wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » 5 szybkich porad na temat organizacji podróży poślubnej
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

5 szybkich porad na temat organizacji podróży poślubnej

Organizacja ślubu i wesela pochłania nie tylko dużo czasu, ale również pieniędzy. Nierzadko zdarza się, że para młoda zapomina o podróży poślubnej lub po prostu nie ma, kiedy zająć się wyborem miejsca oraz wszelkimi formalnościami związanymi z rezerwacją. Dlatego czasami najlepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z pomocy specjalistów. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas organizacji podróży poślubnej?

Nie czekaj z organizacją podróży poślubnej do ostatniej chwili!

Po pierwsze i najważniejsze nie powinniśmy czekać z organizacją podróży poślubnej do ostatniej chwili. Wszelkie wyjazdy warto planować z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze oraz nerwy. Bez wątpienia zwlekanie z podjęciem decyzji o kierunku oraz terminie podróży może skutkować niedostępnością naszego wymarzonego hotelu lub zbyt wysokim kosztem. Ponadto pamiętajmy również, że tuż przed ślubem panuje zazwyczaj nerwowa atmosfera, a każdy stara się dopiąć na ostatni guzik kwestie związane z organizacją ceremonii oraz przyjęcia. Nikt w tym czasie nie ma po prostu czasu na myślenie o podróży poślubnej. 

Wybierz miejsce odpowiadające waszym preferencjom!

Jeżeli zdecydujemy się na wcześniejszą organizację podróży poślubnej, możemy spokojnie przemyśleć, jakie miejsce chcielibyśmy odwiedzić w tym wyjątkowym czasie. Warto zwrócić uwagę, aby wybrany kierunek odpowiadał preferencjom obu małżonków. Jeżeli jedna z osób nie lubi ciągłego przesiadywania na leżaku przy hotelowym basenie, powinniśmy wybrać miejsce usłane z atrakcji. Być może lepszym rozwiązaniem będzie wycieczka objazdowa niż spędzanie czasu w pięciogwiazdkowym hotelu.Przykładem może być podróż po najciekawszych miastach Japonii czy też rejs statkiem po Zatoce Halong oraz poznanie historii i zabytków Wietnamu. 

Natomiast kiedy chcemy się po prostu zrelaksować zmęczeni organizacją ślubu i wesela, wówczas warto wybrać odpowiedni hotel z dostępem do plaży, basenu czy innych niezbędnych dla nas atrakcji.

5-szybkich-porad-na-temat-organizacji-podrozy-poslubnej.jpg

Zadbaj o niezapomniane wspomnienia z podróży poślubnej!

Warto zadbać również o wspólne wspomnienia, które może zapewnić zarówno podróż poślubna w egzotyczne miejsca, jak i zapewnienie wyjątkowych atrakcji. Jeżeli lubimy adrenalinę, można pomyśleć o pływaniu z płaszczkami i rekinami na Moorea, nocleg w namiotach na safari. Kiedy stawiamy na relaks i odpoczynek, również można zapewnić sobie niezwykłe doznania, korzystając między innymi z oferty spędzenia wakacji na półwyspie oblanym laguną u podnóży gór. Więcej informacji o nietypowych noclegach można znaleźć w artykule: Luksusowe egzotyczne wakacje tylko we dwoje? Zamieszkaj w domku na wodzie na rajskich Malediwach!  Pamiętajmy, że w tej kwestii wszystko zależy od naszych preferencji. Jednak z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. 

Zwróć uwagę na porę roku oraz pogodę w wybranym miejscu

Podróże poślubne wypadają w różnych terminach. Dlatego przed rezerwacją konkretnej oferty warto zwrócić uwagę na prognozy pogody dla danego miejsca w wyznaczonym czasie. Jeżeli zależy nam na słonecznym niebie oraz wysokich temperaturach, warto wybierać egzotyczne regiony, w których istnieje małe prawdopodobieństwo załamania pogodowego.

Nie zapominaj o budżecie na podróż poślubną!

Ważną kwestią jest również budżet, jaki chcemy przeznaczyć na podróż poślubną. Jednak nie oznacza to, że powinniśmy rezygnować z marzeń. Zdarza się, że biura podróży oraz firmy zajmujące się organizacją wyjazdów dla dwojga oferują swoim klientom atrakcyjne promocje. Bez wątpienia warto na bieżąco śledzić informacje na ten temat, aby nie przegapić okazji.