alkohol na prezent
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Czółenka na wysokim obcasie - jak poruszać się w nich bezboleśnie?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Czółenka na wysokim obcasie - jak poruszać się w nich bezboleśnie?

Czółenka na wysokim obcasie, często też nazywane po prostu pantoflami, to jeden z najbardziej popularnych rodzajów obuwia dla kobiet. Niestety często takie obuwie sprawia, że nie możemy poruszać się wystarczająco swobodnie i wygodnie, a po całym dniu cierpimy z powodu poważnego bólu nóg. Co zatem zrobić, by go uniknąć i spędzić dzień w czółenkach bez choćby odrobiny dolegliwości?

Przede wszystkim wybierz właściwy rozmiar obuwia

Pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu z całą pewnością będzie wybór właściwego rozmiaru obuwia. Wiele kobiet decyduje się na niesamowicie ciasne albo zbyt krótkie buty, w nadziei - na przykład - że jeszcze się rozbiją. Kiedy zostanie podjęta taka decyzja, nietrudno o sytuację, że palce i cała stopa są za mocno ściśnięte. Jedyne, co wtedy można zrobić, to chodzić z podkulonymi palcami albo czekać, aż buty lepiej się ułożą… a to najczęściej nie przynosi pozytywnych rezultatów. W efekcie przyprawia więc o ból.

Aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji, znacznie lepiej będzie zdecydować się na obuwie, które już od samego początku jest dobrze dopasowane do stopy. Nie może być za krótkie (ale też nie za długie!), za ciasne lub w inny sposób źle dopasowane pod względem rozmiaru.

A co można zrobić, jeśli nie ma rozmiaru idealnego i jeden but jest za mały, a drugi za duży? Wówczas najlepszym rozwiązaniem może być znalezienie innego modelu, gdzie rozmiar będzie nieznacznie się różnić, albo w którym dodatkowy pasek lepiej przytrzyma i dopasuje troszkę większe buty do stopy. Wiele przykładów ciekawego obuwia, spośród którego na pewno uda się wybrać coś odpowiedniego, można znaleźć na stronie Brilu. Na pewno będzie tam idealny model.

czolenka_na_wysokim_obcasie.jpeg

Obcas, który nie jest zbyt wysoki

Wiele kobiet cierpi z powodu bólu stóp nie tylko z powodu źle dobranego modelu obuwia, ale także przez wzgląd na nieodpowiednio dopasowany obcas. Zbyt wysoki może powodować naprężenie stopy i łydki, a nawet całych nóg. Takie naprężenie mięśni i ścięgien powoduje z kolei przeniesienie ciężaru ciała w nieprawidłowym kierunku. Wówczas pojawia się też niejednokrotnie ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, spowodowany balansowaniem ciałem.

Aby uniknąć tych wszystkich dolegliwości, wystarczy sięgnąć po niższe obcasy. Często powodują one, że łatwiej jest się utrzymać na nogach, a co więcej, ciężar ciała nie jest nienaturalnie przeniesiony na palce, jak dzieje się przy bardzo wysokich - za wysokich - obcasach.

Dobrze dobrany kształt i ustawienie obcasów

W przypadku obcasów oprócz ich wysokości liczą się także inne ważne cechy, jak szerokość, kształt i ustawienie względem całej podeszwy buta. Często wystarczy zmienić rodzaj obcasów, aby stały się wygodniejsze, a chodzenie w nich po prostu lżejsze. Dlatego jeśli męczą cię szpilki i masz po nich nieznośny ból nóg, wypróbuj szersze obcasy, na przykład wygodne słupki, które solidnie podpierają całą tylną część stopy. Najpewniej odczujesz ogromną poprawę i ulgę.

A jeśli i to będzie za mało, może należy zrezygnować z klasycznych czółenek na obcasie i zmienić je na ciekawe koturny?