alkohol na prezent
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Basen dla dzieci stelażowy czy dmuchany: jak wybrać?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Basen dla dzieci stelażowy czy dmuchany: jak wybrać?

Wiele osób uwielbia letnią porę, kiedy jest słoneczna pogoda i chce się pluskać w wodzie. Nie chcesz siedzieć w domu, co oznacza, że możesz urządzić sobie piknik na podwórku domku letniskowego. Jednak nie zawsze w pobliżu znajduje się naturalny zbiornik wodny do kąpieli.

Właściciele prywatnych domów i domków letniskowych mogą stworzyć własny basen dla dziecka na swoim podwórku. Producenci starają się zadowolić zarówno dorosłych konsumentów, jak i spełnić pragnienia dzieci.

Przed dokonaniem zakupu warto zadać sobie główne pytanie: które baseny dla dzieci są lepsze – dmuchane czy stelażowe. Obie opcje zyskały popularność, ale istnieją między nimi znaczne różnice, które należy zrozumieć. Rozważmy je bardziej szczegółowo.

Montaż i mobilność basenów

Główną zaletą wyrobów dmuchanych i stelażowych jest to, że można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Baseny dmuchane i stelażowe są łatwe w montażu, demontażu i przechowywaniu, co oznacza, że ​​w następnym sezonie nie będziesz musiał ponownie wydawać pieniędzy na zakup nowego basenu.

Montaż tych modeli basenów jest dość prosty. Model stelażowy wystarczy rozłożyć i napełnić wodą, ale do opcji dmuchanej potrzebna będzie pompka – bez niej montaż basenu sprawi wiele kłopotów. Ponadto nie każdy lubi spuszczać powietrze z dmuchanego basenu po użyciu.

Sprawdź szeroką ofertę basenów ogrodowych o różnych wymiarach i kształtach na stronie aquamonkey.pl.

Wygląd zewnętrzny basenów dla dzieci

Konstrukcja basenu do domku letniskowego ma bezpośredni wpływ na chęć dziecka do spędzania w nim czasu. Producenci wiedzą o tym, dlatego starają się zadowolić małych pływaków, tworząc jaskrawe modele ozdobione ich ulubionymi postaciami.

Ale jeśli wygląd basenów stelażowych dla dzieci może różnić się tylko dekoracją brzegów, to modele dmuchane wyróżniają się różnorodnością kształtów, obecnością specjalnych dodatków do gier, dzięki którym zabiegi wodne stają się jeszcze bardziej ekscytującym zajęciem.

Wygoda basenów stelażowych i dmuchanych

Przebywanie w basenie dla dziecka, bawienie się i pływanie powinno być jak najbardziej komfortowe. Konstrukcje dmuchane mają zwykle miękkie dmuchane dno – siedzenie na takim podłożu jest dużo przyjemniejsze niż na twardym. Wygodne są również dmuchane brzegi – dziecko może zawsze się na nich oprzeć. Daszek nad głową ochroni malucha przed przegrzaniem na słońcu.

wygoda-basenow-stelazowych-i-dmuchanych.jpg

Modele stelażowe produkowane są ze zwykłym dnem i brzegami, dlatego do ich montażu warto bardzo ostrożnie wybrać miejsce na działce. Pomoże to uniknąć uszkodzeń i innych problemów. Nawiasem mówiąc, modele stelażowe są mocniejsze i zwykle wytrzymują dłużej niż modele dmuchane.

Model basenu dostosowany do wieku dziecka

Pomimo tego, że konstrukcje stelażowe mogą być małe – o wysokości brzegu 30 cm lub więcej, dla najmniejszych użytkowników nadal zaleca się kupowanie nadmuchiwanych modeli z wygodnym dnem, w którym znacznie przyjemniej jest siedzieć.

Dla dzieci nieco starszych brzeg o wysokości 30 cm już nie wystarcza. Jeśli chcesz zabawiać swoje dziecko, powinieneś wybrać basen z elementami do zabawy. Dla dzieci, które już uwielbiają pluskać się w zbiorniku wodnym, zalecany jest basen stelażowy. Ta opcja może być dość wysoka, więc ma wystarczająco dużo miejsca dla dorosłych i dla całej grupy dzieci. Istnieją również modele basenów stelażowych dla całej rodziny, które możesz znaleźć pod linkiem https://aquamonkey.pl/baseny/rodzaj-basenu/stelazowe.html.

O tym, co wybrać – basen dla dziecka stelażowy czy dmuchany – decydują wyłącznie rodzice. Przy zakupie należy wziąć pod uwagę wiek swojego dziecka: dla najmniejszych polecane są modele dmuchane, a starsze dzieci interesują się zabiegami wodnymi w basenie stelażowym. Atrakcyjny wygląd basenu dla dzieci pomoże zainteresować dziecko i urozmaicić wypoczynek na podwórku domku letniskowego.


Polecamy
Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno