PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Dzieci na weselu
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Dzieci na weselu

Fotografowanie dzieci to temat rzeka, a dzieci na weselu to temat fotograficzny niezwykle wdzięczny. Podczas gdy dorośli celebrują w skupieniu uroczystość zaślubin albo pochłonięci są składaniem życzeń młodej parze, one niezmiennie pozostają w swoim świecie i niewiele sobie robią z obowiązujących konwenansów czy zasad zachowania. Zawsze są sobą, a przez to, że mają do tego pełne prawo, cała uroczystość zyskuje całkowicie nowy wymiar, trochę humorystyczny, trochę bajkowy, a na pewno bardziej spontaniczny.


Ela i Michał Barteczko / www.psfs.pl

Niemal wszystkie dzieci uwielbiają być w centrum uwagi, dlatego zupełnie spokojnie możemy im pozwolić na odrobinę szaleństwa (przeważnie w najmniej wg nas odpowiednich momentach), którego przecież i my przybyliśmy doświadczyć. Osobiście nie znam fotografa, który by obojętnie przeszedł obok dzieci pląsających na tanecznym parkiecie, biegających w kółko, włażących pod stół, bawiących się w berka pomiędzy stołami i tym podobne. Zdjęcia swobodnie zachowujących się dzieciaków są tym, co urozmaica każdy reportaż weselny i sprawia, że uśmiech sam pojawia się na twarzy.
Marta Potoczek / www.psfs.pl

Jeśli mamy wśród naszych gości takich małych weselników, warto zadbać o to, by było im wygodnie i aby miały miejsce do zabawy, gdzie mogłyby bez ograniczeń zaspokajać swoją potrzebę ruchu, w przeciwnym razie ryzykujemy tym, że ich rodzice będą musieli stale mieć swoje pociechy na oku. Jeśli jest ich więcej i nie są bardzo małe, można zorganizować im nawet osobny stolik, przy którym będą miały swoją zastawę. Z pewnością poczują się wtedy ważne i wyróżnione, a przez to, że będą w swoim towarzystwie, nie znudzą się zbyt szybko i jest szansa, że ich opiekunowie będą mogli zakosztować więcej zabawy.


Velvet Studio Łukasz Bąk / www.psfs.pl

Zazwyczaj fotograf ślubny nie musi długo namawiać dziecka, aby dało się uchwycić w kadrze. Warunek jest jednak taki, by nie poczuło się zmuszane do pozowania. Dlatego jeśli chcemy mieć ciekawe, naturalne zdjęcia dzieci bawiących się z nami na weselu, nie każmy im się ustawiać pod ścianą „do zdjęcia” i wykrzywiać buzi w sztucznym uśmiechu, bo w najlepszym razie wyjdzie z tego karykatura. Cały urok zdjęć dziecięcych polega na tym, aby pozwolić im na pełną swobodę (oczywiście w granicach rozsądku), a fotograf już sam zadba o to, by podejść tak blisko jak się da i pozostając zauważonym lub nie - w odpowiednim momencie nacisnąć spust migawki. Takie nieustawiane, niepozowane zdjęcia dzieci w ruchu i podczas zabawy zyskają na spontaniczności, a ich mali bohaterowie nie będą się niecierpliwić.


Magda i Miłosz Wozaczyńscy / www.psfs.pl

FotofabrykA
www.psfs.pl