wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » 5 pomysłów na sesję ślubną, dzięki którym powstanie niezapomniany album
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-03-14 Siedlisko Żuków Sauna, jacuzzi zewnętrzne z gorącą wodą i hydromasażem oraz 150m2 dom na 3ha działce na wyłączność. idealne miejsce do organizacji spotkań w nietypowym stylu. Wieczór panieński, kawalerski
Siedlce
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

5 pomysłów na sesję ślubną, dzięki którym powstanie niezapomniany album

Okres wakacyjny to popularny termin na organizację ślubów, wszak liczy się to by nie tylko humor, ale pogoda w tym dniu dopisała. Dzięki temu mogą powstać doskonałe zdjęcia ślubne do których będzie się chciało wracać, przeglądając albumy ślubne. Jednak to nie jedyna składowa udanych zdjęć, dlatego postanowiliśmy dziś przedstawić 5 pomysłów na sesję ślubną, dzięki którym powstanie niezapomniany album.

Przy ruinach zamku

couple-1850073_640.jpg

Trzeba zacząć od tego, że sesję ślubną lepiej zaplanować na kilka dni po weselu. To pozwoli wykonać unikatowe fotografie, gdyż będzie więcej czasu na sesję. To również konieczność jeśli wybieracie jakiś wyjątkowy plener w okolicy lub decydujecie się na dłuższą podróż w celu wykonania zdjęć. Świetnym pomysłem może być sesja przy ruinach zamku. Tutaj świetnym miejscem może być jura krakowsko-częstochowska, gdzie takich ruin nie brakuje. Eleganckie stroje na tle ruin zamku o wschodzie lub zachodzie słońca, taka sceneria gwarantuje świetne ujęcia. Tu nawet nie potrzeba żadnych dodatkowych rekwizytów, gdyż najlepiej, gdy zdjęcia są jak najbardziej naturalne. Można oczywiście wybrać motyw przewodni, np. skupić się na splecionych w różny sposób dłoniach i w ten sposób pozować.

Z psem w parku

Kolejna propozycja skierowana jest do miłośników i właścicieli czworonogów. Jeśli jeszcze nie macie dzieci, ale jesteście szczęśliwymi właścicielami psa, który towarzyszy Wam niemal na każdym kroku, to doskonałym pomysłem będzie zabranie go na sesję ślubną, o ile oczywiście lubi zdjęcia. Jeśli nie lubicie wystudiowanych póz to takie zdjęcia wypadną z pewnością spontanicznie, gdyż zwierzęta zawsze wychodzą bardzo naturalnie. Pupil może mieć na szyi tabliczkę z napisem „love”, a wy możecie stanąć w tle. Może mieć również ubrane odświętne ubranie, a jeśli macie dwa czworonogi mogą zostać panem młodym i panią młodą. Zabawne zdjęcia z rekwizytami lub bez można wykonać w miejskim parku. Z pewnością taka sesja nie będzie bardzo kosztowna, jednak niezwykle udana. Takie zdjęcia z dumą umieścicie w eleganckich albumach ślubnych, a także w ramkach na zdjęcia.

W miejscu, gdzie po raz pierwszy się spotkaliście

sunset-698501_640.jpg

Sesja ślubna ma być bardzo romantyczna, a do tego warto, by była pomysłowa, aby Twoi goście z zachwytem, a nie znudzeniem przeglądali albumy ślubne. Dlatego sesję możecie wykonać w miejscu, gdzie po raz pierwszy się spotkaliście. Może być to zatem kawiarnia, czy restauracja albo jakiś plener. W przypadku pierwszych dwóch destynacji konieczna będzie zgoda właściciela lokalu, ale nie powinno być z nią problemu, zwłaszcza jeśli zdjęcia umieścicie na portalu społecznościowym z oznaczeniem lokalu. W ten sposób możecie wynegocjować niższą cenę za wynajem lokalu na czas sesji albo nawet uzyskać możliwość wykonania jej za darmo, jeśli macie odpowiednie zasięgi w sieci. Im więcej osób będzie mogło zobaczyć efekty, tym lepiej. Sama sesja zależna jest tu od waszej inwencji i inwencji fotografa. Można oczywiście wykorzystać menu restauracji lub kawiarni, aby zdjęcia wypadły bardziej naturalnie. Sesja ślubna nie musi również w całości być wykonana w ślubnych strojach, możecie wykorzystać również normalne ubrania, co w przypadku takiej sesji wypadnie naturalnie.

Na urokliwym moście

Często wybieranym miejscem na sesję ślubną są również mosty, wszak most jest tym co łączy, zatem jest również dobrym symbolem miłości, a od wieków jest chętnie wybierany przez zakochanych na romantyczne spacery. Zatem jeżeli w Twoim mieście znajdują się urokliwe mosty, możesz wybrać to miejsce do sesji ślubnej. Oczywiście najłatwiej mają mieszkańcy Wrocławia i okolic, tu można do sesji wykorzystać również kłódki tradycyjnie wieszane na przęsłach mostu. Dzięki temu pozostawicie po swojej sesji widoczny ślad.

Sesja ślubna nad morzem lub w górach, czyli w waszym ulubionym miejscu

Wakacje to czas sprzyjający podróżom, zatem sesję ślubną możecie zorganizować w czasie jednej z nich. Może to być również podróż poślubna. Destynacja nie jest istotna. Jedni wolą morze, inni góry, a wśród nieokiełznanej natury niezależnie czy na górskich szczytach czy wśród morskich toni zdjęcia zawsze wyglądają imponująco. Oczywiście fotograf musi tu zadbać o dobór odpowiednich obiektywów, a także doświetlenie zdjęć w zależności od warunków pogodowych. Zdjęcia może utrudniać porywisty wiatr, zarówno nad morzem jak i w górach, jednak może być on również waszym sprzymierzeńcem i sprawić, że zdjęcia będą oryginalne.

Niezależnie od tego z którego pomysłu na sesję ślubną skorzystacie, najistotniejszy jest wybór zdolnego fotografa, wszak to on czyni zdjęcia wyjątkowymi, niezależnie czy wykonywane są na riwierze o zachodzie słońca, czy przy odrapanej ścianie starego budynku. Dzięki temu albumy ślubne na pewno nie wylądują na dnie szafy i będą chętnie eksponowane.