PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Czym cechuje się woda lamelarna?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-03-22 Restauracja Dębowa Sale weselne
Bielsko-Biała
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
2024-01-12 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Czym cechuje się woda lamelarna?

Woda lamelarna to kosmetyk, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet. Okazuje się, że z jego pomocą zadbamy o zdrowe i lśniące włosy każdego dnia. Nic więc dziwnego, że panie w każdym wieku pokochały produkty tego typu. Sprawdźmy, czym dokładnie jest woda lamelarna i jakie efekty daje jej stosowanie. Czym wyróżnia się ten kosmetyk? O czym warto wiedzieć?

Woda lamelarna

Warto zauważyć, że woda lamelarna jest skoncentrowanym kosmetykiem odżywczym do włosów, występującym w formie płynu. Lekka konsystencja sprawia, że bardzo łatwo wnika w łuski włosa i dociera do uszkodzonych fragmentów. Co ciekawe, eksperci wskazują, że skuteczność w tym przypadku jest większa w porównaniu do innych kosmetyków. Formuła bazuje na składnikach aktywnych, takich jak:

Niewielkie cząsteczki sprawnie trafiają tam, gdzie są niezbędne i osadzają się w głębi kosmyków. Dzięki temu usuwają ubytki, z którymi borykają się nasze włosy. Wszystko to sprawia, że użytkowniczki nazywają wodę lamelarną płynnym plastrem do włosów. Niezwykle ważne jest to, że wodnista formuła nie przetłuszcza i nie obciąża naszych włosów. Można zatem cieszyć się połyskiem i gładkością. 

Efekty stosowania

Jakie efekty daje regularne stosowanie wody lamelarnej? Docenić trzeba fakt, że kosmetyk pozwala ułatwiać rozczesywanie, nadaje włosom gładkości i połysku, wpływa na jedwabistość w dotyku i podkreśla kolor włosów. Ponadto, woda lamelarna jest jednoznaczna ze wzmocnieniem włosów i zredukowaniem puszenia się. Nie zapominajmy o tym, że efekty zauważymy od razu po zastosowaniu na umyte włosy. Rezultaty pokochały setki kobiet na całym świecie. Nie są one jednorazowe, gdyż poza szybką poprawą wyglądu włosów, liczyć można także na działanie długofalowe. Wzmocnienie i regeneracja włosów to jedne z najważniejszych zalet produktu. Podczas użycia, nasze włosy wchłaniają składniki aktywne i lipidy do swojego wnętrza. 

woda_lamelarna.jpeg

Kiedy wybrać wodę lamelarną?

Kiedy warto postawić na wodę lamelarną? Jej zastosowanie jest polecane zwłaszcza osobom, które borykają się z włosami suchymi, zniszczonymi, średnio i wysokoporowatymi. Intensywny połysk uzyskamy nawet wtedy, gdy posiadamy trudne do wygładzenia włosy wysokoporowate. Produkt jest doskonałym sposobem na odżywienie i upiększeniem osłabionych kosmyków, które wcześniej były poddane rozjaśnianiu i farbowaniu. Okazuje się, że posiadaczki włosów kręconych i puszących się także wskazują na liczne korzyści ze stosowania wody. Jak widać, taki kosmetyk sprawdzi się w wielu wypadkach. 

Jeżeli mamy włosy niedługie i niezbyt porowate, zalecane jest użycie 15-20 ml wody lamelarnej. Z kolei w przypadku włosów gęstych i długich, potrzebne jest mocne wygładzenie. Warto zatem sięgnąć po dwukrotne zwiększenie dawki. Istotne jest to, aby nie aplikować wody lamelarnej na skórę głowy. Skuteczne działanie zauważymy bardzo szybko, przez co użytkowanie produktu szybko stanie się dla nas niezbędne.