wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Fotograf ślubny - o czym pamiętać przy wyborze?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Fotograf ślubny - o czym pamiętać przy wyborze?

Ślub to z pewnością jeden z bardziej wyjątkowych dni w życiu każdego człowieka. Przecież, w zdecydowanej większości przypadków, zdarza się tylko raz w życiu! Trzeba zatem zadbać o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Dzięki odpowiedniej organizacji można uniknąć wielu stresów. Wyjątkowy dzień wymaga uwiecznienia! W gorączce przedślubnych przygotowań nie można zapomnieć o tym, aby zamówić fotografa!

1. Gdzie szukać ofert fotografów ślubnych?

2. Fotograf na wesele czy na sam ślub?

3. Ile kosztuje fotograf ślubny?

4. Fotografia ślubna Kraków w plenerze!

To ledwie garstka pytań, które najczęściej zadawane są przez przyszłe panny młode. Wiele z nich ma dylemat, czy zamawiać profesjonalnego fotografa, czy poprosić wujka o zrobienie kilku zdjęć na uroczystości. Jedno jest pewne, jeżeli ktoś chce mieć wspaniałą pamiątkę w dobrej jakości, to profesjonalne usługi fotografa są na wagę złota.

Gdzie szukać ofert fotografów ślubnych?

Zanim zamówi się usługę, trzeba dokładnie zapoznać się z ofertą, jaką ma fotograf ślubny Kraków, to duże miasto - tam nie powinno być żadnego problemu ze znalezieniem doświadczonego profesjonalisty. Nieco trudniejsze może okazać się to zadanie w mniejszych miejscowościach. Warto wiedzieć, gdzie szukać atrakcyjnych ofert. Swoje poszukiwania warto zacząć od serwisów internetowych z ogłoszeniami. Każdy profesjonalny fotograf powinien mieć także swoje miejsce w sieci, gdzie będzie prezentował portfolio. To, że ktoś robi dobrej jakości zdjęcia nie oznacza, że każdemu przypadną one do gustu. Warto trochę czasu poświęcić na poszukiwania, wszak zdjęcia ze ślubu mają być pamiątką na całe życie.

glowne_omr655.jpg

Fotograf na wesele czy na sam ślub?

To kolejna decyzja, jaką muszą podjąć państwo młodzi. Fotografa można zaprosić na samą uroczystość zaślubin, która będzie się odbywać w kościele lub urzędzie stanu cywilnego. Można także zamówić dodatkowo reportaż ślubny z całości, bądź części wesela. Przeważnie zdjęcia są wykonywane do określonej godziny, na przykład do północy. Po oczepinach fotograf kończy pracę, bo nie ma co ukrywać - im później, tym bardziej niekorzystnie niektórzy goście wychodzą na zdjęciach. Profesjonalny fotograf ślubny, to taki, który potrafi wtopić się w tłum gości i nie przeszkadza im w zabawie. Jest ze swoim sprzętem zupełnie niewidoczny, dzięki czemu goście zupełnie nie są skrępowani tym, że ktoś im robi zdjęcia.

Ile kosztuje fotograf ślubny?

Wynajęcie profesjonalnego fotografa na ślub to niemały wydatek. Trzeba się liczyć z tym, że cena może być bardzo zróżnicowana, w zależności od wybranej oferty. Cena usługi będzie w dużej mierze uzależniona od tego, czy fotograf będzie robił zdjęcia tylko na ślubie czy też na uroczystości. Czy państwo młodzi zażyczą sobie sesję plenerową, a jeżeli tak, to czy ona będzie się odbywała w tym samym dniu co ślub, czy może w zupełnie innym terminie? Inne koszty będą także wówczas, gdy młodzi będą chcieli mieć wywołane i obrobione wszystkie zdjęcia. Umowa z fotografem obejmuje przeważnie określoną ilość zdjęć, które umieszczone są albo w albumie ślubnym albo też w fotoksiążce. Album może być tradycyjny lub też drewniany, w skórzanej oprawie. Czasem zakup samego albumu na zdjęcia ślubne to wydatek rzędukilkuset złotych.

glowne_omr655_w.jpg

Fotografia ślubna Kraków w plenerze!

Gdzie robić zdjęcia plenerowe? Kraków z jego starymi zabytkami będzie do tego miejscem idealnym. Nie brakuje w nim tajemniczych i urokliwych zakątków, a także miejsc, z których bije przepych i luksus. Każdy znajdzie coś, co będzie mu odpowiadać, jeżeli chodzi o klimat ślubnych zdjęć. Miasto królów zaprasza - zdjęcia na Wawelu, na Rynku Głównym z konną dorożką czy podczas zachodu słońca nad Wisłą, to tylko garść propozycji.