wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Czego użyć do oczyszczania skóry suchej?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-07-05 artMA Marcin Wiśnicki Zaproszenia ślubne
Lublin
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Czego użyć do oczyszczania skóry suchej?

Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny kosmetyk, który będzie się sprawdzał przy każdym typie skóry. Każda cera wymaga innego traktowania i jedynie stosując preparaty o składzie dopasowanym do potrzeb skóry, można cieszyć się promiennym wyglądem. W przypadku skóry suchej absolutną podstawą jest to, by ją odpowiednio nawilżyć. Dotyczy to wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych, także oczyszczania.

Kosmetyków w sklepie znajdziemy wiele. Jednak mając suchą skórę, nie można sięgać po żele do twarzy lub inne produkty, które przy skórze mieszanej lub tłustej sprawdzą się rewelacyjnie. Trzeba się skoncentrować na najłagodniejszych preparatach, które powstały z myślą o konkretnych potrzebach, charakterystycznych dla skóry suchej.

Po co sięgać najczęściej?

Jeśli ktoś ma suchą skórę, najczęściej jest ona cienka i nietrudno o jej uszkodzenie. Szybko też pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Kosmetyki, które sprawdzą się najlepiej w codziennej pielęgnacji, to różnego rodzaju emulsje, jak śmietanki czy mleczka. Codzienna pielęgnacja powinna uwzględniać zmycie makijażu, usuwanie kurzu i brudu, jakie się w ciągu dnia nazbierały. Jest to ważne, nawet wtedy, kiedy ktoś makijażu unika. Jest wiele zanieczyszczeń, które osadzają się na skórze. Kiedy skóra jest dobrze oczyszczona, będzie lepiej absorbować wszystkie związki i witaminy, jakie znajdują się w kremach. Podobnie jak emulsje, tak i kremy muszą być dopasowane pod kątem typu cery. W przypadku skóry suchej, ich najważniejszym zadaniem jest nawilżanie i odżywianie.

winters-19229-55_4.jpg

Na co uważać?

Istotne jest to, że nawet jeśli stosuje się łagodne mleczko, ma ono wpływ na pH skóry i może działać drażniąco, jeśli się je zostawi na zbyt długo. Wedle zaleceń preparat zostawia się na twarzy maksymalnie 2 minuty, po czym ściera płatkiem kosmetycznym. Jeśli twarz myje się z użyciem wody, nigdy nie powinna to być woda z kranu. Działa wysuszająco, a skóra sucha tym bardziej to odczuje. Dlatego też zawsze przegotowana lub mineralna. Po mleczku jeszcze zanim nałoży się kremy nawilżające, twarz powinno się przemyć tonikiem.

Co jeszcze można zrobić dla suchej skóry?

Oczyszczanie cery suchej jest czymś niezwykle istotnym. Bez tego żadne inne preparaty jak maseczki, czy kremy, nie mogą się wchłaniać. Dlatego tak ważne jest, by czyścić twarz systematycznie, ale unikać silnych kosmetyków. Są jednak jeszcze inne sposoby na to, by dodatkowo wspierać kondycję skóry. Na pewno warto przeanalizować swoje menu i sprawdzić, czy w diecie są produkty zawierające kwasy omega-3, witaminy A i E. W ten sposób mamy wsparcie od środka. Jeśli natomiast chodzi o codzienną pielęgnację, to poza systematycznym oczyszczaniem, ważne jest regularne robienie peelingu. W przypadku suchej skóry najlepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny, który jest najłagodniejszy w działaniu. Nie można przy tym przesadzać z częstotliwością - raz na tydzień lub na dwa, będzie w sam raz. Największym problemem cery tego typu jest niedostateczne nawilżenie. Dlatego też to, co jest obowiązkowe, to maseczki nawilżające.