksty. Końcowy efekt zależy więc wyłącznie od wyobraźni autora.

Zamawiamy ślubną fotoksiążkę - od czego zacząć?

 Jeśli już zdecydujemy się na zachowanie najpiękniejszych ślubnych momentów w formie fotoksiążki, to warto zastanowić się nad tym jak właściwie powinna ona wyglądać. Oczywiście, można pokusić się o pozostawienie tego zadania profesjonalnemu fotografowi, jednak samodzielnie wykonanie projektu z pewnością okaże się dużo bardziej satysfakcjonujące. 

Jedna z ważniejszych decyzji, którą należy podjąć przy zamawianiu własnej fotoksiążki dotyczy odpowiedniego wyboru samej oprawy. Tradycyjnie, album może być oprawiony w twardą lub miękką okładkę. Ta pierwsza jest zdecydowanie bardziej trwała oraz elegantsza, co w przypadku ślubnej pamiątki jest jednym z kluczowych elementów. Należy również zastanowić się nad tym jak powinna wyglądać sama oprawa: czy ma być klasycznie matowa, czy raczej dostojnie błyszcząca? Ten wybór zależy już jednak tylko od indywidualnych upodobań autorów. 

obraz_1.jpg

Jaki format okaże się najlepszy przy projektowaniu ślubnej fotoksiążki?

To jak ostatecznie będzie prezentować się ślubna fotoksiążka w dużej mierzy zależy od wybrania właściwego formatu. Dostępnych jest wiele opcji, jednak w przypadku pamiątki, której zadaniem jest uwiecznienie momentów ze ślubu i wesela, najlepszym rozwiązaniem okaże się wybór największych rozmiarów. Najbardziej klasyczne są fotoksiążki duże oraz panoramiczne. Oba tworzone są w pionowym formacie A4 i pozwalają na zawarcie wielu zdjęć oraz treści. Można jednak zdecydować się na zaprojektowania jeszcze większych fotoksiążek w rozmiarze XL, XXL lub panoramicznym XXL. 

Ślub jest wyjątkową i wspaniałą okazją dlatego warto tutaj pokusić się o wykonanie albumu o większym formacie, który będzie zawierał duże i piękne fotografie prezentujące najważniejsze momenty z tego niezwykłego wydarzenia. Należy również pamiętać, że taką fotoksiążkę na pewno zechcą później zobaczyć również rodzice, najbliżsi oraz goście, a większy format zdecydowanie wpłynie na trwałość projektowanego albumu. 

Ile stron i zdjęć powinna zawierać ślubna fotoksiążka?

To ile stron i fotografii zostanie umieszczonych w fotoksiążce, zależy wyłącznie od wizji jej autora. W przypadku wyboru większego formatu, można stworzyć album zawierający aż sto siedemdziesiąt osiem stron. Oczywiście im większy rozmiar fotoksiążki, tym więcej treści będzie mogło się w niej zmieścić. Warto również pokusić się o stworzenie różnego rodzaju kolaży lub zestawów, dzięki czemu nie będzie trzeba w żaden sposób rezygnować z którychkolwiek wybranych wcześniej zdjęć. Dodając do projektu odpowiednie grafiki i motywy, uzyska się bardzo efektywny wygląd. 

Podczas projektowania własnej fotoksiążki, koniecznie trzeba szczególną uwagę zwrócić na jakość wybieranych zdjęć. Najlepszym rozwiązaniem okaże się wgranie wyłącznie plików o najwyższej rozdzielczości, które zostały wykonane profesjonalnym aparatem fotograficznym. Jeśli na ślubie i weselu obecny był specjalnie wynajęty fotograf to jakość zdjęć nie powinna raczej budzić wątpliwości. W innej sytuacji trzeba mieć pewność, że wybrane kadry, po obróbce i wstawieniu do fotoksiążki nie będą składały się z samych nieestetycznie wyglądających pikseli. Powinno się również unikać wstawiania zdjęć wykonanych telefonem komórkowym chyba, że mamy całkowitą pewność, że jesteśmy wyposażeni w naprawdę dobry sprzęt.

Fotoksiążka - najlepsza pamiątka ze ślubu!

Samodzielne stworzenie własnej fotoksiążki z pewnością okaże się najlepszą pamiątką ślubną. Otrzymane kwiaty zwiędną, podarowane prezenty z czasem się zużyją, a album zawierający najpiękniejsze chwile z tego wyjątkowego dnia pozostanie na zawsze. Ostateczna decyzja powinna dotyczyć wyboru zdjęć, które mają zapełnić kartki fotoksiążki. Może to być zarówno cały, szczegółowy reportaż ślubny, począwszy od przygotowań, całej ceremonii, aż po dobrą zabawę, jak i skromniejszy album zawierający wyłącznie najpiękniej uchwycone momenty. Fotoksiążka ślubna od Fotojoker okaże się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. 

Nie wolno również zapominać, że fotoksiążka jest doskonałym rozwiązaniem na upamiętnienie poślubnej sesji zdjęciowej. Warto jednak do tego celu przygotować osobny album, aby cieszyć się dwoma, wyjątkowymi spójnymi pamiątkami.