PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » 3 Najciekawsze Miejsca na Ślub
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2024-01-22 Wedding Planner - Justyna Grzymała Weddings & Events Konsultanci ślubni
Warszawa
2024-01-12 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Krosno
2024-01-04 Zespół Muzyczny TROLL Nasza oferta dotyczy 1 dnia grania na weselu, błogosławieństwo, transport do 200km od Warszawy gratis. Zespoły weselne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

3 Najciekawsze Miejsca na Ślub

W tym artykule przyjrzymy się ciekawym miejscom, w których można powiedzieć sobie sakramentalne „tak” i przy których nawet szalone ceremonie w Las Vegas wydają się być mało interesujące. Jeśli chodzi o śluby w kasyno, polska młoda para może nie wykazywać  nimi tak dużego zainteresowania, jak chociażby ceremoniami w operze, bibliotece, lodowej kaplicy, a nawet muzeum.

Muzeum Titanica - USA

Osoby, które uroniły kilka łez oglądając film „Titanic” z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, z pewnością zainteresuje zorganizowanie uroczystości ślubnej w Muzeum Titanica zlokalizowanego w Tennessee, w Stanach Zjednoczonych. W tym wyjątkowym miejscu, można ślubować sobie miłość stojąc na schodach stylizowanych na te, które pamiętamy z filmu.

Ceremonię prowadzi kapitan Titanica, a program obejmuje między innymi wycieczkę po muzeum dla Młodej Pary. Najtańszy pakiet, w którym ceremonia przeprowadzana jest przy zewnętrznej fontannie kosztuje 600 dolarów, natomiast pakiet obejmujący ceremonię na słynnych schodach oraz wstęp dla 25 gości, wynosi 1850 dolarów.

slub-w-plenerze.jpg

Lodowa Kaplica - Kanada

Lodowa kaplica znajduje się w kanadyjskim mieście Quebec, w Hotelu de Glace. Hotel ten został zbudowany aż z 15 tysięcy ton śniegu i lodu. Dla zmarzluchów przygotowano dodatkowe miejsca, w których można się ogrzać, w tym jacuzzi i saunę. Oferowanych jest kilka pakietów, z których najdroższy, nazywany Magicznym, kosztuje nieco ponad 8 tysięcy kanadyjskich dolarów.

Co dostajemy w cenie? Wstęp do lodowej kaplicy na czas ceremonii, przejazd bryczką, wieczór w apartamencie tematycznym z kominkiem, butelkę szampana, muzykę wykonywaną przez skrzypka na żywo, wstęp dla 40 gości, profesjonalnego fotografa oraz wiele innych atrakcji.

Nowojorska Biblioteka Publiczna - USA

Nowojorska Biblioteka Publiczna to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają magiczny świat książek. Jest to druga co do wielkości biblioteka publiczna w całych Stanach Zjednoczonych i znajdują się w niej ponad 53 miliony książek. Aby uzyskać pozwolenie na przeprowadzenie ceremonii w tej bibliotece należy spełnić szereg wymagań, jednak gra jest warta świeczki.

Co ciekawe, ceremonia ślubna odbywająca się w bibliotece nie może mieć charakteru religijnego, dlatego Młoda Para musi zadbać o to, aby uroczystość przeprowadził dla nich urzędnik państwowy. Ceny są ustalane indywidualnie, jednak można liczyć również na catering, a także sesję zdjęciową na słynnych schodach prowadzących do budynku.

Teatro la Fenice - Włochy

A może ślub w romantycznej Wenecji? Teatro la Fenice to miejsce, w którym zawarło związek małżeński wiele gwiazd, w tym aktorka Salma Hayek. Opera Wenecka z pewnością doda splendoru niejednej ceremonii i jest jednym z najbardziej eleganckich miejsc na ślub w całych Włoszech.