wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Boxy kwiatowe
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Boxy kwiatowe

Boxy kwiatowe nazywane również flower box lub kwiatami w pudełku podbijają w ostatnich czasach polski rynek florystyczny. Świeże kwiaty w eleganckim i estetycznym pudełku to świetny, i co najważniejsze modny pomysł na prezent dla ukochanej osoby bądź koleżanki z pracy albo cioci z okazji jej imienin czy urodzin. Każdy z kwiatowych boxów składa się z wyselekcjonowanych, świeżych kwiatów, co sprawia, ze jest wyjątkowy i unikatowy. Pudełka kwiatowe są bardzo wygodne, gdyż kwiaty podlewa się tylko od czasu do czasu, nie trzeba ich jakość specjalnie pielęgnować, czy przycinać, a gdy już zwiędną, piękne pudełeczko może zostać wykorzystane do przechowywania innych, drobnych rzeczy.

Boxy kwiatowe - nowy florystyczny trend

Trend obdarowywania innych osób kwiatami w pudełku przywędrował do Polski ze wschodu, a uściślając z Emiratów Arabskich oraz Rosji. Tam, boxy kwiatowe to bardzo ekskluzywne prezenty, ich cena zaczyna się od 300 a kończy nawet na kilkunastu tysiącach złotych. Ich niewątpliwym atutem jest brak specjalnej pielęgnacji kwiatów w pudełku oraz fakt, iż nie wymagają użycia wazonu, konieczności zmieniania codziennie wody czy podcinania końcówek kwiatów. Pomysł oryginalnego i nowoczesnego układania kwiatów w pudełku zyskał dzięki temu bardzo szybko miłośników także w Polsce. Głównie dlatego, iż same kwiaty stanowią dodatek do jakiegoś właściwego prezentu okazjonalnego, tymczasem boxy kwiatowe stanowią go same w sobie jako gotowe prezenty.

Kwiaty w pudełku – idealny zamiennik tradycyjnych bukietów

box-kwiatowy.jpg

Przez wielu kwiaty w pudełku są spostrzegane jako elegancki, piękny i nowoczesny a do tego bardzo trwały prezent. Kompozycje flower boxów stanowią doskonały zamiennik zwykłych, tradycyjnych bukietów. Idealnie sprawdzą się jako przesyłka niespodzianka, podziękowanie dla rodziców na weselu, prezent ślubny czy chociażby jako wyznanie miłości ukochanej osobie albo po prostu na poprawę humoru. Z dużym powodzeniem przyozdobią salę komunijną, weselną czy kościół, jak i również dom czy mieszkanie. Dla mężczyzn mogą posłużyć jako nowoczesne i oryginalne rozwiązanie na zaręczyny. W pudełkowej kompozycji kwiatowej można świetnie ukryć pierścionek dla wybranki serca. Rozwiązanie to sprawdza się również idealnie jako dekoracja wnętrz hotelowych, salonów kosmetycznych, biur itp. Ozdabianie pomieszczeń kwiatami nie wymaga specjalnych wazonów oraz aranżacji, układania w odpowiednich miejscach, jak i łatwo można je posprzątać.

Opakowanie flower boxów czyli tzw. pudełko można z reguły dowolnie wybierać. Na rynku dostępne są odpowiednie pudełka przeznaczone dla flower boxów w różnorodnych kształtach – kształcie kwadratu, prostokąta, koła, walca, serca, jak i w bardzo bogatej kolorystyce, opcjonalnie z możliwością nadruku. Wybrać można płytsze lub głębsze pudełko, małe bądź duże, które mieszczą od kilku do kilkudziesięciu, a nawet kilkunastu kwiatów. Boxy kwiatowe to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dobrej jakości pudełko, wodoodporne, wygląda świetnie i nowocześnie oraz nie wymaga posiadania wazonu.

Jak dbać o boxy kwiatowe?

box-kwadratowy.jpg

Boxy kwiatowe nie wymagają szczególnie trudnej pielęgnacji. Dbając o nie można przedłużyć trwałość kwiatów ułożonych w pudełku. Świeże kwiaty w flower boxie ułożone są w gąbce florystycznej, która nasączona jest wodą z dodatkiem preparatów i odżywki używanej do kwiatów ciętych (podobnie jak w sytuacji kompozycji z koszami) – która przedłuża ich żywotność w sposób znaczący, gdyż spowalnia namnażanie się (rozwój) bakterii. Świeża kompozycja kwiatowa w pudełku utrzymuje się około 1.5 - 2 tygodnie. Wpływ na wygląd wizualny flower boxów ma wilgotność powietrza w pomieszczeniu, w którym są przechowywane. Jeśli w pomieszczeniu jest bardzo suche powietrze to woda we wspomnianej gąbce florystycznej może szybko wyparować. Dlatego też, w ciepłym i suchych pomieszczeniach należy uzupełnić niedobór wody w gąbce. W tym celu należy bardzo ostrożnie i delikatnie odchylić kwiatową kompozycję i bardzo powoli cienkim strumieniem dolać do pudełka wody (starając się nie zamoczyć kwiatów oraz samego pudełka). Dodatkowo, nie powinno się stawiać boxów kwiatowych w bliskiej odległości od źródeł ciepła np. kaloryfery, jak i przy misce z owocami (głównie z bananami), gdyż dojrzewające owoce wytwarzają etylen, który powoduje przyśpieszenie przekwitania ciętych kwiatów.