wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » 3 Najciekawsze Miejsca na Ślub
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2023-05-16 Suprizo Wybór upominków: sklep oferuje szeroki wybór prezentów, które idealnie nadają się na ślub. Niezależnie od tego, czy szukasz tradycyjnych upominków ślubnych, personalizowanych pamiątek czy oryginalnych doświadczeń, na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla nowożeńców. Sklepy ślubne
Zielona Góra
2023-04-28 HurtowniaWodki.pl - Alkohol na wesele - Wysyłka cała Polska Szeroki wybór alkoholu w najlepszych cenach. Wódka na wesele, wino, whiskey, rum, burbon i inne. Możliwość odbioru osobistego lub dostawy w całej Polsce bezpiecznym kurierem. Alkohol na wesele
Kraków
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

3 Najciekawsze Miejsca na Ślub

W tym artykule przyjrzymy się ciekawym miejscom, w których można powiedzieć sobie sakramentalne „tak” i przy których nawet szalone ceremonie w Las Vegas wydają się być mało interesujące. Jeśli chodzi o śluby w kasyno, polska młoda para może nie wykazywać  nimi tak dużego zainteresowania, jak chociażby ceremoniami w operze, bibliotece, lodowej kaplicy, a nawet muzeum.

Muzeum Titanica - USA

Osoby, które uroniły kilka łez oglądając film „Titanic” z Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, z pewnością zainteresuje zorganizowanie uroczystości ślubnej w Muzeum Titanica zlokalizowanego w Tennessee, w Stanach Zjednoczonych. W tym wyjątkowym miejscu, można ślubować sobie miłość stojąc na schodach stylizowanych na te, które pamiętamy z filmu.

Ceremonię prowadzi kapitan Titanica, a program obejmuje między innymi wycieczkę po muzeum dla Młodej Pary. Najtańszy pakiet, w którym ceremonia przeprowadzana jest przy zewnętrznej fontannie kosztuje 600 dolarów, natomiast pakiet obejmujący ceremonię na słynnych schodach oraz wstęp dla 25 gości, wynosi 1850 dolarów.

slub-w-plenerze.jpg

Lodowa Kaplica - Kanada

Lodowa kaplica znajduje się w kanadyjskim mieście Quebec, w Hotelu de Glace. Hotel ten został zbudowany aż z 15 tysięcy ton śniegu i lodu. Dla zmarzluchów przygotowano dodatkowe miejsca, w których można się ogrzać, w tym jacuzzi i saunę. Oferowanych jest kilka pakietów, z których najdroższy, nazywany Magicznym, kosztuje nieco ponad 8 tysięcy kanadyjskich dolarów.

Co dostajemy w cenie? Wstęp do lodowej kaplicy na czas ceremonii, przejazd bryczką, wieczór w apartamencie tematycznym z kominkiem, butelkę szampana, muzykę wykonywaną przez skrzypka na żywo, wstęp dla 40 gości, profesjonalnego fotografa oraz wiele innych atrakcji.

Nowojorska Biblioteka Publiczna - USA

Nowojorska Biblioteka Publiczna to idealne miejsce dla wszystkich, którzy kochają magiczny świat książek. Jest to druga co do wielkości biblioteka publiczna w całych Stanach Zjednoczonych i znajdują się w niej ponad 53 miliony książek. Aby uzyskać pozwolenie na przeprowadzenie ceremonii w tej bibliotece należy spełnić szereg wymagań, jednak gra jest warta świeczki.

Co ciekawe, ceremonia ślubna odbywająca się w bibliotece nie może mieć charakteru religijnego, dlatego Młoda Para musi zadbać o to, aby uroczystość przeprowadził dla nich urzędnik państwowy. Ceny są ustalane indywidualnie, jednak można liczyć również na catering, a także sesję zdjęciową na słynnych schodach prowadzących do budynku.

Teatro la Fenice - Włochy

A może ślub w romantycznej Wenecji? Teatro la Fenice to miejsce, w którym zawarło związek małżeński wiele gwiazd, w tym aktorka Salma Hayek. Opera Wenecka z pewnością doda splendoru niejednej ceremonii i jest jednym z najbardziej eleganckich miejsc na ślub w całych Włoszech.