wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Catering na wesele. Jak wybrać, ile kosztuje i czy się opłaca?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-07-05 artMA Marcin Wiśnicki Zaproszenia ślubne
Lublin
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Catering na wesele. Jak wybrać, ile kosztuje i czy się opłaca?

Przygotowanie wesela to duże wyzwanie logistyczne. Odbywające się bezpośrednio po ślubie spotkanie osób zaproszonych na tę najważniejszą w życiu młodych uroczystość to ich finał. Wcześniej przed wszystkimi, którzy wciągnięci zostali w przygotowania do ślubu i wesela, stoi cała lista zadań do zrealizowania. Dopięcie spraw urzędowych na ostatni guzik, zakup kreacji, znalezienie odpowiedniego lokalu na imprezę to tylko część z nich.

Gdyby chcieć jeszcze zadbać o jedzenie i napoje dla wszystkich gości, zorganizowanie idealnego wesela byłoby po prostu ponad ludzkie siły. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest catering weselny. Dobra, sprawdzona firma cateringowa to nie tylko kompleksowa obsługa logistyczna całego przedsięwzięcia, ale także doskonałej jakości przystawki, dania główne, desery i napoje.

Catering na wesele - co jest ważne?

Choć firm cateringowych na rynku nie brakuje, na wesele warto wybrać taką, którą polecają nam znajomi. Firmę ciszącą się dużym uznaniem klientów, której pracownicy zrealizowali już wiele podobnych zleceń i z każdej sytuacji podbramkowej - a takich podczas wesela nie brakuje... - wyszli obronną ręką. Musimy wyjść z założenia, że do firmy, z którą podejmujemy współpracę na czas wesela mamy stuprocentowe zaufanie: zapominamy w ogóle o tym, że trzeba zająć się posiłkami i trunkami, bo ktoś robi to za nas. My zajmujemy się milionem innych spraw - ale tą jedną nie. Oczywiście dobra firma cateringowa otwarta jest na wszystkie nasze życzenia, także, a może: przede wszystkim, na te nietypowe. Choć doprawdy trudno powiedzieć, jakie wymagania mogłyby pracowników cateringu zaskoczyć. Odkąd sektor ten otwarty jest na wszelkiego rodzaju indywidualne diety, w tym dietę bezlaktozową, bezglutenową, wegetariańską i wegańską, a także szeroki wachlarz diet dla osób z rozmaitymi mniej popularnymi alergiami i nietolerancjami pokarmowymi, pojęcie "nietypowe wymagania" straciło rację bytu.

Zobacz ofertę cateringu na wesele: http://wilgacatering.pl/catering-weselny-warszawa/

Cena, ilość dań i przystawek

W zależności od liczby uczestników imprezy weselnej, cena poszczególnych dań oraz obsługi gości ma duże znaczenie. Warto pamiętać, że użycie dobrej jakości produktów żywnościowych generuje koszty. To właśnie jakość serwowanych gościom dań sprawi, że weselna uczta wspominana będzie dobrze i długo. Każda firma cateringowa ma własny cennik i dobrze jest porównać ceny tych samych dań w różnych miejscach, mając jednak stale na uwadze, że jakość ma znaczenie kluczowe. Liczba dań i przystawek powinna być dostosowana do realiów imprezy: inaczej rozplanujemy posiłki, kiedy wesele na sto par ma trwać całą noc; inaczej, jeśli to impreza krótka, dla ograniczonej liczby gości.

img-22227-w344.jpg

Rodzaje dań do wyboru

Bez względu na charakter imprezy weselnej, musimy mieć różne rodzaje dań do wyboru. Nie tylko z uwagi na fakt, że niektórzy goście są weganami czy alergikami, ale także dlatego chcemy, aby weselne stoły dawały gościom możliwość wyboru - zwłaszcza przystawek i przekąsek. Dobra firma cateringowa da nam do wglądu menu z naprawdę sporą liczbą różnorodnych dań. Mało tego pozwoli nam na degustację.

img-2447-wa0f.jpg

Spróbuj zanim zapłacisz i poproś o referencje

Tylko  osobiście smakując wybrane  potrawy, możemy sprawdzić czy smaki oferowane przez firmę cateringową, trafiają  w nasz gust kulinarny. Oczywiście nie jesteśmy w stanie dogodzić wszystkim gościom, zwłaszcza tym, których nie znamy osobiście, ale nie próbując dań, nie będziemy mieli pojęcia, co zostanie podane na stół. Jeśli degustacja wypadnie pomyślnie, łatwiej będzie nam przyjąć od gości ewentualne reklamacje, bo będziemy w stanie zrozumieć w czym tkwi ich problem. Teraz pora na wgląd w referencje. Kto i jak często korzysta z usług wybranej przez nas firmy cateringowej? Czy znajomi, którzy nam ją polecili mieli rację?

img-2fdd127-wa0fd.jpg

Goście zapamiętają, że dania były smaczne

Weselne menu to jedna z tych rzeczy, które długo się pamięta. Ale liczy się nie tylko smak potraw i trunków. Równie ważny jest sposób ich wyeksponowania i podania. Dużo prawdy jest w porzekadle, że najpierw je się oczami. Im piękniej przyozdobiony weselny stół, im bardziej kompetentna, życzliwa i sympatyczna ekipa firmy cateringowej obsługującej gości, tym milej wspominane będzie nasze wesele. Smaczne potrawy, wyśmienite trunki oraz wysoki standard świadczonych usług to gwarancja powodzenia.

Catering na wesele w Warszawie, gdzie zamówić?

Catering na wesele, zwłaszcza w dużych miastach, zamawiać należy ze stosownym wyprzedzeniem. Jeżeli interesuje Państwa catering na wesele w Warszawie i okolicach, to oferta firmy Wilga Catering sprawdzi się idealnie. Z przyjemnością przygotujemy dania oraz zapewnimy napoje (także alkoholowe), zgodne z Państwa oczekiwaniami. Zapewniamy najwyższą jakość wszystkich przygotowanych przez nas posiłków oraz niezwykle zaangażowaną i życzliwą obsługę całej imprezy. Doskonale wiemy, jak ogromnym przedsięwzięciem jest organizacja ślubu i przyjęcia weselnego. Dzięki nam nie muszą się Państwo martwić o zaplecze gastronomiczne imprezy. Zamawiając dania na wesele właśnie w Wilga Catering mogą być Państwo pewni, że posiłki i napoje będą po prostu idealne. U nas nie ma ryzyka, że jedzenie będzie niesmaczne czy też będzie go zbyt mało. Wilga Catering to kompleksowa obsługa przyjęć weselnych - także dla Klientów bardzo wymagających.