pozyczka4you.pl
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » 3 sposoby na wypadające włosy
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-01-22 Sala Orchis klimatyzowana sala, możliwość wyboru kolorystyki dekoracji, w ofercie m.in. pakiet z alkoholem bez limitu w cenie najtańsze wesela w Warszawie Sale weselne
Warszawa
2020-01-15 PartySystem Karol Toński DJ Wodzirej Oprawa Muzyczna i Artystyczna Wesela, Osiemnastki, Jubileusze i wszystkie inne. Dodatkowo Fotolustro, Dekoracje Światłem, Ciężki Dym, Wieża Zabaw, Namioty Bankietowe z wyposażeniem. Zespoły weselne
Więcbork
2020-01-11 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Rzeszów
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

3 sposoby na wypadające włosy

Przemęczenie, stres, niedobór ruchu, kiepska dieta. To zapowiedź długiej listy problemów, które prędzej czy później nadejdą. I możesz być pewna, że taki styl życia odbije się na włosach. Kiedy więc zaczniesz podejrzewać, że wypada ich więcej, niż powinno – nie czekaj. Sprawdź skuteczne sposoby przeciw wypadaniu włosów.

Cykl życia włosa

Przede wszystkim pamiętaj, że wypadanie włosów to zjawisko całkowicie naturalne. Zdrowy włos żyje średnio około czterech lat, a następnie obumiera i wypada. Gdy tak się stanie, mieszek włosowy będzie odpoczywał nawet cztery miesiące, zanim rosnąć zacznie nowy włos. Eksperci szacują, że na całej głowie, w fazie wzrostu jest mniej więcej 96% włosów. Reszta powinna wypaść.

To jednak nie znaczy, że wszystkie włosy muszą wylecieć w tym samym momencie. Przeciwnie – nie powinno ich wypadać więcej niż maksymalnie 200 w ciągu całego dnia. Liczenie włosów może się wydawać ekstremalne, ale dla pewności warto się przemęczyć. Tym bardziej, zwłaszcza w przypadku długich włosów, najczęściej okazuje się, że po myciu nie zostało ich w odpływie więcej niż kilkanaście.

Jeśli jednak po każdym przeczesaniu ręką, w dłoni zostają włosy, to powinien być znak, że coś jednak jest nie w porządku. Przyczyn może być wiele i najlepiej szukać ich razem z lekarzem środowiskowym. Warto zacząć od morfologii krwi oraz od badania tarczycy. Do tego oczywiście zwolnić tempo życia – zacząć się wysypiać, odstresować. Pobiegać. Jeść więcej warzyw, owoców i nienasyconych kwasów tłuczczowych.

wypadajace-wlosy.jpg

Na porost i wzmocnienie włosów

Regeneracja włosów od wewnątrz może trochę potrwać, więc warto pomóc im także od zewnątrz. Dobrze jest zatem przyjrzeć się, jakie produkty na porost włosów otrzymują wiele pozytywnych opinii.

Okazuje się, że na szczególną uwagę zasługują dwa produkty. To legendarny Jantar z wyciągiem z bursztynu, kompleksem witamin A, E, F oraz ekstraktami m.in. z jasnoty białej, łopianu czy arniki. To preparaty, które pobudzają uśpione mieszki włosowe przy jednoczesnym wzmacnianiu cebulek włosów. Skuteczność tego preparatu została potwierdzona przez wiele blogerek. Do najczęściej opisywanych efektów należy przyspieszony wzrost włosów oraz znaczny porost nowych.

Drugim zachwalanym preparatem jest Henna Treatment Wax, kultowa maska do intensywnej kuracji kosmetycznej włosów i skóry. W składzie zawiera organiczne woski, ekstrakt z liści lawsonia. Także oczyszczone na biało henny, które wbrew powszechnym skojarzeniom, nie barwią włosów. W efekcie stosowania maski do włosów Wax włosy odzyskują sprężystość i połysk, a przy regularnym stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta, stają się także grubsze i gęstsze.