wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Alkohol na wesele — jak wybrać?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-07-05 artMA Marcin Wiśnicki Zaproszenia ślubne
Lublin
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Alkohol na wesele — jak wybrać?

Wybór alkoholu na wesele to jeden z nieodłącznych elementów przygotowań do tego typu imprezy. Pary Młode stają wówczas przed wyborem rodzaju serwowanych w trakcie przyjęcia trunków oraz ich ilości. Podpowiadamy, jak najkorzystniej wybrać alkohol na wesele.

Jak obliczyć ilość alkoholu na wesele? 

Ilość alkoholu, jaki należy podać na weselu zależeć będzie zarówno od liczby zaproszonych na przyjęcie gości, jak i rodzaju imprezy czy pory roku. Warto kierować się tutaj poniższymi zasadami. 

alkohol-na-wesele-ile.jpeg

Gdzie można wybrać alkohol na wesele?

Gdzie najlepiej wybrać alkohol na wesele? Znacząca część Młodych Par decyduje się na zaopatrzenie się w niego w hurtowni. Trudno się temu dziwić — liczyć można tam bowiem na bardzo przystępne ceny. Warto również śledzić na bieżąco promocje na alkohole oferowane przez hipermarkety. Kolejna propozycja to zarezerwowanie trunków w Winnicy Lidla (dokonać można tu rezerwacji na łączną kwotę 5000 złotych lub 63 butelki wybranych alkoholi) i ich odbiór w wybranym sklepie. Rezerwacja jest bezpłatna, a mnogość dostępnych napojów wyskokowych sprawia, że każda Para Młoda znajdzie tu coś dla siebie.

Jak serwować alkohole na weselu? 

Umieszczone na stołach butelki z alkoholami to jedyne dostępne rozwiązanie. Coraz częściej na weselu spotkać można się z profesjonalnym drink-barem, w którym barmani przez całą imprezę przygotowywać będą uprzednio ustalone koktajle (zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe). To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za alkoholem w czystej postaci lub piją go jedynie sporadycznie. Podczas wesela zorganizować można pokaz barmański, który z pewnością zachwyci zaproszonych gości. Równie ciekawie prezentować będzie się stół z alkoholami na wesele. Warto, aby znalazły się na nim trunki takie, jak whisky, gin czy rum. Stół przyozdobić można mieszadełkami, słomkami, parasolkami, a także składnikami takimi, jak grenadyna czy syropy smakowe, które pomogą w przygotowaniu kolorowych drinków. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie na nim przepisów na kilka najpopularniejszych koktajli, dzięki czemu goście będą mogli spróbować swoich sił w sztuce barmańskiej.

Alkohol to jeden z podstawowych elementów każdego wesela. Odpowiednio dobrany, stanowi gwarancję udanej zabawy. Warto zatem poświęcić chwilę i wybrać napoje, które rzeczywiście trafią w gusta wszystkich gości.