wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Barman na wesele - ile to wszystko kosztuje?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Barman na wesele - ile to wszystko kosztuje?

Para Młoda organizując swój wielki dzień, musi sprostać nie lada wyzwaniom, takim jak wybór alkoholu na wesele. Uroczystość tego rodzaju nie może się odbyć bez poczęstowania trunkami. Czy barman na wesele będzie dla nas dobrym wyborem i ile, taka usługa kosztuje?

obraz_1_1.jpg

Barman na wesele – atrakcja, czy zbędny dodatek?

Coraz więcej młodych osób decyduje się na wynajęcie profesjonalnego barmana. Na dzisiejszych weselach drink bar świetnie uzupełnia klasyczny alkohol stawiany na stołach. Takie rozwiązanie jest nie tylko podążaniem za nowym trendem. Niesie ono ze sobą także szereg zalet. Przede wszystkim wynajęcie barmana uatrakcyjni nasze wesele. Profesjonalista nie tylko przygotuje drinki, ale także zadba o to, aby nikt nie poczuł się wykluczony. To tyczy się głównie dzieci, kobiet w ciąży i innych osób, które nie mogą spożywać alkoholu. W takim przypadku barman zaserwuje koktajle w wersji bezalkoholowej, po to by każdy uczestnik przyjęcia mógł skorzystać z atrakcji jaką jest weselny drink bar. Indywidualne podejście do każdego gościa to jedna z najważniejszych cech barmana. Ponadto dzięki takim usługom mamy pewność, że zabawa nie skończy się zbyt szybko, a będzie się stopniowo rozwijać.

glowne_oryginalny-bar-na-wesele-2.jpg

Pokaz barmański flair 

Agencje barmańskie coraz częściej posiadają w swoich szeregach lub współpracują z barmanami, którzy wykonują widowiskowy pokaz sztuki barmańskiej flair. Tego rodzaju show polega na spektakularnym przyrządzeniu koktajli, używając przy tym przeróżnych technik, od żonglerki butelkami po pokazy pirotechniczne. Tego rodzaju atrakcja jest bardzo przyjemna dla oka oraz zadowoli zarówno dorosłych, jak i najmłodszych uczestników imprezy. Dzięki temu nasze wesele staje się wyjątkowe i niezapomniane. Oczywiście pokaz barmański można zamówić jako osobną usługę, jednak w połączeniu z weselnym drink barem, cena jest dużo atrakcyjniejsza. Dzięki połączeniu tych dwóch opcji, otrzymujemy atrakcję, po której nasze wesele na długo zapadnie wszystkim gościom w pamięci.

Koszt drink baru na weselu

Zamówienie specjalnej usługi, jakim jest drink bar, różni się cenowo w zależności od oferty firmy i oczekiwań klienta. Niekiedy Para Młoda decyduje się na samodzielny zakup składników. Jest to jednak rzadkość ponieważ większość firm proponuje kompleksowe usług, czyli przyszli Nowożeńcy zamawiając usługę Weselny Drink Bar, nie martwią się absolutnie o nic. Dlatego też, na ogólny koszt usługi mobilnego baru składają się: cena za usługę plus cena wybranego pakietu alkoholowego, dostosowanego wg oczekiwań, oraz liczby gości na naszym przyjęciu. Najczęściej koszt samej usługi waha się w granicach 2000 zł, natomiast pakiety alkoholowe zaczynają się od ok. 1000 zł, rosnąc w miarę zapotrzebowania,

Jeżeli zależy nam na zorganizowaniu skromniejszego wesela z mniejszą liczbą gości, lub nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, możemy zamówić samą usługę wraz tzw pakietem “dodatki do koktajli”. W takim pakiecie otrzymujemy barmanów wraz z mobilnym barem, sprzętem oraz dodatkami potrzebnymi do przygotowania koktajli, a jedynym obowiązkiem leżącym po naszej stronie jest zapewnienie czystej wódki z pakietu “na stoły”. Taka usługa waha się w granicach 2000-2500 zł, w zależności od liczby osób biorących udział w uroczystości.

Jak wybrać odpowiedniego barmana?

Barman na wesele nie jest wbrew pozorom łatwym wyborem. Musimy pamiętać jednak o bardzo ważnej zasadzie - wraz z ceną wzrasta jakość usług. Nie należy więc celować w firmy które za połowę rynkowej ceny oferują “złote góry” i nieskończone pokłady alkoholu. W praktyce nie wygląda to tak kolorowo, a wizja wesela zepsutego przez randomową agencję barmańską nie nastraja zbyt dobrze.

Dlatego powinniśmy postawić na renomowane firmy z długoletnim stażem, poczytać komentarze oraz opinie na wszelkich portalach internetowych. Najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie targów ślubnych, gdzie możemy zobaczyć, skosztować i na żywo omówić interesującą nas ofertę. Dodatkowym atutem targów ślubnych jest możliwość skorzystania z promocji, często organizowanych przez wystawców i upolować rabat na Weselny Drink Bar.  

Mały budżet nie zawsze stanowi problem, ponieważ czasem wystarczy śledzić wybraną firmę na Facebooku czy Instagramie, żeby “złowić” jakiś rabat lub dodatkową usługę zupełnie za darmo. Pamiętajcie, że często ceny podane w ofertach są “ruchome” i wystarczy drobna “żyłka handlowca” żeby uzyskać ofertę indywidualną zbliżoną do budżetu jakim dysponujemy. 

A więc pamiętajmy: Welkome drink, kurs barmański, pokazy barmański, pyszne koktajle, wanna piwa czy słój z lemoniadą to tylko nieliczne atrakcje, które mogą sprawić że nasze wesele będzie wyjątkowe i niezapomniane. Atmosfera przy barze sprzyja integracji oraz świetnie nastraja do dalszej zabawy, więc uważam, że Weselny Drink Bar sprawdzi się doskonale na każdym przyjęciu.