wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Drinki na ślub – co wybrać i jak je serwować?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Drinki na ślub – co wybrać i jak je serwować?

Coraz więcej narzeczonych decyduje się obecnie na urozmaicenie gamy alkoholi podczas swojego przyjęcia weselnego. Na stołach stoi już nie tylko wódka, ale pojawiają się wina, likiery, whisky, a ponadto kolorowe drinki. Jeżeli również zastanawiacie się nad tym, aby podczas przyjęcia serwować koktajle alkoholowe, musicie podjąć kilka ważnych decyzji. Zapraszamy do sprawdzenia naszego poradnika, aby wybrać najlepsze rozwiązanie!

Weselny drink bar – jak go zorganizować?

Można wybrać zasadniczo trzy rozwiązania, które zaprezentujemy poniżej – każde z nich ma swoje wady i zalety, ponadto różnią się one cenowo.

drinki_na_slub.png

Pierwsza propozycja to zatrudnienie barmana na wesele – dzisiaj działają nawet firmy, które zajmują się obsługą barmańską eventów, w tym przyjęć weselnych. To najdroższa opcja, ale też najbardziej atrakcyjna – wtedy barman przyjeżdża razem ze swoim sprzętem, czyli mobilnym barem. Wybierając taką ofertę, macie pewność, że drinki będą zróżnicowane i przyrządzone profesjonalnie, a to podstawa zadowolenia gości. Również wielu barmanów daje wtedy efektowne pokazy sztuki barmańskiej przy przygotowywaniu najróżniejszych drinków.

Druga opcja to wynajęcie barmana oferowanego przez dom weselny – nie zawsze jednak ma się taką opcję, dlatego warto dowiedzieć się więcej u źródła. Najlepiej, aby bar znajdował się wtedy na sali albo został zorganizowany mobilny bar z potrzebnym wyposażeniem. To tańsze rozwiązanie od powyższej propozycji.

Trzecie rozwiązanie, które jest jednocześnie najtańszym, to przygotowanie stołu, na którym będą znajdował się alkohole, soki, syropy, owoce i inne wyposażenie potrzebne do samodzielnego przygotowywania drinków przez gości. Stół ten dodatkowo ma przepisy, na przykład w ramkach, które pokazują, jak krok po kroku mieszać drinki – oczywiście, w tym przypadku należy wybrać te łatwe w przygotowywaniu, ale jednocześnie różnorodne, aby każdy z gości znalazł dla siebie coś ciekawego.

Jakie drinki wybrać na wesele?

Jeżeli chcecie zdecydować się na trzecią propozycję, w takim przypadku bardzo ważne jest wyselekcjonowanie odpowiednich drinków. Mogą być to drinki z wódką, whisky, rumem czy też z ginem – nie powinno być ich zbyt dużo, na przykład tylko 5-7 przepisów. Najlepiej wyselekcjonować koktajle, do których przygotowania nie potrzeba shakera i będzie można wymieszać je bezpośrednio w szklance. Warto też pamiętać o tym, że kobiety lubią raczej słodkie i owocowe drinki, z kolei mężczyźni wolą coś mocniejszego, na przykład z whisky.

Wiele ciekawych i prostych przepisów można znaleźć pod adresem: http://www.lubuskibrand.pl/przepisy-na-drinki oraz na innych stronach internetowych poświęconych temu tematowi.

Zatem drink bar na wesele to naprawdę świetny pomysł, który wcale nie jest taki trudny w realizacji. Nie musi być też wyjątkowo drogi, zwłaszcza gdy wybierze się trzecią z opisanych przez nas opcji – wtedy jedynym kosztem będą tak naprawę alkohole i dodatki, ale jeżeli zależy wam na tym, aby drink bar była atrakcją przyjęcia weselnego, w takim przypadku warto wybrać profesjonalistów w tej właśnie dziedzinie.