wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Depilacja laserowa VS inne metody usuwania owłosienia
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Depilacja laserowa VS inne metody usuwania owłosienia

depilacja-laserowa_8.jpg

Pozbycie się nadmiaru owłosienia na ciele jest jednym z najważniejszych elementów branży kosmetycznej. Popularność takich procedur rośnie z każdym rokiem, więc pytanie o najbardziej optymalne sposoby staje się coraz aktualniejsze. Ale jak wybrać? W dzisiejszym artykule porównamy niektóre z najpopularniejszych metod usuwania włosów, rozważymy ich zalety i wady oraz wybierzemy najlepszą.

Najpopularniejsze metody depilacji

Golenie (depilacja maszynką). Jest to metoda depilacji, w której nie usuwa się całego włosa, a jedynie jego widoczną część. Wykonuje się go ręcznymi maszynkami do golenia, a także golarkami elektrycznymi. Najpopularniejsza metoda depilacji na świecie, zwłaszcza wśród mężczyzn.

Depilacja woskiem. Jak sama nazwa wskazuje, ten zabieg kosmetyczny wykonywany jest za pomocą wosku. Roztopiony wosk nakłada się na zdezynfekowaną i specjalnie przygotowaną skórę. Następnie nakłada się pasek bawełniany lub flizelinowy, po czym pasek ten jest zrywany szybkim ruchem wraz z woskiem i włosami.

Depilacja depilatorem. Depilator elektryczny to urządzenie służące do usuwania włosów poprzez mechaniczne chwytanie i jednocześnie wyrywanie wielu włosów. Depilatory usuwają włosy w sposób podobny do depilacji woskiem, ale zabieg jest o wiele dłuższy.

Depilacja chemiczna (pianką lub kremem depilującym). Ta metoda depilacji odbywa się za pomocą związków chemicznych. Substancje te mają za zadanie rozpuszczanie keratyny włosa. Zasada działania kremów do depilacji jest bardzo prosta. Konieczne jest równomierne rozprowadzenie kremu na obszarach z nadmiarem włosów, odczekanie określonego czasu (zalecanego przez producenta) i zeskrobanie masy razem z włosami szpatułką.

Depilacja laserowa. Jest to rodzaj depilacji, metoda radykalnego usuwania owłosienia z ciała, polegająca na niszczeniu mieszków włosowych za pomocą wiązki światła lasera, wnikającej w głąb skóry i niszczącej cebulkę włosa. Depilacja laserowa wykonywana jest za pomocą specjalnego urządzenia — lasera.

depilacja-laserowa2.jpg

Plusy i minusy różnych metod

Metoda depilacji Plusy Minusy
Golenie Niska cena, szybkość zabiegu, bezbolesność, nowe włoski nie wrastają w skórę, nawet bardzo krótkie włoski można usunąć. Częste skaleczenia, podrażnienia skóry, włosy szybko odrastają, nowe włosy są sztywne i drażniące wobec delikatnej skóry.
Depilacja woskiem Nowe włoski rosną znacznie cieńsze, depilacja jest prosta i szybka, efekt zabiegu utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Efekt jest możliwy tylko w przypadku włosów o długości co najmniej kilku milimetrów, nowe włosy często wrastają w skórę i powodują stany zapalne, metoda jest bolesna.
Depilacja depilatorem Nowe włoski stają się cieńsze i słabsze, efekt utrzymuje się do 2-3 tygodni. W ten sposób wyrywane są nawet krótkie włosy. Długi czas trwania zabiegu, częste podrażnienia skóry, bolesność, wrastanie odrastających włosków w skórę.
Depilacja chemiczna Gładka skóra po zabiegu, stosunkowo krótki czas, bezbolesność, nowe włoski wyrastają zaokrąglone (w przeciwieństwie do golenia). Efekt utrzymuje się krótko (włosy zaczynają rosnąć w ciągu 2-5 dni). Chemiczne kremy do depilacji zwykle mają nieprzyjemny zapach.
Depilacje laserowa Najdłuższy efekt (do kilku lat), bezbolesność, brak reakcji alergicznych i wrastających włosków, zabieg możliwy nawet w najbardziej trudno dostępnych miejscach ciała. Niestety zabieg jest mniej skuteczny w przypadku włosów blond, rudych i siwych, depilacja nie jest wskazana w przypadku skóry opalonej.

 

depilacja-laserowa3.jpg

 

Podsumowanie

Jak widać z powyższego, depilacja laserowa jest najbardziej skutecznym, bezbolesnym, długotrwałym i bezpiecznym sposobem usuwania owłosienia, a co za tym idzie — naprawdę optymalnym. Nic dziwnego, że depilacja laserowa bikini stała się tak popularna, ponieważ tak delikatny zabieg wymaga najlepszej metody.

Stosunkowo niedawno pojawiła się nowa technologia usuwania włosów o nazwie MOVEO opracowana przez firmę Deka. Ta technologia optymalizuje oddziaływanie światła laserowego i podwaja efektywność transferu energii. Ułatwia to wbudowany szafirowy kamień. Dzięki MOVEO epilacja bikini stała się jeszcze bardziej komfortowa, skuteczna, szybka i bezpieczna.