PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Dlaczego powinieneś zająć się tenisem
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-05-08 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Dlaczego powinieneś zająć się tenisem

Tenis to pełen gracji, ale jednocześnie surowy sport, w którym dziewczyny dotykają się niewinnym uśmiechem, a po kilku chwilach zachwycają siłą swoich mięśni. To sport, któremu towarzyszy ciężki oddech, nerwowe okrzyki i odgłos piłki uderzającej o trawiasty kort. A także dobrą rozrywką jest zaklady sportowe online dla tenisa. Sport, który bardzo kochamy i o którym jesteśmy gotowi rozmawiać bez końca. Zwłaszcza o tym, dlaczego powinieneś rzucić wszystko i natychmiast pobiec na dwór. Tak, dziś będziemy pamiętać wszystkie uroki tego prawdziwie szlachetnego sportu.

tenis-189.jpg

Korzyści z tenisa

Obecnie korty tenisowe znajdują się w prawie każdym sanatorium, centrum fitness, domu opieki i to nie przypadek. Liczne badania medyczne dowiodły, jak wielkie korzyści płyną z tenisa.

W grupach dziecięcych rekrutowane są dzieci powyżej 5 lat, u dorosłych - wszyscy od 18 lat. W trakcie regularnego treningu zwiększa się elastyczność ciała, poprawia się krążenie krwi, rozwija się uwaga i rozwija się reakcja. Ponieważ w procesie treningu musisz aktywnie się poruszać - zaangażowane są wszystkie grupy mięśni: ramiona, nogi, szyja, plecy, brzuch, a nawet oczy, wzrastają wytrzymałość i inne wskaźniki sportowe. Tenis jest grą i sportem wyczynowym, w tenisie nie ma remisów, zawsze jest ciekawie i przyjemnie się w niego gra.

Również tenis przyczynia się do rozwoju koordynacji i uwagi. Dzieci uczą się samodzielnie podejmować właściwe decyzje taktyczne. Aby wygrać na korcie ważna jest koncentracja, szybka reakcja, prawidłowa technika uderzenia piłki oraz różnorodna taktyka gry.

Dla dorosłych regularne lekcje tenisa są nie mniej przydatne niż dla dzieci. Wpływają korzystnie na pracę serca, rozwijają układ oddechowy, wzmacniają układ odpornościowy i nerwowy. Również ćwiczenia pomagają radzić sobie z problemem nadwagi.

Rozwija nieszablonowe myślenie

Kiedyś wierzono, że tenis jest grą prawdziwych dandysów i arystokratów, która wymaga nie tyle danych fizycznych, co mentalnych, aby z góry obliczyć ruchy przeciwnika i móc czytać jego mowę ciała. Teraz niewiele się zmieniło: gra na korcie znacząco przyczynia się do rozwoju niestandardowego myślenia sportowców, pozytywnie wpływa na kultywowanie umiejętności logicznych, a także na codzienne życie tenisistów. Duże zawody wymagają poważnej aktywności mózgu, ponieważ odczytywanie wroga to dopiero początek - aby skutecznie walczyć, musisz umieć opracować skuteczną strategię w biegu.

Mówiąc o doborze sprzętu na zajęcia, eksperci zauważają, że powinien on być wygodny, nie krępujący ruchów i dobrze oddychający. W sprzęcie ważny jest dobór obuwia sportowego. Trampki przeznaczone do gry w tenisa zapewniają dobrą przyczepność na powierzchni kortu, chronią stopę dzięki specjalnej podeszwie, a także stabilnie mocują staw skokowy, chroniąc go przed kontuzjami.