wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Brązowe włosy inaczej. Jak ożywić teoretycznie „nudny” kolor
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Brązowe włosy inaczej. Jak ożywić teoretycznie „nudny” kolor

Brązowy kolor bywa najczęściej wybieranym podczas farbowania. Elegancki kolor powrócił po modzie na farbowanie w stylu platynowego blondu lub bardzo głębokiej czerni. Nadaje jego posiadaczkom wyrafinowania i elegancji. Głównym zarzutem stawianym brązowym włosom jest jednak tendencja do szarzenia tego koloru i niknięcia, przechodząc bardzo często do mysiego i wypłowiałego koloru. Istnieją jednak sposoby, które są w stanie zapewnić brązowym włosom piękny połysk, nawet, jeśli farbowanie odbyło się już jakiś czas temu.

Jak odżywić brązowy kolor?

Prostowanie – mimo, że prostowaniu zarzuca się bardzo intensywne niszczenie włosów, to jest to jednak również doskonały sposób na podkreślenie ich koloru. Gładkie włosy zdecydowanie lepiej odbijają promienie słoneczne, przez co ich kolor wygląda zdecydowanie ładniej. Aby zabezpieczyć włosy podczas prostowania wystarczy nałożyć na nie kosmetyki termo ochronne i wtedy pożądany efekt uzyskamy bez niepotrzebnego niszczenia kosmyków.

girl-3223-232.jpg

Spraye nabłyszczające – spraye są zazwyczaj bardzo delikatne, a stosować je można na włosy zarówno po umyciu jak i na te suche. Posiadają w swoim składzie błyszczące drobinki, których mienienie się w ciągu dnia sprawia, że kolor włosów nabiera wielowymiarowości i blasku. Spraye mogą dodatkowo posiadać właściwości regenerujące włosy, szczególnie, jeśli rozpylimy je na końcówki.

W celu odświeżenia koloru najlepszym sposobem jest nałożenie brązowej farby do włosów. Można w tym celu zastosować farbę o ton jaśniejszą niż zazwyczaj, która nie spowoduje zbyt dużego przyciemnienia włosów, a jedynie przyczyni się do odświeżenia koloru. Warto w tym celu wybrać farbę do włosów, która posiada w składzie pielęgnujące olejki, przy udziale, których zafarbowany kolor będzie błyszczący i jednolity. Warto wybierać farby nadające włosom odcień czekolady bądź mahoniu. Sprawią one, że kolor nie będzie monotonny i przewidywalny. Włosy posiadające refleksy w innych odcieniach wyglądają zazwyczaj na zdecydowanie grubsze niż są w rzeczywistości.

Nadajemy głębię brązowym włosom

Produktami, które z pewnością pogłębią Twój naturalny kolor jest płukanka z kory dębu, łupin orzechów włoskich, octu jabłkowego zmieszanego z wodą bądź rzepy. Składników tych można szukać w codziennie stosowanych kosmetykach lub wykorzystać, jako składniki samodzielnie przyrządzonych maseczek i płukanek. Kora dębu w tartej postaci dostępna jest w większości aptek, a kosztuje nie więcej niż 5 złotych. Należy zalać ją w odpowiedniej proporcji gorącą wodą, a następnie odstawić pod przykryciem na ok. 10 minut. Następnie należy przelać wywar przez bardzo drobne sitko, aby nie zostały w nim pozostałości po korze. Włosy należy przepłukać wywarem tuż po ich umyciu. Ponadto kora dębu doskonale łagodzi i odżywia skórę głowy.

Kolejny produkt warty uwagi to olejek rycynowy. Nie dość, że posiada on naturalne właściwości wzmacniające włosy, to jeszcze dodatkowo je przyciemnia. Różnicę można odczuć także nakładając olejek na rzęsy i brwi. Przy regularnym użyciu z pewnością odczujesz różnicę już w przeciągu 2 tygodni od zastosowania olejku.

Z jakimi odcieniami i efektami łączyć brązowe włosy?

Brązowe włosy bardzo ładnie komponują się z ombre, sombre, a także refleksami. Te efekty warto jednak wykonać oddając się w ręce fryzjera, aby uzyskać rzeczywiście pożądany efekt. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby zarówno ombre, jak i jego bardziej słoneczna odmiana sombre, były wykonane w sposób stopniowy, a nie jak się często zdarza przechodząc gwałtownie od bardzo ciemnego koloru do tego najjaśniejszego. Refleksy polegają na wpleceniu we włosy pojedynczych pasemek o zdecydowanie jaśniejszym odcieniu. Często przypominają one jakby naturalną działalność słońca, które rozjaśniło włosy.