PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Czy warto robić poprawiny?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2019-08-06 Czekoladowa Fontanna, Fotobudka !!! Wypożyczalnia czekoladowych fontann. Zaskocz swoich gości niecodzienną atrakcją. Obsługujemy wesela, bankiety, komunie, studniówki i przyjęcia z każdej innej okazji. Do dyspozycji różnego rodzaju czekoladowe oraz alkoholowe fontanny w różnych pakietach obsługi. Nowość w naszej ofercie - FOTOBUDKI! Atrakcje weselne
Kraków
2019-07-30 FAKT STUDIO.PL Spełniamy wasze oczekiwania- w 100%. Oferujemy Państwu filmowanie oraz fotografię ślubną uroczystości ślubnych,komunii, studniówek oraz uroczystości rodzinnych. Clip Narzeczeński i sesja zdjęciowa w najpiękniejszych miejscach plenerowych oraz interaktywną czołówkę oraz fajne pomysły ciekawego filmu. Wideofilmowanie
Giżycko
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Czy warto robić poprawiny?

Organizacja przyjęcia weselnego jest nie lada wyzwaniem. Tym bardziej jeżeli w przyjęciu ma uczestniczyć sporo osób i chcemy, by wesele trwało dwa dni. Jednak czy warto robić poprawiny?

Krewni z daleka

Organizacja poprawiny dla wielu osób jest oczywista. Warto je zorganizować szczególnie w sytuacji, gdy nasza rodziny przyjeżdża z daleka i nie mamy zbyt często okazji do spotkania i rozmowy. W trakcie przyjęcia weselnego może nam zabraknąć czasu by spokojnie porozmawiać , więc kolejny dzień wspólnie spędzonego czasu będzie dobra okazją, by to nadrobić. Ponadto goście, którzy specjalnie na nasz ślub dojeżdżają z daleka, poświęcając na to sporo czasu i pieniędzy, mogą oczekiwać od nas, że ugościmy ich również w dzień po przyjęciu weselnym, zanim wyjadą z powrotem do swoich domów.

Mniej zobowiązujące okoliczności

Nawet najlepiej zorganizowane wesele dostarcza sporo stresów i sprawia, że państwo młodzi nie koniecznie bawią się dobrze. Kolejnym argumentem za dwudniową zabawą jest fakt, że poprawiny są okazją, gdzie w znacznie mniej zobowiązującej atmosferze można się pobawić w gronie bliskich osób. Wiele par twierdzi, że zabawę w trakcie poprawiny, wspominają znacznie bardziej pozytywnie, niż podczas samego wesela.

Nadmiar jedzenia

Dodatkowym argumentem za zorganizowaniem poprawin jest to, że po weselnej uczcie może nam zostać bardzo dużo jedzenia, napojów czy alkoholu. Podczas drugiego dnia zabawy możemy nimi poczęstować gości. Jest to dobry sposób, by oszczędzić i nie wydawać znacznie więcej na dwudniowe wesele niż wydalibyśmy na to jednodniowe.

piekna-sala-weselna.jpg

Dodatkowe koszty

Jednak argumentów przeciwko organizacji poprawin jest równie dużo. Przede wszystkim w większości przypadków jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami, często nie małymi. Jeżeli nasi goście przyjeżdżają z daleka, warto sprawdzić pożyczki pozabankowe Profi Credit, które mogą nam pomóc w sfinansowaniu drugiego dnia wesela.  Pożyczki pozabankowe najczęściej możemy spłacać w ratach, dzięki czemu ten wydatek nie obciąży jednorazowo naszego budżetu. 

Zmęczenie

Kolejnym argumentem przeciwko jest fakt, że po ceremonii ślubu oraz przyjęciu weselnym, a także po całym okresie przygotowań do tych wydarzeń, państwo młodzi mogą być zmęczeni. W takiej sytuacji poprawiny nie będą przyjemnością. Zatem wiele par dzień po weselu woli wykorzystać na odpoczynek we dwoje.

Zarówno za organizacją poprawin jak i przeciwko ich organizacji przemawia wiele czynników. Należy je przeanalizować we dwoje i zdecydować, czy organizacja poprawin jest dobrym pomysłem lub koniecznością, czy lepiej z nich zrezygnować.